Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Rozłaczemie akumulatora.

a sterownik gazowy

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 10 sierpnia 2017 - 19:09

Rok:2001

Silnik:2.6 V6

LPG:Stag

 

Witam.Panowie mam pytanie.Na urlopie jak wracalem do domu samochod zaczol przerywac,sczytanie bledow wypadanie zaplonow.Sprobowalem odlaczyc klemy ale nie pomoglo,dodam ze bardzo padal deszcz.Wracalem jakies 350 kilometrow wypadnietymi zaplonami masakra po dojechaniu do domu zdziwienie wrocilo wszystko do normy.Teraz moje pytanie czy odlaczenie klem zresetowalo ustawienia gazu,dodam ze cos jest nie tak bo czasami szarpie samochodem ale chce sprawdzic czy to tylko na gazie wiec chce odlaczyc klemy i pojezdzic na paliwie,z tego co wyczytalem mapa paliwa mogla sie rozjechac jesli tak jechalem 350 kilometrow.Czy po odlaczeniu klem i pojezdzeniu na paliwie musze od nowa ustawiac gaz.Dzieki.





#2 OFFLINE   bumerolo

bumerolo
  • 65 postów
  • Dołączył: 09-11-2016
  • Skąd: Anglia
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 21 sierpnia 2017 - 05:08

Ja mam u siebie zrobione tak.Jak rozjada mi się mapy odpinam kleme z aku. Czekam 20 -30 sek.Po to zabiegu sterownik się kasuje i wraca do ustawień nazwijmy to fabrycznych i jest wszystko git z tego co wiem każdy. Sterownik ma pamięć i nie trzeba jeździć na regulację po odłączenie aku

#3 OFFLINE   Pabloo

Pabloo
  • 388 postów
  • Dołączył: 29-09-2008
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 września 2017 - 21:59

Jeżeli mapy się rozjeżdżają, to po zresetowaniu ECU i jeździe na Pb trzeba poprawić ustawienie LPG. Mapy LPG i Pb muszą się pokrywać. Pzdr.