Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z omega 2.2 16V


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Lysy83

Lysy83
  • 5 postów
  • Dołączył: 09-08-2017
  • Skąd: Kalisz
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 09 sierpnia 2017 - 19:50

Witajcie. Jestem świeżo upieczonym nabywca omegi z 2000r z silnikiem benzynowym(z gazem) o pojemności 2.2 16V. Po zakupie okazało się, że pożera ogrom oleju. Postanowiłem zrobić mały remocik. Nadmienię, że przed remontem auto odpalalo bez problemu. Zrobiona została głowica ( bez popychaczy) po za tym pierścienie i panewki korbowodowe. Główne były dobre. Do kompletu nowa przepływka,sonda przed katem(komp pokazywał że uszkodzona) oraz czujnik spalania stukowego.przewody,świece ok.
Co się poprawiło a co pogorszyła.
Poprawa:
*Nie ubywa oleju
Pogorszyło sie:
*Przy opalaniu na zimnym ok , a na ciepłym trzeba kręcić i halasuje dość mocno
* powiększyło się zużycie paliwa
* łapie dziury (przy przyspieszaniu Nie zawsze Ale slabnie i pomimo wymiany Sandy dalej wywala jej błąd)
* przy 2000 i ok 3200 obrotów spod pokrywy klawiatury wydobywa się dziwny odgłos jakby coś rezonowalo,dziwny metaliczny odgłos
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady jak poradzić sobie z tą bestia. Jeśli ktoś chciałby coś podpowiedzieć i coś więcej usłyszeć to kontakt do mnie 609912391 napisz eska a oddzwonię. Z góry dziekuje



#2 OFFLINE   robson23

robson23
  • 3 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 16 sierpnia 2017 - 15:14

głośna praca to właśnie popychacze lub zużyty wałek rozrządu..swoją drogą robiłeś prawie kapitalny remont motoru to nie lepiej było dołożyć już parę groszy i zrobić "jak w książkach piszą", resztę co opisujesz to objawy przepływki lub sondy chińskiego pochodzenia lub przytkanego kata :)