Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega 2.5 V6 strzela, dusi się, nie ma mocy

Strzela brak mocy 2.5v6

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   adrian305a

adrian305a
  • 2 postów
  • Dołączył: 29-07-2017
  • Skąd: Wieluń
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 lipca 2017 - 12:09

Rok:1996
Silnik:X25XE

 

Witam forumowiczów, 

Potrzebuje pomocy, moja omega 2.5 V6 po wymianie świec zaczęła bardzo źle pracować. Straciła moc, strzela, dusi się i trzęsie choć odpala dobrze. Przed wymianą wszystko było ok, uparłem się żeby wymienić je profilaktycznie. Na gazie jak i na benzynie silnik pracuje tak samo. Kompletnie nie wiem jaka może być tego przyczyna. Wymieniłem przewody WN, założyłem stare świece, składałem kolektor na silikon żeby wyeliminować możliwość ssania lewego powietrza. Odpinałem przepływomierz który nie dawno zresztą czyściłem. Kiedy strzela to czuje lekki podmuch powietrza koło chłodnicy z tych dużych rur idących do przepustnicy, je też odpinałem ale praktycznie nie ma żadnej różnicy. Po podpięciu pod kompa pokazuje błąd 31 prędkości obrotowej czy jakoś tak, ale tylko na postoju. Odpinałem różne węże, zatykałem je i ciągle to samo :/ Nie wiem co mnie podkusiło żeby te świece ruszać, jak wszystko było ok. Szkoda mi go na złom oddawać bo go polubiłem bardzo i dużo części ma wymienionych, ale boje się, że naprawa przewyższy jego wartość. Proszę pomóżcie.

 

Omega B X25XE 1996 gaz stag 200 z pierwszej serii nie pamiętam dokładnie. 





#2 OFFLINE   NerwuS13

NerwuS13
  • 214 postów
  • Dołączył: 03-05-2016
  • Skąd: CSW
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 lipca 2017 - 12:20

Sprawdzałeś czy nie pomyliłeś kolejności kabli? Ja kiedyś tak zrobiłem w klienta astrze i były dokładnie takie same objawy co u ciebie. Co prawda nie wiem jak z błędami bo nie sprawdzałem.



#3 OFFLINE   adrian305a

adrian305a
  • 2 postów
  • Dołączył: 29-07-2017
  • Skąd: Wieluń
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 lipca 2017 - 13:44

Akurat tego nie sprawdzałem wydawało mi się, że nie mogę tego pomylić wymieniając je jeden po drugim, ale faktycznie 4 z 6 zamieniłem. 2 tygodnie bez samochodu a taka pierdoła była. Dziękuje za pomoc, uratowałeś ome od złomu.



#4 OFFLINE   NerwuS13

NerwuS13
  • 214 postów
  • Dołączył: 03-05-2016
  • Skąd: CSW
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 lipca 2017 - 15:04

Spoko :D