Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nominalne wartości TPS


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Redds

Redds
  • 47 postów
  • Dołączył: 04-06-2017
  • Skąd: Krasnystaw
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 12 lipca 2017 - 23:24

Rok:1997
Silnik:X20XEV

Heja:) mam pytanie, jaka powinna być wartość wychylenia(czyli otwarcia przepustnicy) TPS wskazywana w procentach dla biegu jałowego przy obrotach książkowych 850? Jestem po wymianie przepustnicy i brakuje plomby na śrubie odbojnika przepustnicy(tak to się nazywa?). Mam wątpliwości co do wskazań obecnych tj 6% a auto zaraz po odpaleniu gasnie, trzeba podtrzymać pedał gazu żeby silnik pracował. Wczesniej tak nie było, obroty trzymała. Nie mam juz starej żeby sprawdzić i tu pojawia się pytanie czy istnieje możliwość wyregulowania tak, zeby ustawić odbojnik w prawidłowej pozycji(może ktoś ma z plombą i sprawdzi jaka powinna być wartość?) czy nie ma innego wyjścia jak szukać przepustnicy z plombą ? Dodam że była w aucie z gazem więc pewnie ktoś tam paluchy pchał zeby sobie podkrecić co tlumaczy brak plomby. TPS mam sprawny, krokowy również, przeplywka także wiec wykluczam ich błąd. Macie pomysły?



#2 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 lipca 2017 - 19:36

0% na jałowym



#3 OFFLINE   Redds

Redds
  • 47 postów
  • Dołączył: 04-06-2017
  • Skąd: Krasnystaw
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 14 lipca 2017 - 20:18

Dzięki:-)

#4 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 lutego 2018 - 21:32

0% na jałowym

Robert jeżeli mnie pamięć nie myli a już stary jestem to xev ma 9% tps książkowo, jeżeli jest inaczej to mea culpa.