Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

problem z check engine 2.2DTI


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   karol230586

karol230586
  • 28 postów
  • Dołączył: 22-06-2017
  • Skąd: Lidzbark Warmiński
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 22 czerwca 2017 - 09:27

Rok:2000
Silnik:2.2 DTI

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu pojawił się u mnie problem z check engine a mianowicie po zapaleniu się kontrolki oma traci moc ,po przejechaniu paruset metrow na wyższych obrotach kontrolka gsnie i moc wraca.po diagnozie na kompie wyskoczył błąd krytyczny egr.podcisnienia sprawdzone a egr czysty i chodzi.prosze o pomoc .pozdro





#2 OFFLINE   pikoklb21

pikoklb21
  • 3 postów
  • Dołączył: 12-03-2015
  • Skąd: Kluczbork

Napisany 27 czerwca 2017 - 21:03

Rok:2000
Silnik:2.2 DTI
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu pojawił się u mnie problem z check engine a mianowicie po zapaleniu się kontrolki oma traci moc ,po przejechaniu paruset metrow na wyższych obrotach kontrolka gsnie i moc wraca.po diagnozie na kompie wyskoczył błąd krytyczny egr.podcisnienia sprawdzone a egr czysty i chodzi.prosze o pomoc .pozdro


Jak zapali sie czek, lapie mula i ryczy tak jak by w tlumik co nie? Mialem to samo, mycie kilka razy egr i wkoncu pekla membrana w egrze. Zrzuc przewod z niego pociagnij ustami i czekaj chwile czy trzyma, jak pusci to wiesz juz co wymienic.

#3 OFFLINE   karol230586

karol230586
  • 28 postów
  • Dołączył: 22-06-2017
  • Skąd: Lidzbark Warmiński
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 28 czerwca 2017 - 05:05

Własnie o to chodzi ze egr trzyma. Ale jeszcze kolektor ssacy wyczyszcze i zobacze co bedzie.dzieki za rade.

#4 OFFLINE   Wiseguy

Wiseguy
  • 12 postów
  • Dołączył: 18-10-2016
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 20 maja 2018 - 13:16

Udało rozwiązać się problem ?

Ja mam podobne objawy, z tym że check zapala mi się jak np, jadę na 5 biegu i przekroczę 3 tyś obr. Na pierwszym biegu silnik ma mało mocy.

Mam teraz skręconą śrubę przy turbo( cięgiełko od gruszki) inaczej check wywalało od razu po zapaleniu.