Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Prawidłowe wskazania przepływomierza Opel Omega 2,2DTI Y22DTH


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   alkoboys

alkoboys
  • 8 postów
  • Dołączył: 28-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 16 czerwiec 2017 - 13:53

Witajcie,

 

Szukam już z godzinę i znaleźć nie mogę, a wiem, że gdzieś to już było.

Jakie są prawidłowe wskazania z opcoma na biegu jałowym, chodzi o masę zasysanego powietrza, u mnie jest to240- 260, zastanawiam się czy nie za mało.

 

Próbuję znaleźć przyczynę skąd u mnie jest różnica pomiędzy żądaną dawką paliwa, a faktycznie podaną dawką paliwa. Opcoma mam w j.ang i dokładnie te parametry nazywają się Desired Injection Quantity oraz Injection Quantity.

 

Na wolnych obrotach desired mam 7,8 a faktycznie podawane 6,1, przy przegazówkach na biegu neutralnym te wartości oczywiście skaczą sobie, ale zawsze jest różnica pomiędzy desired, a wartością faktyczną i zawsze desired jest przynajmniej o 1 wyższe.

 

Zastanawiam się czy może to być powiązane ze wskazaniami przepływki - zaniżone odczyty i w związku z tym mniejsza dawka paliwa ?

 

Ciut dużo pali mi ta Omega, jest to wersja kombi w manualu, jeżdżąc po Łodzi w średnich korkach raczej niemożliwym jest zejść ze spalaniem poniżej 10,5-11 litrów, nawet przy emeryckim stylu jazdy.

 

Trasa przy prędkości 130-140km/h już jest ok, tutaj spalanie 8-8,5 litra, przy 90-100km/h można zejść do około 7 litrów.

 

Miast jak na mój gust o jakies 1,5-2 litry za dużo pali, miałem wcześniej taką omę z tym samym motorem i po mieście raczej 8,5-9 nie przekraczała.

 

Nie ma żadnych błędów na kompie, podciśnienia porobione, moc jest, Omega ciągnie już od 1600-1700 obrotów, tylko to spalanie mnie zastanawia, czy ona nie dostaje za mało paliwa przez zaniżone wskazania przepływki.

 

 

Na chłopski rozum to wskazania desired powinny być możliwie jak najbardziej zbliżone do faktycznych.

Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Rok:2001
Silnik:2,2dti