Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Koła zębate rozrządu x20xev

Rozrząd;koło zębate;cwr:

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Redds

Redds
  • 47 postów
  • Dołączył: 04-06-2017
  • Skąd: Krasnystaw
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 15 czerwca 2017 - 21:20

Rok:1997
Silnik:2.0 136km x20xev
Hej wszystkim:) mam pytanie w kwestii rozrządu w omedze. Czy taki wewnętrzny "półksiężyc" który występuje w kole zębatym rozrządu ma być zarówno na kole od zaworów ssacych i wydechowych czy tylko na wydechowym?(ja mam tylko na wydechowym). Prawdopodobnie z tego czujnik położenia wałków rozrządu bierze sygnał. Mam problem z błędem właśnie czujnika wałka rozrządu i nie mam pewności czy to wina czujnika czy brak tego "półksiężyca" na kole od ssących. Sam czujnik sprawdziłem multimetrem i wyniki mieszczą się w zakresie właściwych wartości. A koło od ssących nie zawiera widocznych śladów pozwalających na jednoznaczne określenie czy coś tam było czy nie. Może ktoś z bardziej doświadczonych kolegów posiada taką wiedzę? Z góry dziękuję: )



#2 OFFLINE   Tomek23

Tomek23
  • 381 postów
  • Dołączył: 03-10-2008
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 16 czerwca 2017 - 19:35

Też walcze z tym błedem, i brak pomysłów.
tomek14829

#3 OFFLINE   Redds

Redds
  • 47 postów
  • Dołączył: 04-06-2017
  • Skąd: Krasnystaw
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 czerwca 2017 - 10:37

Tylko na wydechowych jest wymagany, na ssacych nie(sprawny czujnik polozenia walkow wlozylem i dziala,) temat do zamkniecia.