Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z odpaleniem na ciepłym silniku

odpalenie rozrusznik ciepły silnik problem

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 czerwca 2017 - 12:42

Rok: 1994
Silnik: X20XEV

Witam kolegów. Od wczoraj moją Omegę trapi problem z odpaleniem na ciepłym silniku.

Na zimnym silniku odpala od strzała, ale kiedy normalnie się nagrzeje, po przekręceniu kluczyka po prostu nie chcę zakręcić - tak, jakby akumulator był wyładowany do zera. Po dłuższej chwili jednak odpali. Jak wystygnie, problem znika.

Dzisiaj zrobiłem test - rano odpaliła, jak zwykle, idealnie, a potem po nagrzaniu do normalnej temperatury roboczej pojawił się problem.

Cóż to może być? Akumulator wykluczam, bo robię głównie trasy i niemożliwym jest, aby po przejechaniu ponad 100 km aku był na tyle słaby, żeby nie zakręciła. Pompę paliwa także odrzucam - z 5 lat temu mi padła i objawem było to, że rozrusznik kręcił i kręcił, ale nie mógł załapać. Właśnie - rozrusznik! Byłem u mechanika i zasugerował, że to pewnie przez tulejki, które puchną po rozgrzaniu i dlatego jest problem. Powoli liczyłem się z tym, że prędzej niż później zacznie klękać, bo od - co najmniej - sześciu lat nie był ruszany. Ta teoria brzmi sensownie? Po weekendzie popytam o jakiś zestaw naprawczy, robiłbym od razu ze szczotkami, żeby
mieć spokój na długi czas.

Z góry dzięki za porady ;) Pozdrawiam.





#2 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 czerwca 2017 - 08:47

Najpierw bym zrobił test akumulatora i sprawdził ładowanie.

#3 OFFLINE   Lukegt

Lukegt
  • 19 postów
  • Dołączył: 24-08-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 czerwca 2017 - 12:01

Hej,

 

miałem niedawno bardzo podobne problemy. Po przelocie trasą 50km i zgaszeniu silnika na 5 minut ponowny rozruch sprawiał mu konkretne problemy. Czasem było lepiej, czasem gorzej, ale przy rozgrzanym motorze rozruch był zawsze wyraźnie gorszy niż przy zimnym. Również zasugerowano mi sprawdzenie w pierwszej kolejności akumulatora i jego ładowania, tu wszystko było jak trzeba. Kolejnym krokiem okazał się rozrusznik, był w stanie agonalnym:)

Po wymianie autko znowu zaczęło palić idealnie bez względu na temperaturę silnika.

Podejrzewam, że masz ten sam problem;)

 

Pozdrawiam,

Łukasz



#4 OFFLINE   MariuszD.

MariuszD.
  • 635 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 czerwca 2017 - 14:59

Potwierdzam to co napisał kolega wcześniej. U mnie objawy identyczne skończyły się szczotki w rozruszniku i po rozgrzaniu nie dotykały komutatora w wirniku

Edytowany przez MariuszD., 15 czerwca 2017 - 15:00.

Omega B 2.5V6 kombi ASB - sprzedana
Omega BFL 3.2V6 sedan ASB

Chevrolet Suburban 2012 5.3V8 ASB
Mariusz Domżalski (trumna)
indiańskie imię: "błękitne plecy"


#5 OFFLINE   Sathron

Sathron
  • 54 postów
  • Dołączył: 05-01-2010
  • Skąd: Oleśnica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 października 2017 - 16:10

Ta oma to sama benzyna jest czy lpg też?



#6 OFFLINE   Pabloo

Pabloo
  • 388 postów
  • Dołączył: 29-09-2008
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 października 2017 - 18:05

W mojej Omedze takie objawy powodował uszkodzony czujnik położenia wału korbowego. Po wymianie problem ustąpił.





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: odpalenie, rozrusznik, ciepły silnik, problem