Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Klamka od strony kierowcy:/


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Zenus

Zenus
  • 103 postów
  • Dołączył: 04-01-2008
  • Skąd: Elbląg

Napisany 17 stycznia 2008 - 16:51

Czesc wam sorka ze ja ciagle do Was z problemami ale jak nie sraczka to urok:/ To przechodze do sedna. Pojechalem odwiezc Dziewczyne do szkoly wszystko bylo w porzadku wrocilem do domu niedomknely mi sie z przodu drzwi lapie za klamke i nic ciagne i nic dopiero od srodka poszlo na dodatek na pilota sie nie zamyka dopiero jak popstrykalem pilotem to zamknelo a jak nie otwieraja sie drzwi kierowcy tak nadal sie nieotwieraja:( eh nie wiem co sie dzieje tak sie zdenerwowalem ze szok prosze odpiszcie bo ten samochod zjada mnie finansowo:( a to ze skrzynia kurna a to drzwi:/ ja pierdziele najwyzej by byl ktos na sobotnim spocie w e-g aby mi pomoc z tym?

#2 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 stycznia 2008 - 19:46

Możliwe, że tylko zamarzło. Jak masz garaż to wstaw auto. Jak było tylko zamarznięte to powinno się ładnie otworzyć. Wtedy od razu musisz zdjąć boczek w drzwiach i wszystko ładnie w środku przesmarować białym smarem w sprayu.

#3 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 17 stycznia 2008 - 20:27

no zamarznąć przy dzisiejszej temp to raczej nie,pękła ci poprostu klamka i tyle...albo wymiana albo naprawa

#4 OFFLINE   Zenus

Zenus
  • 103 postów
  • Dołączył: 04-01-2008
  • Skąd: Elbląg

Napisany 17 stycznia 2008 - 23:08

a jak to wymienic albo naprawic bo ja jestem za tym ze peklo bo zamarznac nie ma mozliwosci bo otwieralo sie normalnie az tu nagle nie dziala:( jakim cudem to moglo sie ulamac? Jak to mozna wymienic domowym sposobem jest jakis sposob?

#5 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 18 stycznia 2008 - 06:57

no demontujesz z drzwi uszkodzoną klamkę,wkładasz drugą i chodzi...nie będę ci tego opisywał w szczegółach bo czynność prosta jak drut,co do naprawy to można wstawić kawałek płaskownika w pęknięte ramię,zanitować i zalać jeszcze poxipolem i będzie działać,albo najtańszy ale najbardziej ryzykowny sposób to zamienić pęknięty uchwyt klamki na ten z tylnych drzwi ale trzeba wtedy uważać żeby nie była przypadkiem włączona blokada otwarcia drzwi od wewnątrz bo będzie zasadzka i tylnych drzwi nie da się z żadnej strony otworzyć

#6 OFFLINE   jacgd1

jacgd1
  • 5 postów
  • Dołączył: 06-01-2008
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 18 stycznia 2008 - 09:22

hehe ja jak kupiłem moja omcie to miałem ten sam problem x2 ;) tzn. klamka kierowca + pray tył. i wygladało to tak ze czasem gdy otworzyłem auto to pomimo tego ze zamki były odblokowane to drzwi nie dało sie otworzyc trzeba było mocniej szarpnac a czasem otwierały sie odrazu natomiast od sroka otwierały sie zawsze wiec jeśli u Ciebie jest tak samo (że czasem dzrwi da sie otworzyć z zewnatrz) to zrob tak ja zdemontowałem tapicerke drzwi a potem lekko oderwałem folie przyklejona do drzwi tak abym miał dostep do mechanizmu odpowiedzialnego za otwieranie a potem gdy juz widziałem co za co odpowida popsikałem te elementy wd-40 po oczyszczeniu dobrze nasmarowałem smarem niektórwe miejsca były trodno dostepne to pomogłem sobie nakładajac smar na śróbokręt;) przesmaruj tez przy okazji taka mała prowadnice preta odpowiedzialnego za otwieranie dzwi od środka ona zanjduje sie na samej gorze w połowie drzwi po oderwaniu foli ja widac.Potem wszytko skreciłem i teraz otwieraja sie na dotyk i tak cihco ze tego prawei nie słychac;) aha u mnie przy drzwiach od kierwocy był tak jakios dziwnie wygiety pret odpowiedzialny za ryglowanie zamka był tak wykrzywiony ze zawadzał czasem o element dzwi i przez to czasem dzwi sie nie ryglowały odgiołem go tak aby swobodnie pracował moze to tez jest przyczyna.Wiesz przesmaropwac nigdy nie zaszkodzi ja miałem taki sam problem a teraz wszytko jest idealnie;)

#7 OFFLINE   Zenus

Zenus
  • 103 postów
  • Dołączył: 04-01-2008
  • Skąd: Elbląg

Napisany 18 stycznia 2008 - 09:36

tyle ze u mnie drzwi od strony kierowcy juz w ogole sie nie otwieraja:/

#8 OFFLINE   jacgd1

jacgd1
  • 5 postów
  • Dołączył: 06-01-2008
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 18 stycznia 2008 - 12:39

jak się wcale nie otwieraja to jednak może być stałe uszkodzenie klamki , może faktycznie sie ułamała tak jak kolega wyzej wspomniał.No u mnie to było podobnie ale czasem sie otwierały wiec w twoim przypadku smarowanie raczej nie pomoże.Klamki nie rozbierałem wiec porada nie poratuje.A może w jakis sposób cos w tym mechanizmie otwierania ci sie zablokowało?? np. ja miałem podobny problem przez wygięty pret od ryglowania zamka tez czasem sie nie ryglował a czasem jak otwierałem auto to pomimo ze rygiel wyskoczył do góry to auta nie mogłem otworzyć jak go naprostowałem to wszytko jest oki i to też były drzwi kierowcy.

#9 OFFLINE   Zenus

Zenus
  • 103 postów
  • Dołączył: 04-01-2008
  • Skąd: Elbląg

Napisany 18 stycznia 2008 - 14:31

pojechalem do mechanika 100zł zaplacilem cos sie tam odgielo i dlatego nie lapalo i nie otwieralo a teraz jest ok.