Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wysoka temperatura silnika podczas jazdy OB FL 3.2 aut.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Lukegt

Lukegt
  • 19 postów
  • Dołączył: 24-08-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 05 czerwca 2017 - 08:22

Cześć,

 

zauważyłem wczoraj dość dziwne, jak dla mnie, zachowanie układu chłodzenia w mojej omedze b fl 3.2 aut. Otóż podróżując po pagórkowatej trasie ze średnią prędkością ok. 90km/h, temperatura silnika praktycznie cały czas była na poziomie 95-96 stopni. Dodam, że temperatura otoczenia była w okolicach 28 stopni, pomyślałem sobie że chyba coś jest nie tak. Zblokowałem więc skrzynię na 2. biegu i tak przejechałem z 10 km trzymając obroty na poziomie 3-4 tysięcy, temperatura się nie podniosła. Po zatrzymaniu się silnik schłodził się do ok. 90 stopni.

Wracając do domu temperatura na zewnątrz zdążyła się obniżyć do 17 stopni i przez całą drogę powrotną silnik miał w okolicach 90-92, a więc znacząco mniej niż w przypadku jazdy w upale. Dodam, że w jedną i drugą stroną jechałem na LPG i z włączoną klimatyzacją.

Oczywiście do Was mam prośbę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki, jako że tak się dzieje podczas jazdy to podejrzewam chłodnicę, ale ta była wymieniana na nową 1,5 roku temu razem z płynem. Termostat raczej też odpada skoro na postoju trzyma ładnie temperaturę, zresztą poprzedni właściciel podobno go wymieniał.

Ja się na samochodach nie znam, ale wierzę że są tu specjaliści, którzy pomogą :)

 

Pozdrawiam,

Łukasz

 

Rok: 2001
Silnik: y32se


Edytowany przez Lukegt, 05 czerwca 2017 - 20:23.




#2 OFFLINE   bogdan604419515

bogdan604419515
  • 1 postów
  • Dołączył: 13-11-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 05 czerwca 2017 - 10:57

Jest ok.



#3 OFFLINE   Lukegt

Lukegt
  • 19 postów
  • Dołączył: 24-08-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 lipca 2018 - 10:18

Cześć,

 

odgrzewam temat bo problem wysokiej temperatury silnika do mnie powrócił w minioną sobotę.

Jadąc w gorący dzień z prędkością 80-90 km/h lekko pod górkę wskazówka temperatury dochodziła do 100 stopni (włączona klimatyzacja) potem lekko spadała i znowu w górę. W pewnym momencie trasa lekko się przykorkowała, a prędkość jazdy spadła do 10-20 na godzinę i wtedy zaczęły się problemy. Nagle wskazówka temperatury poszła w górę aż na czerwone pole. Zatrzymałem się, wyłączyłem klimatyzację i powoli silnik zaczął się chłodzić. Przy niższych temperaturach zewnętrznych takich akcji nie ma. Problemy zaczynają się w czasie upałów. Na postoju silnik trzyma temperaturę równo w okolicach 90 stopni, +-2 stopnie. Podejrzewam że chodzi o układ klimatyzacji, chyba że na przykład coś jest nie tak z wentylatorami i nie chodzą na 2. biegu.

 

Jeśli ktoś miał podobny problem i udało się go rozwiązać to proszę o informację, wszelkie inne sugestie też mile widziane, z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Łukasz



#4 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 lipca 2018 - 09:15

U mnie objawy były takie same.Pomogła wymiana chłodnicy.Stara musiała byc zamulona wewnątrz.

pracę wentylatorów można sprawdzic po przez zwarcie pinów na górnym czujniku w chłodnicy.


Edytowany przez machony79, 31 lipca 2018 - 09:16.


#5 OFFLINE   Lukegt

Lukegt
  • 19 postów
  • Dołączył: 24-08-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 31 lipca 2018 - 12:19

Chodzi Ci o chłodnicę silnika czy klimatyzacji? Tą od wody wymieniałem dwa lata temu więc chyba jeszcze powinna ogarniać, chyba że taka lipna jest :)

 

Dzięki za pomoc.



#6 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 lipca 2018 - 21:54

chodzi mi o chłodnice wody.Jeśli kupiłeś nową to mało prawdopodobne aby sie zasyfiła przez 2 lata.



#7 OFFLINE   Lukegt

Lukegt
  • 19 postów
  • Dołączył: 24-08-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 31 lipca 2018 - 21:58

Ano kupiłem nową i to chyba nie byle jaką z tego co pamiętam...różnie może być z drugiej strony.

Pytanie jakie mi się nasuwa to czy niewydolna chłodnica klimatyzacji mogłaby też dawać takie efekty?

 

Dzięki i pozdrawiam,

Łukasz



#8 OFFLINE   adiwoj24

adiwoj24

    Zachodzi przy skręcie

  • 341 postów
  • Dołączył: 26-12-2010
  • Skąd: Mońki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 31 lipca 2018 - 22:39

Ważne żeby przez obie chlodnice powietrze mogło swobodnie przeplywac.Żeby żeberka w chłodnicy nie były pogiete jakby ktoś używał jej ze tak powiem wycieraczki do butów albo wszelkie zabrudzenia typu piasek,liście itp nie zabiły jej droznosci.Jeżeli obie są w dobrej kondycji to chłodnica klimy nie ma tu nic do gadania.