Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Komputer pokazuje mega spalanie, a auto pali normalnie

spalanie komputer

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   ckmot

ckmot
  • 3 postów
  • Dołączył: 07-05-2012
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 05 czerwca 2017 - 01:57

Witam

 

Posiadam Omegę 2.2 16V B FL z 2000 r. Generalnie auto jeździ i pali bez zarzutu. Samochód jest w LPG z instalacją STAG i wtryski Matrix. Spalanie rzeczywiste w mieście mam na poziomie 12-13 litrów LPG na 100 km - natomiast komputer pokazuje mi spalanie na poziomie 39 litów na 100 km! To jest jakaś gruba przesada. To jest jakaś gruba przesada - na dodatek to się w ogóle nie odzwierciedla w rzeczywistości! Posiadam wersję komputera z telefonem. Wskaźnik paliwa pokazuje właściwą wartość (sprawdzone) oraz rezerwa też się właściwie zapala. Gdy jeżdżę na samej benzynie spalanie  na komputerze bez zmian, natomiast rzeczywiste spalanie jest w normie. Czy ktoś się z czymś takim spotkał?





#2 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 czerwca 2017 - 21:40

Tak. Spotkałem się z tym. Nieszczelności w dolocie. Może być gdzieś wężyk przetarty albo spadnięty. 



#3 OFFLINE   ckmot

ckmot
  • 3 postów
  • Dołączył: 07-05-2012
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 23 czerwca 2017 - 02:18

Kuba - dzięki za wskazówkę - jak będę miał możliwość to sprawdzę i dam znać czy pomogło :)