Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nie wkręca się tak do 2 tyś


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   e09

e09
  • 73 postów
  • Dołączył: 04-11-2016
  • Skąd: Jaslo
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 maja 2017 - 19:31

Rok:1998
Silnik:x25xe

 

Witam. Szukałem troche po internetach ale nie znalazłem wyjaśnienia lub wskazówki konkretnej co do mojego problemu. Moja oma po odpaleniu troszke sobie faluje ale jest ok, jak złapie temp. to trzyma obroty prawie idealnie, czasem sie kiwnie ale to nie problem, problemem jest to że do około dwóch tysięcy jest taka trochę przytrzymana, wyżej dostaje kopa, jak jest zimny silnik to bardziej ją muli na ciepłym spraniej pokonuje tą bariere przytrzymania. niedawno zakładałem uszczelki pod pokrywy, czyściłem odme "na zero" rozwierciłem ten mały wylocik na niej, podciśnienia robiłem wężyk po węyku wg schematu, po złożeniu odpaliłem i obroty kiwały się od 1 tyś do 2 tyś , pokazywał błąd sondy, odpiąłem przepływke i teraz obroty trzyma tak jak opisałem na początku, świeci CHECK ale błąd sondy przestał sie pokazywać jest tylko oczywisty bład przepływki z racji wypięcia jej. Teraz pytanie czy ten zamuł jest przez odpięcie przepływki czy tym tylko zatuszowałem problem i trzeba szykać w sondzie?? Ktoś wie o co tu chodzi???





#2 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 maja 2017 - 19:44

skoro silnik miał by pracować tak samo bez przepływki jak z przepływką, to po co ją by było montować?



#3 OFFLINE   e09

e09
  • 73 postów
  • Dołączył: 04-11-2016
  • Skąd: Jaslo
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 maja 2017 - 19:53

Więc skąd błąd sondy na wpiętej przepływce

Próbować ją wyczyścic czy od razu szukać nowej??



#4 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 maja 2017 - 20:06

Więc skąd błąd sondy na wpiętej przepływce

Próbować ją wyczyścic czy od razu szukać nowej??

bo sonda nie daje rady już korekty wprowadzać

najlepiej to podłącz do kompa i popatrz na wartości czujników ect.



#5 OFFLINE   e09

e09
  • 73 postów
  • Dołączył: 04-11-2016
  • Skąd: Jaslo
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 maja 2017 - 20:14

tylko niewiele mi one mówią, więc chyba je zapisze i tu wrzucę jak sie uda to jutro



#6 OFFLINE   e09

e09
  • 73 postów
  • Dołączył: 04-11-2016
  • Skąd: Jaslo
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 maja 2017 - 09:42

niestety panowie nie mam za chiny czasu podpiac pod komputer, ale jeszcze jedno spostrzezenie ze zaraz po odpaleniu i pozniej na wolnych obrotach z wydechu słychać takie bardzo delikatne przerywanie jakby strzelanie a czasem jak bym chciał nagle ruszyc to sie przyksztusi jak nie jest zagrzany silnik

Cewka? świece nie tak dawno zmieniane ngk kable też zmieniane ale jakiś janmor, to po poprzednim włascicielu


Edytowany przez e09, 12 maja 2017 - 09:42.