Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zbyt wysoka temperatura, drugi bieg wentylatorów

temperatura grzanie się wentylator drugi bieg

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 07 maja 2017 - 13:06

Rok: 1994
Silnik: X20XEV

Witam kolegów. Mam problem z Omegą B 2.0 16v - temperatura silnika jest zbyt wysoka i jak postoję 5 minut z włączonym silnikiem, dochodzi do drugiej kreski nad 90-tką i włącza się drugi obieg wentylatora.

W necie znalazłem nawet informacje, że to normalne, jednak Omkę mam 6 lat i takowy problem pojawił się pod koniec
zeszłego roku, wcześniej było git. Nie jest to więc normalne. Dziś stojąc w kolejce do Maca w ciągu 15 minut ze trzy razy wentylator musiał wkroczyć do akcji, strasznie mnie to denerwuje.

Omega zaczęła mi się zgrzać zimą, więc wymieniłem termostat (Wahler) i myślałem, że problem mam z głowy, ale niestety zrobiło się cieplej i nawet stojąc dłużej na światłach w mieście potrafi mi się zagrzać :/ W lutym wymieniłem rozrząd z pompą wody, ale nic to nie dało. Chłodnica ma 2,5 roku, płyn z 1,5 roku, więc raczej odrzucam, że jest zasyfiona - zresztą, na taką nie wygląda.

Co może być przyczyną? Jakiś czujnik?

Pozdrawiam :)


Edytowany przez 522, 07 maja 2017 - 13:08.




#2 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 maja 2017 - 07:38

czujnik pierwszego biegu wentylatorów, zapewne teraz nie chodzą wcale albo na maksa, też tak miałem, to ten górny w chłodnicy, ja zanim kupiłem czujnik zwykłym drutem zmostkowałem piny we wtyczce i po prostu wentylatory chodziły na pierwszym biegu non stop po odpaleniu auta





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: temperatura, grzanie się, wentylator, drugi bieg