Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Y25DT kopci na niebiesko (paliwowo)/rzuca silnikiem gdy zimna około 40-60stopni


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   AviX

AviX
  • 14 postów
  • Dołączył: 05-03-2017
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 17 kwietnia 2017 - 19:23

Rok: 2002
Silnik: 2.5DTi

Witam, Panowie mam problem z moją drugą kluską a mianowicie samochód kopci niebieskim dymem o zapachu ropy (jak ikarus) i telepie silnikiem gdy pochodzi na biegu jałowym około 5-10 minut po odpaleniu zimnego samochodu... Gdy osiągnie 90 stopni problem znika całkowicie, zaraz po odpaleniu tego problemu nie ma... Jedynie w zakresie 40-60 stopni.

Zastanawiam się nad wtryskami jednak nie mam możliwości sprawdzenia tego ponieważ OP-COM nie pokazuje korekcji wtryskiwaczy akurat w y25dt... Odma wymieniona w lato 2016, może to przez sonde? Dodam że na jałowym przy temperaturze silnika ok. 40-60 stopni CID pokazuje spalanie na biegu jałowym 1.6-2.0L... Po rozgrzaniu do 90c spada na 1.2-1.4, w drugiej klusce spalanie po rozgrzaniu to ok. 0.6-0.7L. Tak wiec wnioskuje że zalewa ją ropką tylko pytanie dlaczego? 


Edytowany przez AviX, 17 kwietnia 2017 - 19:26.




#2 OFFLINE   Sagi991

Sagi991
  • 68 postów
  • Dołączył: 15-08-2016
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 18 kwietnia 2017 - 08:00

Wtryskiwacz, jak większość elementów w samochodzie eksploatuje się. Wystarczy, że nalales gó**nego paliwa i wtrysk mógł się przytrzec. Spr nalac środka np Wynns do paliwa. U kolegi po 4 pomogło, choć najlepiej i najdokładniej chyba wyciągnąć wtryski, oddać do sprawdzenia i będziesz miał pewność.