Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

omega b 2,0 silnik x20xev nie odpala na wszystkich garach kiedy jest zimno


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   setador

setador
  • 25 postów
  • Dołączył: 24-08-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 14 kwietnia 2017 - 21:17

Rok:98
Silnik:X20XEV

 

Po nocy ( w zimie tragedia) odpala od strzału,ale tak szarpie,jakby nie palił na wszystkich garach.Jak się rozgrzeje to jest prawie dobrze,sporadycznie coś go szarpnie.Wymieniłem świece i przewody na NGK (nowe),komputer nie wykazuje żadnych błędów.- niestety nic to nie dało.Jakieś pomysły?

 





#2 OFFLINE   maniolo

maniolo
  • 2 postów
  • Dołączył: 28-03-2010

Napisany 26 kwietnia 2017 - 16:32

Witam!

Jeżeli nie wymieniałeś przewodów wysokiego napięcia to pewnie już czas na nie , na zimnym łapią wilgoć i bije do masy. Odpal samochód i ciemnym garażu będzie widać niebieskie małe iskry w uszkodzonych miejscach. Nawet na ciepłym silniku widać tylko użyj spryskiwacza do szyb z wodą .  Lub cewka zapłonowa. zobaczysz.



#3 OFFLINE   setador

setador
  • 25 postów
  • Dołączył: 24-08-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 26 kwietnia 2017 - 22:02

Witam!Jeżeli nie wymieniałeś przewodów wysokiego napięcia to pewnie już czas na nie , na zimnym łapią wilgoć i bije do masy. Odpal samochód i ciemnym garażu będzie widać niebieskie małe iskry w uszkodzonych miejscach. Nawet na ciepłym silniku widać tylko użyj spryskiwacza do szyb z wodą .  Lub cewka zapłonowa. zobaczysz.

No,wiesz,pomysł dobry tyle,że jak pisałem wymieniłem już przewody i świece na nowe.Może faktycznie cewka,jak o tym pomyśle to aż mnie trzepie.Fatalny dostęp.Można to jakoś sprawdzić?