Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Gdzie macie OC


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
27 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   edzia

edzia
  • 1 postów
  • Dołączył: 04-03-2017
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 marca 2017 - 12:09

W lutym ubezpieczałam swoje auto w PZU. Wyszło drożej o połowę w porównaniu z ubiegłym rokiem. Ale ubezpieczyciel odgrażał się, że kolejna podwyżka będzie w połowie marca. Drugi samochód ubezpieczam w czerwcu. Może czas na zmiany ubezpieczyciela? Do tej pory nie tracę, zniżek gdyby przydarzył się pierwsza szkoda. Nie wiem jak jest gdzie indziej. Przez internet ciężko dowiedzieć się oferty na ubezpieczenie komunikacyjne. Biura obsługi wyłudzają najpierw wszystkie dane do których nie mają prawa. W jednym z banków zamknęli mi nawet dostęp do konta gdy odrzuciłam ich ofertę OC. Zastanawiam się nad ubezpieczeniem drugiego auta w Uniqa . Może ktoś z was korzystał z ich usług. mam samochody jeszcze na gwarancji i nie chciałabym by mi jakieś podróby wciskali podczas naprawy.


Edytowany przez kocyk, 06 kwietnia 2017 - 05:27.




#2 OFFLINE   pers58

pers58
  • 419 postów
  • Dołączył: 04-04-2009
  • Skąd: TYCHY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 marca 2017 - 20:29

Nikt ci nie wciśnie podróby,ponieważ z twojego OC będzie korzystał ten ,komu ty zrobisz szkodę.Jeżeli chcesz korzystać z ubezpieczenia jak uszkodzisz sobie auto to musisz zawrzeć ubezpieczenie AC,no chyba,że ktoś tobie uszkodzi auto to wtedy ty skorzystasz z jego OC.



#3 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 04 marca 2017 - 22:43

bardzo polecam OC w mBanku
mam tam już 4 auto, jakieś 20% taniej niż wszędzie
co prawda trzeba mieć u nich konto, jednak bez karty jest ono zupełnie za darmo

#4 OFFLINE   Apophis2.0

Apophis2.0
  • 66 postów
  • Dołączył: 26-12-2016
  • Skąd: Żary
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 DTI 16v X20DTH

Napisany 05 marca 2017 - 10:43

Ja tam w PZU nie ma wcale drogo

Za miesiac opłaty omegi to się okaże co nowego wymyślą.



#5 OFFLINE   zico

zico

    :)

  • 377 postów
  • Dołączył: 22-07-2010
  • Skąd: Poznań/Zielona Góra
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 07 marca 2017 - 22:23

Miałem HDI (Warta), przeniosłem do AXA taniej o 300 zł, pomimo żadnej szkody. Trzeba szukać u tych co mają multi ubezpieczenia, warto 😁

#6 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 marca 2017 - 13:10

mBank to też AXA tyle że przez mBank jest jeszcze taniej niż bezpośrednio w AXA

#7 OFFLINE   adiwoj24

adiwoj24

    Zachodzi przy skręcie

  • 341 postów
  • Dołączył: 26-12-2010
  • Skąd: Mońki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 marca 2017 - 15:30

No dobrze każdy mówi gdzie się ubezpiecza,ale kwotą ubezpieczenia to się nie pochwali...Ja pod koniec zeszłego roku rozpocząłem nową umowę w LINK4 i za OC+NNW rozłożone na dwie raty z pełną zniżką zapłaciłem coś koło 600zł.Mam Focusa MK1 1.4benzynę z 1999 którego ubezpieczam w Link4 i w styczniu tego roku na podobnych zasadach,podobnych bo niższa kwota NNW i zapłaciłem ponad 600zł.Już podczas ubezpieczania omegi mówiono mi że stawki poszły do góry,tyle że nie odczułem tego mocno bo wyszło drożej o jakieś może 50zł od poprzedniej umowy.W Link4 ubezpieczam tylko i wyłącznie auta nic więcej i płacę przelewem tradycyjnym.Jak kiedyś głównym czynnikiem wysokości składek była pojemność silnika tak teraz tego już nie biorą tak pod uwagę.Już jest że tak powiem 100 pytań do, gdzie Pan/Pani garażuje auto,ile rocznie km pokonuje itp itd.Jeszcze trochę to będą pytać jak często wymieniany jest olej w silniku,czy gdzie jest tankowane auto.



#8 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 marca 2017 - 17:59

W połowie listopada ubezpieczałem pierwszy samochód tylko na siebie mowa o Omedze i w Link 4 wyszło najtaniej, 850 zł, uważam, że nie mam sensu przepłacać bo i tak z tego nie korzystamy.



#9 OFFLINE   wlasciciel

wlasciciel
  • 138 postów
  • Dołączył: 10-03-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 08 marca 2017 - 18:11

Nie wiem jak u Was ale zależy też od regionu gdzie sie mieszka. W tamtym roku pełen pakiet miałem za 1100zł wraz z dopłatą za taxi. Wczoraj byłem ubezpieczyć i najtaniej na taxi to 1850zł oc i nnw. A cały pakiet jakbym chciał kontynuować to 3200zł. Przeszukalem wszystkich ubezpieczycieli wiec naprawde podrożało. Zniżki 50% oc i ac.

Ps. Pytałem po znajomych to średnio 200zł w górę poszło a na taksowke było 20% a teraz ubezpieczyciel od 50% do 100% bo tłumaczy sie że 20-30tys kilometrów to duże przebiegi.

Edytowany przez wlasciciel, 08 marca 2017 - 18:20.


#10 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 marca 2017 - 19:40

nie, wysokość składek to głównie zależy od kodu pocztowego,

#11 OFFLINE   luka628682

luka628682
  • 73 postów
  • Dołączył: 06-11-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 marca 2017 - 20:31

Podrożało i to praktycznie 100% w górę...

Poprzednie auto Honda Civic V Sedan 1994 silnik 1.6 400 zł oc na rok w dużym mieście przed podwyżkami w HDI (teraz warta?)

Omega była zarejestrowana w Żaganiu, a gość za nią płacił 470 zł za oc na rok w AVIVA

z tym, że wychodzi mniej jeśli auto jest garażowane no i jak jest dużo mniejsza miejscowość.

 

Po rejestracji w Krakowie przyszła mi "re kalkulacja" składki tzn. oczywiście dopłata 250 zł..

mimo zniżek dopłata za duże miasto i za to, że stoi na ulicy

 

Teraz w marcu kończy mi się oc i AVIVA ma super promocję dla mnie pakiet minimum za 1200 zł

Warta prawie 2 tys, Axa 1300, PZU innych to nawet nie wspominam tragikomedia.

 

Oczywiście zwyżka za duże miasto i za parkowanie przy ulicy.

Najtaniej wyszło mi w MTU gdzieś koło 860 zł na rok, to i tak jest cholernie drogo :(

Ale mam dla was pocieszenie... ponoć od marca kolejne podwyżki nam serwują złodzieje..



#12 OFFLINE   wlasciciel

wlasciciel
  • 138 postów
  • Dołączył: 10-03-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 08 marca 2017 - 21:22

Trzeba szukać i nie dać sie wykolegować za bardzo. U mnie najtaniej bez taxi to 940zł co znalazłem. Ale wiele ubezpieczycieli krzyczeli po 5-6 tysiecy :) i traktuja Cię jabyś nie miał zniżek wogóle. Wspólczuje komuś zupelnie świeżemu i młodego wiekiem bo go ubezpieczenie zje.

#13 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 marca 2017 - 22:09

Mi gość z TUZ wyliczył gołe OC na omegę z silnikiem 2.5l benzyna na 628 zł.

Link4 za OC+NWW+SZYBY policzył trochę ponad 1200 - płatne za jednym razem.



#14 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 09 marca 2017 - 01:46

Po co podajecie, że auto stoi na ulicy? Przecież to jest nie do sprawdzenia.

#15 OFFLINE   adiwoj24

adiwoj24

    Zachodzi przy skręcie

  • 341 postów
  • Dołączył: 26-12-2010
  • Skąd: Mońki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 marca 2017 - 14:39

To co mówicie nie mieści się w głowie..ceny za samo OC w tyś zł.. masakra

Ja w Link 4 czekam do ostatniej chwili,nie zgadzam się na to co proponują mi w korespondencji którą zawsze wysyłają jako miano nowej umowy.Zostawiam namiar w porównywarce cen ubezpieczeń,wybieram najlepszą ofertę firmy i zlecam im do mnie kontakt.Oczekuję telefonu,wysłuchuję propozycji konkurencji.Link 4 zazwyczaj dzwoni zaraz przed końcem starego ubezpieczenia i z nim targuję nową umowę.Mam u nich dwa auta gdzie omega kończy umowe w grudniu a focus w styczniu następnego roku to gdy rozmawiam w sprawie focusa nie mówię o otrzymanych bonusach zniżkowych ceny ubezpieczenia bo wtedy konsultant niechętnie przyznaje taką zniżkę jaką by dał bez wiedzy o niej.Nie zawsze sprawdzą czy dana osoba ma jeszcze inne auta i jakie zniżki cenowe otrzymał.Np za omegę korespondencja z nową umową opiewała oprawie 200zł więcej niż realnie zapłaciłem.Na focusie cenę nie dało się aż tak zbić bo zorientowali się że otrzymałem 200zł upustu na omedze.Dostałem wówczas na focusie 150zł zniżki od ceny na papierze.Warto i należy też im wspomnieć o ewentualnej zmianie na inne towarzystwo ubezpieczeniowe bo otrzymałeś lepsza ofertę.To czy ściemniasz czy mówisz prawdę nie są w stanie sprawdzić..pokerowe zagrania i cierpliwość mogą przynieść korzyści.



#16 OFFLINE   luka628682

luka628682
  • 73 postów
  • Dołączył: 06-11-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 09 marca 2017 - 15:13

Po co podajecie, że auto stoi na ulicy? Przecież to jest nie do sprawdzenia.

 

Zawsze mogą sprawdzić w bazie ufg czy jak to się tam nazywa historie ubezpieczenia, czy pojazd garażowany lub parking strzeżony.

Za każde wpisanie czegoś innego i próbe zaniżania stawki oc może przyjść do Ciebie list z "wyrównaniem stawki"

Tak samo jak zaniżysz roczny przebieg np do 5 tys  to przy szkodzie sprawdzą ile zrobiłeś km i przyjdzie dopłata.

 

Zwlekanie do ostatniej chwili nie jest dobrym pomysłem, czym później tym drożej..



#17 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 09 marca 2017 - 15:35

Wierzysz w to co piszesz? Kto jest Ci w stanie sprawdzić, gdzie w nocy trzymasz auto? Zawsze możesz mieć użyczony garaż od kolegi, czy sąsiada.
Podejrzewam, że te formułki przekopiowali z polis AC, gdzie mogło mieć to znaczenie w określaniu ryzyka kradzieży. Ale przy OC jest bez sensu. A przedbieg to faktycznie jest głupotą zaniżać, bo i tak wpisywany jest na przeglądzie do systemu.

#18 OFFLINE   adiwoj24

adiwoj24

    Zachodzi przy skręcie

  • 341 postów
  • Dołączył: 26-12-2010
  • Skąd: Mońki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 marca 2017 - 16:11

Wierzysz w to co piszesz? Kto jest Ci w stanie sprawdzić, gdzie w nocy trzymasz auto? Zawsze możesz mieć użyczony garaż od kolegi, czy sąsiada.
Podejrzewam, że te formułki przekopiowali z polis AC, gdzie mogło mieć to znaczenie w określaniu ryzyka kradzieży. Ale przy OC jest bez sensu. A przedbieg to faktycznie jest głupotą zaniżać, bo i tak wpisywany jest na przeglądzie do systemu.

Np u mnie przebieg na skp wpisywany jest od roku?dwóch to max.Towarzystwa ubezpieczeniowe robią takie 100 pytań do żeby zrobić ludziom schody i ściągnąć możliwie jak najwięcej kasy.Jak już powiedziano do wiedzy publicznej towarzystwa ubezpieczeniowe przez jakiś czas wypłacały odszkodowania i teraz przyszedł czas żeby nabili kieszenie na zapas żeby znowu później z wielką pompą ogłaszać że ceny ubezpieczeń idą w dół..z drugiej strony jak już podnieśli to nie będą tacy skorzy do zniżek.Ehh oc a co mają powiedzieć Ci którzy wykupują ac?



#19 OFFLINE   luka628682

luka628682
  • 73 postów
  • Dołączył: 06-11-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 marca 2017 - 20:18

Wierzysz w to co piszesz? Kto jest Ci w stanie sprawdzić, gdzie w nocy trzymasz auto? Zawsze możesz mieć użyczony garaż od kolegi, czy sąsiada.
Podejrzewam, że te formułki przekopiowali z polis AC, gdzie mogło mieć to znaczenie w określaniu ryzyka kradzieży. Ale przy OC jest bez sensu. A przedbieg to faktycznie jest głupotą zaniżać, bo i tak wpisywany jest na przeglądzie do systemu.

 

Myślisz, że aż tak duża jest zwyżka za trzymanie auta przy ulicy?? Wspominałem tylko, że wszystko wchodzi w koszty, a sama składka OC poszła w górę ponad dwukrotnie.

Najważniejsze w tym wszystkim to czy masz zniżki i przede wszystkim kod pocztowy. Jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie w wielkim mieście, a jest zameldowany na wsi i tam też jest zarejestrowany samochód to płaci mniej.

Im większe miasto tym większe opłaty za polisę...



#20 OFFLINE   sp200

sp200
  • 133 postów
  • Dołączył: 03-01-2012
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 04 kwietnia 2017 - 17:04

Pytanie do ludzi z Warszawy- gdzie macie ubezpieczone swoje gabloty? Omega 2.2 rocznik 2003, 60 % zniżek. Rok temu 888zł, teraz najtaniej wychodzi mi w HDI-1280zł. Generalnie dramat. Ma ktoś orient czy da się gdzieś taniej?