Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Co kupić po omedze??? nadchodzi czas rozstania


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
73 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 listopada 2017 - 14:13

Kiedyś podpis był dostepny po iluś tam postach lub tylko dla Klubowicza,o ile dobrze pamiętam. Przecież to żaden problem ustawić takie zasady. Teraz generuja połowę ruchu na forum ;)



#62 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 03 listopada 2017 - 19:30

No i mam! Nowy nabytek to audi a6c5 avant 3,0 s-line. Automat. Piękna, bo tak samo czarna. Jest jednak jedno ale. Omegi się nie pozbywam. W roku przyszłym będzie pełnoletnia i jest akurat po remoncie, który robiłem dla siebie nie wiedząc że trafi się A6. Remont dotyczył wyglądu zewnętrznego  - likwidacja drobnych kalafiorów, malowanie zderzaków, wymiana reflektorów, polerka całości. Czy takiego autka można się pozbyć? 

Co do jazdy A6 - porównywalna z omegą, tyle że czuć większą moc, no i diesel, to będzie taniej. Chociaż???



#63 OFFLINE   NerwuS13

NerwuS13
  • 214 postów
  • Dołączył: 03-05-2016
  • Skąd: CSW
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 listopada 2017 - 20:21

No i mam! Nowy nabytek to audi a6c5 avant 3,0 s-line. Automat. Piękna, bo tak samo czarna. Jest jednak jedno ale. Omegi się nie pozbywam. W roku przyszłym będzie pełnoletnia i jest akurat po remoncie, który robiłem dla siebie nie wiedząc że trafi się A6. Remont dotyczył wyglądu zewnętrznego  - likwidacja drobnych kalafiorów, malowanie zderzaków, wymiana reflektorów, polerka całości. Czy takiego autka można się pozbyć? 

Co do jazdy A6 - porównywalna z omegą, tyle że czuć większą moc, no i diesel, to będzie taniej. Chociaż???

Chodzi ci o audi A6C6?? w C5 nie było 3.0 diesel chyba że swap?



#64 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 05 listopada 2017 - 15:14

Chodzi ci o audi A6C6?? w C5 nie było 3.0 diesel chyba że swap?

Oczywiście A6C6 - nie mam pojęcia skąd ta piąteczka tam wskoczyła. Dzięki za zwrócenie uwagi! 



#65 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 listopada 2017 - 16:02

A6C6


A to tak przy okazji zapytam jako właścicela tego sprzętu, jak w nim działa wspomaganie kierownicy ?

#66 OFFLINE   NerwuS13

NerwuS13
  • 214 postów
  • Dołączył: 03-05-2016
  • Skąd: CSW
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 listopada 2017 - 17:07

Oczywiście A6C6 - nie mam pojęcia skąd ta piąteczka tam wskoczyła. Dzięki za zwrócenie uwagi! 

Spoko :)  Gratki zakupu. Też rozmyślam nad takim autem jednak to odległe plany.



#67 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 09 listopada 2017 - 19:01

jak w nim działa wspomaganie kierownicy ?

Odnoszę wrażenie że wspomaganie dużo lepiej działa niż w omedze, zarówno na postoju jak i w jeździe, ale może to dlatego że audi jest trochę młodsze. Pojeździłem trochę i dałem do serwisu (sprawdzenie i ewentualna wymiana rozrządu, wtryski, zawias itp) Wiem tylko że w zimę będzie łatwiej bo z czterech łapek to nie z dwóch. No i zdążyłem się już przyzwyczaić do automatu. Ale jednak omegi się nie pozbędę. Brakuje w audi tej miękkiej jazdy i tego powera przy wyprzedzaniu na ręcznej skrzyni. Automat nawet w trybie S tego nie odda. Ale dokładniej wszystko będę wiedział po serwisie. Zobaczymy.



#68 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 09 listopada 2017 - 21:06

Odnoszę wrażenie że wspomaganie dużo lepiej działa niż w omedze, zarówno na postoju jak i w jeździe, ale może to dlatego że audi jest trochę młodsze. Pojeździłem trochę i dałem do serwisu (sprawdzenie i ewentualna wymiana rozrządu, wtryski, zawias itp) Wiem tylko że w zimę będzie łatwiej bo z czterech łapek to nie z dwóch. No i zdążyłem się już przyzwyczaić do automatu. Ale jednak omegi się nie pozbędę. Brakuje w audi tej miękkiej jazdy i tego powera przy wyprzedzaniu na ręcznej skrzyni. Automat nawet w trybie S tego nie odda. Ale dokładniej wszystko będę wiedział po serwisie. Zobaczymy.

Ok, czyli działa lżej. Teraz jeszcze jedno pytanie mam, czy Twoim zdaniem pompa wspomagania z tego auta podpasuje do Omegi ? A i jaki tam płyn do wspomagania producent przewidział ?

Sorry za tyle pytań, ale plan jest ambitny a, że nie znam posiadacza takiego Audi to muszę zadać kilka pytań :)



#69 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 15 listopada 2017 - 19:03

pompa wspomagania z tego auta podpasuje do Omegi ? A i jaki tam płyn do wspomagania producent przewidział ?

Sorki! tak daleko nie poznałem jeszcze nowego nabytku. Wyglądem pompa jest podobna ale czy przypasuje to nwm. Wszak to niemieckie i to niemieckie. Mam w garażu gdzieś jeszcze pompę z fiata coupe i też wymiarowo prawie to samo ale zawsze "diabeł tkwi w szczegółach" i prawie robi wielką różnicę. Co do płynu jaki tam siedzi to dopiero poprzedni właściciel, a raczej jego mechanik musi się wypowiedzieć. Insrukcji jeszcze nie mam, czasu do czytania też nie. 

Dzisiaj z omegą byłem na SKP na badaniu technicznym w nowym wydaniu. Najpierw zapłaciłem, a potem się zaczęło drobiazgowe badanie. Moim zdaniem to i dobrze, bo wiele złomu zjedzie z dróg. Akurat omega wyszła z tego obronną ręką, mało tego, Pan diagnosta pogratulował mi że 17 letnie autko jest w takim fantastycznym stanie.



#70 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 listopada 2017 - 13:48

no i diesel, to będzie taniej.
  no tego niestety nie był bym pewien, mało nie pali... i odpukać żeby tylko się nie psuło bo koszty potrafi wygenerować.

Automat nawet w trybie S tego nie odda.

ale komfort nie do przecenienia, teraz z perspektywy przyzwyczajenia się do niego zadaję sobie pytanie jak jak przejeździłem 8 lat łamagą z manuale... nigdy więcej .



#71 OFFLINE   judyta62792

judyta62792
  • 0 postów
  • Dołączył: 22-11-2017
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 listopada 2017 - 15:22

Może jedno z tych typowych autek miejskich ? Mało palą itd. :D 



#72 OFFLINE   tomeczekg

tomeczekg
  • 199 postów
  • Dołączył: 11-01-2012
  • Skąd: Opatów

Napisany 23 listopada 2017 - 17:02

Może coś z silnikiem VW 1.8 turbo, były wersje 225KM w serii i bardzo łatwo do tej mocy dojść poprzez większe wtryskiwacze i chip. Świetny silnik a aut z nim wiele, podobna troche do Omy wymiarami i komfortem jest Skoda Superb, dobre auto tylko nie za piękne ale podobno wnętrze się liczy w życiu :p



#73 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 24 listopada 2017 - 18:36

Skoda

 

Jak można jeździć po omedze autem z kwoką w logo  :p



#74 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 grudnia 2017 - 17:50

Może nie wszyscy doczytali ale wybór został dokonany, jest na poprzedniej stronie. I dziś z perspektywy 6kkm podtrzymuje zdanie, jest dobrze.
Dwie wady póki co- mały otwór bagażnika i mniej miejsca wewnątrz w stosunku do omy, chodź do mnie to nie problem, wpasowuje się do niego idealnie (183cm i dedykowana do wzrostu waga). No czepilbym się jeszcze krótkiej przestrzeni po złożeniu kanapy.
Co do vaga.. to nie, nigdy... brzydze się nimi, nie dlatego że są brzydkie ale dlatego że po prostu są wszędzie.
Po omedze zostały mi dwa komplety kół alu 17 lato i 16 zima, gdyby ktoś potrzebował y to zapraszam

Edytowany przez Tobiasz86, 21 grudnia 2017 - 18:16.