Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Co kupić po omedze??? nadchodzi czas rozstania

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
68 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1391 postów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 listopad 2017 - 14:13

Kiedyś podpis był dostepny po iluś tam postach lub tylko dla Klubowicza,o ile dobrze pamiętam. Przecież to żaden problem ustawić takie zasady. Teraz generuja połowę ruchu na forum ;)

#62 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 142 postów
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 03 listopad 2017 - 19:30

No i mam! Nowy nabytek to audi a6c5 avant 3,0 s-line. Automat. Piękna, bo tak samo czarna. Jest jednak jedno ale. Omegi się nie pozbywam. W roku przyszłym będzie pełnoletnia i jest akurat po remoncie, który robiłem dla siebie nie wiedząc że trafi się A6. Remont dotyczył wyglądu zewnętrznego  - likwidacja drobnych kalafiorów, malowanie zderzaków, wymiana reflektorów, polerka całości. Czy takiego autka można się pozbyć? 

Co do jazdy A6 - porównywalna z omegą, tyle że czuć większą moc, no i diesel, to będzie taniej. Chociaż???

#63 OFFLINE   NerwuS13

NerwuS13
  • 95 postów
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 listopad 2017 - 20:21

No i mam! Nowy nabytek to audi a6c5 avant 3,0 s-line. Automat. Piękna, bo tak samo czarna. Jest jednak jedno ale. Omegi się nie pozbywam. W roku przyszłym będzie pełnoletnia i jest akurat po remoncie, który robiłem dla siebie nie wiedząc że trafi się A6. Remont dotyczył wyglądu zewnętrznego  - likwidacja drobnych kalafiorów, malowanie zderzaków, wymiana reflektorów, polerka całości. Czy takiego autka można się pozbyć? 

Co do jazdy A6 - porównywalna z omegą, tyle że czuć większą moc, no i diesel, to będzie taniej. Chociaż???

Chodzi ci o audi A6C6?? w C5 nie było 3.0 diesel chyba że swap?

#64 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 142 postów

Napisany 05 listopad 2017 - 15:14

Chodzi ci o audi A6C6?? w C5 nie było 3.0 diesel chyba że swap?

Oczywiście A6C6 - nie mam pojęcia skąd ta piąteczka tam wskoczyła. Dzięki za zwrócenie uwagi! 

#65 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 283 postów
  • Województwo: podlaskie
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 listopad 2017 - 16:02

A6C6

A to tak przy okazji zapytam jako właścicela tego sprzętu, jak w nim działa wspomaganie kierownicy ?

#66 OFFLINE   NerwuS13

NerwuS13
  • 95 postów
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 listopad 2017 - 17:07

Oczywiście A6C6 - nie mam pojęcia skąd ta piąteczka tam wskoczyła. Dzięki za zwrócenie uwagi! 

Spoko :)  Gratki zakupu. Też rozmyślam nad takim autem jednak to odległe plany.

#67 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 142 postów

Napisany 09 listopad 2017 - 19:01

jak w nim działa wspomaganie kierownicy ?

Odnoszę wrażenie że wspomaganie dużo lepiej działa niż w omedze, zarówno na postoju jak i w jeździe, ale może to dlatego że audi jest trochę młodsze. Pojeździłem trochę i dałem do serwisu (sprawdzenie i ewentualna wymiana rozrządu, wtryski, zawias itp) Wiem tylko że w zimę będzie łatwiej bo z czterech łapek to nie z dwóch. No i zdążyłem się już przyzwyczaić do automatu. Ale jednak omegi się nie pozbędę. Brakuje w audi tej miękkiej jazdy i tego powera przy wyprzedzaniu na ręcznej skrzyni. Automat nawet w trybie S tego nie odda. Ale dokładniej wszystko będę wiedział po serwisie. Zobaczymy.

#68 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 283 postów
  • Województwo: podlaskie
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 09 listopad 2017 - 21:06

Odnoszę wrażenie że wspomaganie dużo lepiej działa niż w omedze, zarówno na postoju jak i w jeździe, ale może to dlatego że audi jest trochę młodsze. Pojeździłem trochę i dałem do serwisu (sprawdzenie i ewentualna wymiana rozrządu, wtryski, zawias itp) Wiem tylko że w zimę będzie łatwiej bo z czterech łapek to nie z dwóch. No i zdążyłem się już przyzwyczaić do automatu. Ale jednak omegi się nie pozbędę. Brakuje w audi tej miękkiej jazdy i tego powera przy wyprzedzaniu na ręcznej skrzyni. Automat nawet w trybie S tego nie odda. Ale dokładniej wszystko będę wiedział po serwisie. Zobaczymy.

Ok, czyli działa lżej. Teraz jeszcze jedno pytanie mam, czy Twoim zdaniem pompa wspomagania z tego auta podpasuje do Omegi ? A i jaki tam płyn do wspomagania producent przewidział ?

Sorry za tyle pytań, ale plan jest ambitny a, że nie znam posiadacza takiego Audi to muszę zadać kilka pytań :)

#69 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 142 postów

Napisany 15 listopad 2017 - 19:03

pompa wspomagania z tego auta podpasuje do Omegi ? A i jaki tam płyn do wspomagania producent przewidział ?

Sorki! tak daleko nie poznałem jeszcze nowego nabytku. Wyglądem pompa jest podobna ale czy przypasuje to nwm. Wszak to niemieckie i to niemieckie. Mam w garażu gdzieś jeszcze pompę z fiata coupe i też wymiarowo prawie to samo ale zawsze "diabeł tkwi w szczegółach" i prawie robi wielką różnicę. Co do płynu jaki tam siedzi to dopiero poprzedni właściciel, a raczej jego mechanik musi się wypowiedzieć. Insrukcji jeszcze nie mam, czasu do czytania też nie. 

Dzisiaj z omegą byłem na SKP na badaniu technicznym w nowym wydaniu. Najpierw zapłaciłem, a potem się zaczęło drobiazgowe badanie. Moim zdaniem to i dobrze, bo wiele złomu zjedzie z dróg. Akurat omega wyszła z tego obronną ręką, mało tego, Pan diagnosta pogratulował mi że 17 letnie autko jest w takim fantastycznym stanie.