Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Uziemiona omega


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Kosma92

Kosma92
  • 1 postów
  • Dołączył: 24-02-2017
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 24 lutego 2017 - 13:04

Witam,

Mam problem z samochodem i bardzo liczę na waszą pomoc. Aktualnie moja omega 94' 2.0 silnik benzyna + gaz, stoi w garażu podziemny na Tarchominie w Warszawie. Niestety nie mam możliwości wydostania jej stamtąd ponieważ auto odmówiło posłuszeństwa. Problem wygląda następująco. Samochód odpala, jednak kiedy dodaję gazu, obroty spadają i samochód zaczyna gasnąć. Zdarzało mi się już wcześniej, że w czasie jazdy samochód tracił moc, kiedy wciskałem gaz. Słychać było charakterystyczne strzelanie i dławienie się. Dodam, że wymieniałem wszelkie filtry powietrza, gazu, przewody od gazu oraz świece. W mojej ocenie problemem może być aparat zapłonowy, ponieważ samochód zachowuje się tak jakby właśnie nie dostawał tej iskry. Jednak nie mam co do tego stuprocentowej pewności, a ponieważ wspomniany aparat zamontowany w miejscu absolutnie nie dostępnym dla mnie, nie mam możliwości wymiany jego. Czekam na wasze opinie na ten temat i szukam osoby, która byłaby w stanie przyjechać na miejsce i sama zweryfikowała w czym może tkwić problem.





#2 OFFLINE   dudek840

dudek840
  • 161 postów
  • Dołączył: 17-11-2008
  • Skąd: częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 lutego 2017 - 21:18

Też podobne objawy miałem w 2.0- wymiana cewki pomogła- na własne ryzyko kupiłem zamiennik za 160zł (wiadomo jak to jest z zamiennikami) bo nie miałem chwilowo funduszy a auto było potrzebne (praca) ale rok działało- dalej nie wiem, sprzedałem ome. Z wymianą nie ma tragedii, trzeba tylko zrzucić plastikowe podszybie, miec klucze nasadowe z przedłużka i troche zdolności manualnych  :D (przed wymianą ważne aby sobie rozrysować kable: cylindry- cewka)