Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega 2.2 DTI, nie ma sily, slabo sie wkreca

2.2dti diesel ciezko chodzi

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   xentere

xentere
  • 4 postów
  • Dołączył: 30-08-2014
  • Skąd: olesnica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 20 lutego 2017 - 20:40

Pacjent omega b fl

Rok:2001
Silnik:2.2 dti

 

Najpierw opisze sytuacje przed awaria.

Normalnie wracalem z pracy lecz turbo raz sie zalaczalo, raz nie. postawilem pod domem. na nastepny dzien zapalil sie check odrazu po odpaleniu i wkrecala sie do 1.5 tys obrotow, pomimo ze odpalila jak zawsze na strzala.

 

Byłem w serwisie opla, nie dalo podlaczyc jej sie pod komputer, zadnym programem. prawdopodobnie cos z elektryka przy zlaczu diagnostycznym.

 

a wiec tak:

sprawdzilem i wyczyscilem egr i jego ten plastikowy zaworek. dziala otwiera sie, chodzi plynnie.

podmieniona przeplywka z vectry 2.0dti, nic nie zmienila

sprawdzilem szczelnosc podcisnienien i jest ok.

czujnik w kolektorze, cisnienia doladowania oczyszczony z nagaru.

wyczyscilem ic, lecz byl prawie calkiem czysty

sprawdzona gruszka od turbo, jest ok

kat wyciety

blaszki w kolektorze chodza delikatnie i sprawnie

 

po tych zabiegach wkreca sie do 3750obr i odcina. lecz wciaz nie ma sily, powoli sie wkreca

jezeli trzymam ja 2,5-3,5 obrotow i ktos pobawi sie wajcha przy turbinie to check gasnie na chwile i kreci sie chwilowo ok.wysoko i zwawo. lecz jak odpuszcze ponizej 2,5 to znow check i zamula

 

pod turbina jest jakis metalowy zaworek na podcisnienie, nie wiem jak go sprawdzic od czego on jest. i jak sprawdzic te 2 czarne zaworki cisnienia, do turbiny i do blaszek. jak sprawdzic ich sprawnosc. czy macie jakies jeszcze pomysly ? silnik pali od strzala i nie kopci nawet jak odcinam ja


Edytowany przez xentere, 20 lutego 2017 - 20:42.




#2 OFFLINE   xentere

xentere
  • 4 postów
  • Dołączył: 30-08-2014
  • Skąd: olesnica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 28 lutego 2017 - 17:56

ROZWIAZANIE

map sensor pomimo ze byl czyszczony to nie dzialal wcale

i okazalo ze sie ze zaraz za turbina jest drugi kat, zapchany

 temat do zamkniecia







Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: 2.2dti, diesel ciezko chodzi