Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Chłodnica awaria


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Omciarz

Omciarz
  • 3 postów
  • Dołączył: 15-02-2017
  • Skąd: Harpaganice
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 15 lutego 2017 - 15:48

Rok:1992
Silnik:2.0i C20NE

 

Witam wszystkich serdecznie!

Mam problem z chłodzeniem, jakiś tydzień temu temperatura w mojej Omci zaczęła dziwnie skakać co wcześniej nie miało miejsca. Jak stałem w miejscu to temperatura byłą w miarę normalna i bez wariacji, natomiast im szybciej jechałem,  tym wyżej rosła, ale nie wiele poza kreskę. musiałem dolewać płynu 2 x po pół litra. pobieżnie obejrzałem wszystkie węże i nic nie stwierdziłem, aby ciekło. Ze zbiorniczka wyrównawczego wyciągnąłem kawałek czarnego plastiku wielkości 2cmX1cm. widać, że oderwany skądś. auto trafiło do mechanika. Wymieniono termostat na nowy, rozebrano pompę i sprawdzono, głowicę sprawdzili pod kątem pęknięć, nic nie wykazało. Diagnoza: przypchana chłodnica??? aby się nie bawić zamówiłem w sklepie motoryzacyjnym nową za około 220PLN. Przyszła, pojechałem z nią do mechanika i mechanik mówi nie pasuje, trzeba wymienić. Moja Omcia ma skrzynię automata. I tam dochodzą węże na dole do chłodnicy od chłodzenia oleju skrzyni. I problem jest w tym że z budowy przyszła nie mal identyczna chłodnica, ale z jedną zasadniczą różnicą: W mojej są gwinty aby nakręcić te przewody od skrzyni. A w tej co przyszła nowa są do WKRĘCENIA. Pojechałem do motoryzacyjnego wymienić na tą z tymi jak u mnie, ale powiedziano mi, że sprawdzili 5 firm i oni nie mają takiej chłodnicy na składzie i że na chwilę obecną nie mogą ogarnąć mi jej. Panowie i Panie co robić??? Na pierwszym zdjęciu załączę uw gwinty zaznaczone na czerwono (W chwili obecnej moczę chłodnicę w tych odkamieniaczach z K2)

Załączone pliki

  • Załączony plik  1om.jpg   42,47K   3 pobrań
  • Załączony plik  2om.jpg   27,76K   2 pobrań
  • Załączony plik  3om.jpg   46,52K   2 pobrań




#2 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 lutego 2017 - 01:52

czyli w nowej gwinty są wewnętrzne ?

problem wkręcić złączkę ?



#3 OFFLINE   Omciarz

Omciarz
  • 3 postów
  • Dołączył: 15-02-2017
  • Skąd: Harpaganice
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 16 lutego 2017 - 11:25

w tej nowej co przyszła gwinty są tak jak mówisz wewnętrzne. Moi mechanicy mówili wczoraj, że nie ma co przy tym kręcić bo to niby coś tam trzyma od środka, oraz że jak się będzie kombinowało przez złączki (tak jak mówisz) to może się coś zyebać. Ja nie wiem... Nie znam się aż tak. Chłodnicę o identycznych numerach znalazłem na niemieckiej aukcji za 50euro. nie opyla się deko, ale jak nie będzie wyjścia to trzeba będzie kupić. Chłodnica całą noc stała zalana K2 i zlało się z niej wodę o sporym zardzewieniu. Założą ją z powrotem na auto i zobaczymy czy coś da. Jak nie to temat nadal otwarty. zapraszam do komentowania



#4 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 lutego 2017 - 11:52

skoro w chłodnicy masz gwint wewnętrzny, a rurka ma zakończenie też wewnętrzne to stosujesz nypel i gra

https://www.google.p...bih=513&dpr=1.5



#5 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 16 lutego 2017 - 13:09

Do tego owijasz go teflonem i gra gitara :)

#6 OFFLINE   Omciarz

Omciarz
  • 3 postów
  • Dołączył: 15-02-2017
  • Skąd: Harpaganice
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 16 lutego 2017 - 16:55

Panowie chłodnica nie poddała się, po całonocnym moczeniu się w K2 (odsyfiarz). Chłodnica została ponownie zamontowana i... to samo dalej temperatura skacze jak jadę. zatrzymałem się po 15 min aby pójść do sklepu i z przedniego grila buchała z odstępami para... czy warto kupić tą chłodnicę z DE za 50Euro czy zamówić ponownie tą samą i zamontować te nyple? Pytanie czy ma ktoś pojęcie gdzie dostać takie nyple? oraz jeżeli nowa chłodnica zostanie zamontowana i w dalszym ciągu będą występować objawy.... to co wtedy będzie można jeszcze sprawdzić??? w tej chwili górny wąż od chłodnicy nagrzewa się dobrze, natomiast dolny jest cały czas zimny, nawet się letni nie robi po 20 min jazdy... Wisko wymienione w tamtym roku na nowe (dmucha jak te tornado zameryki)



#7 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 16 lutego 2017 - 17:37

Nyple dostaniesz w dobrym sklepie hydraulicznym...  myślę że to najlepsze wyjście na obecną chwilę...


Dodany obrazek


#8 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 lutego 2017 - 21:36

w każdym punkcie z hydrauliką siłową, a na 100% tam gdzie dorabiają wężę znajdziesz to co potrzebujesz

i zmień mechanika skoro twierdzi że przez nypel można coś ukręcić, jest mniejsze ryzyko niż bezpośrednie wkręcanie



#9 OFFLINE   darioDL

darioDL
  • 89 postów
  • Dołączył: 06-02-2014
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 17 lutego 2017 - 14:17

Kolego bierz chłodnice że sklepu i montuj na nyple. Można je dostać nie tylko w sklepach hydraulicznych ale też w hipermarketach budowlanych jak np Castorama. Sam kupowałem niedawno do nowo wybudowanego domu i koszt naprawdę jest niski

#10 OFFLINE   gta77

gta77
  • 245 postów
  • Dołączył: 02-11-2008
  • Skąd: zamosc
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 17 lutego 2017 - 17:24

najpierw sprawdź czy w starej chłodnicy te nyple tez nie są wykręcane (niedawno zmieniałem chłodnicę w jeepie i tam tak właśnie było)

ale

jeżeli płukałeś chłodnicę i woda przez nią płynęła to ja bym szukał przyczyny gdzie indziej - może pompa wody, może uszczelka głowicy (przegniła między kanałami wodnymi i nie ma cyrkulacji)

czy ogrzewanie w samochodzie jest dobre?

przy obecnych temp zewnętrznych trudno zagotować samochód, nawet sama nagrzewnica mocno schładza silnik


gta77