Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jakie LPG do 2.2 16V


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
127 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 24 stycznia 2014 - 18:50

Każdy kombinuje jak może jeden montuje sekwencje za 3 tysie u szpeców a inny radzi sobie sam pomniejszając koszty, ważne jest to żeby działało. Ja dla przykładu mam II gen i żyję :D

#82 OFFLINE   vandave

vandave
  • 413 postów
  • Dołączył: 30-12-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 stycznia 2014 - 23:02

jakby do tego zamontować sobie ją samemu to można te 500zł zaoszczędzić

Można, ale sekwencji sam nie dam rady opanować. No i homologacji sobie sam nie wystawię a wypadałoby wbić instalke w dowód. Chociaż... poprzednią omegą jeździłem z niewbitą :D Miałem homologację ale nie pojechałem do urzędu i co ciekawe, przez 3 lata, 3 przeglądy po 99zł i nikt nie kapnął :D

#83 OFFLINE   vandave

vandave
  • 413 postów
  • Dołączył: 30-12-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 marca 2014 - 12:33

Wybrałem warsztat LPG. Wszystko robione na miejscu w Bydgoszczy z regulacją w czasie jazdy.
Stag 4, reduktor ac (albo ag :p ) na 220km, wtryski regi, butla oczywiście w koło. Cena 1940zł.

W przyszłym tygodniu odstawiam do montażu. Muszę tylko gościowi powiedzieć jaka ma być ta butla. 48 L (brutto) wchodzi normalnie tak? Nie będzie problemu z podniesioną wykładziną?

#84 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 12 marca 2014 - 13:44

225/650

#85 OFFLINE   vandave

vandave
  • 413 postów
  • Dołączył: 30-12-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 marca 2014 - 15:02

225/650


yyyy co?:pokoj:

a dobra czaje, dam 48L i tyle, mają 630/200 więc spokojnie wejdzie

#86 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 12 marca 2014 - 23:53

650/225 i nie powinno nic wystawać z podłogi, to chyba ma 63l nominalnie. :p ale ta twoja tez styknie. U siebie mam 48l i starcza na 400-430 km

#87 OFFLINE   vandave

vandave
  • 413 postów
  • Dołączył: 30-12-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 marca 2014 - 12:19

Podtlenek LPG zamontowany :)

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

#88 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 marca 2014 - 13:32

Jak śmiga na lpg ?? Ten przełacznik B/G tak coś mało estetycznie zamontowany.

#89 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 marca 2014 - 14:09

Podtlenek LPG zamontowany :)

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek


Wężyki od wtryskiwaczy gazowych do kolektora dolotowego są tej samej długości? Bo nie wygladaja, że tak jest.

#90 OFFLINE   vandave

vandave
  • 413 postów
  • Dołączył: 30-12-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 marca 2014 - 20:15

Przełącznik jest dobrze zamontowany. Zdjęcie jakoś tak wyszło. Wężyki sprawdzę jutro. I tak muszę jechać do gazownika bo mówił że musi jakiś czujnik gdzieś indziej podłączyć bo nie widzi obrotów czy coś i zauważyłem że nie pokazuje na przełączniku ile jest gazu. Zatankowałem a ciągle śle świeci rezerwa. Poprawi się.


Dla kolegi seba03

Butla 47L 630/204, jestem pewien że średnicy 650 spokojnie wejdzie ale wyższą już bym się obawiał, czy tapicerka nie będzie odstawać.

Takie zdjęcia udało mi się zrobić:

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek


Ach, jakby ktoś pytał dlaczego tam wtryski? A dlatego, że w poprzedniej OB miałem BRC i zamontowali mi wtryski na środku pokrywy zaworów, rozwiercili plastik i na śrubę przykręcili. Po kilku miesiącach, prawdopodobnie od drgań silnika, mata wygłuszająca pod maską wyglądała jakby ją bobry wyżarły. Teraz są trochę niżej, więc nie powinno być tego problemu.

#91 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 25 marca 2014 - 13:20

Przełącznik jest dobrze zamontowany. Zdjęcie jakoś tak wyszło. Wężyki sprawdzę jutro. I tak muszę jechać do gazownika bo mówił że musi jakiś czujnik gdzieś indziej podłączyć bo nie widzi obrotów czy coś i zauważyłem że nie pokazuje na przełączniku ile jest gazu. Zatankowałem a ciągle śle świeci rezerwa. Poprawi się.


Dla kolegi seba03

Butla 47L 630/204, jestem pewien że średnicy 650 spokojnie wejdzie ale wyższą już bym się obawiał, czy tapicerka nie będzie odstawać.

Takie zdjęcia udało mi się zrobić:

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek


Ach, jakby ktoś pytał dlaczego tam wtryski? A dlatego, że w poprzedniej OB miałem BRC i zamontowali mi wtryski na środku pokrywy zaworów, rozwiercili plastik i na śrubę przykręcili. Po kilku miesiącach, prawdopodobnie od drgań silnika, mata wygłuszająca pod maską wyglądała jakby ją bobry wyżarły. Teraz są trochę niżej, więc nie powinno być tego problemu.


Dzięki za info.

Polecam zakupić dojazdówkę ;) Zajmuje o wiele mniej miejsca niż zwykłe koło a pasuje bez problemu. Później zrobię zdjęcia jaką mam u siebie (wraz z parametrami) i na 100% nic nie obciera. (sprawdzałem)

#92 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 marca 2014 - 16:53

u siebie mam tak
http://www.fotosik.p...43d28b8f9f.html

#93 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 marca 2014 - 20:58

i koło w worku na środku bagażnika ;)

wolałem swoją wersję i dwa schowki

#94 OFFLINE   vandave

vandave
  • 413 postów
  • Dołączył: 30-12-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 marca 2014 - 22:45

Polecam zakupić dojazdówkę Zajmuje o wiele mniej miejsca niż zwykłe koło a pasuje bez problemu. Później zrobię zdjęcia jaką mam u siebie (wraz z parametrami) i na 100% nic nie obciera. (sprawdzałem)


Seba dawaj fotki co tam masz za dojazdówkę bo kusi mnie kupić takie coś :)

#95 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 26 marca 2014 - 23:12

Seba dawaj fotki co tam masz za dojazdówkę bo kusi mnie kupić takie coś :)


Jutro wezmę aparat do roboty i w wolnej chwilii cyknę pare fotek, ale mam straszny bajzel w bagaju i dopiero na weekend zamierzam to ogarnąć :p

#96 OFFLINE   vandave

vandave
  • 413 postów
  • Dołączył: 30-12-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 marca 2014 - 10:47

mam straszny bajzel w bagaju

Oj tam, kto nie ma w bagażniku butelek po piwie :p

#97 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 27 marca 2014 - 13:12

Oj tam, kto nie ma w bagażniku butelek po piwie :p


Ja nie mam :p ale pełno innych rzeczy. Po robocie ogarne trochę i pstrykne fotki;)

Fotka samego bagaja bo nie wiem czemu nie mam zdjęć koła na karcie pamięci...:confused: jutro pstryknę zdjęcia samego kółka ehh...


Dodany obrazek

Obiecane zdjęcia kółka :p
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#98 OFFLINE   szparag86

szparag86
  • 6 postów
  • Dołączył: 31-01-2015
  • Skąd: Września

Napisany 05 maja 2015 - 22:22

Witam, kupiłem omegę bfl kombi z 2000 roku 2,2 16V, sprowadzona do opłat z zerwanym paskiem. Rozebrałem silnik ( wizualnie jak nowy, zero progów, rys, czyściutki), na oko zgięte 2 zawory, ale znając życie pewnie 8 strzelonych, głowica poszła do pełnego remontu, za chwilę składam i auto pójdzie do gazownika.
Koleś ma dobra opinię i renomę. Zaproponował 3 opcje, czy możecie pomóc wybrać właściwą, ale niekoniecznie najdroższą ( oczywiście jeśli ma być super dobrze to wybieram najdroższą-pytanie czy to jest konieczne) robię ok 40tys km rocznie, kilka razy na kwartał ciągnę lawetę.
Może jakieś zmiany w zestawach zaproponowanych przez montera:
"witam

1. najtańszej sekwencji jeszcze nigdy nie montowaliśmy poniewaz nikt sie nie zdecydowal. jest to instalacja z radwanic, nazywa sie ESGI a reszta elementow to zbieranina najtanszych producentow. 1800zł

2. wersja stag za 2100zl

- sterownik ac 4 eco

- wtryski stag ac w01

- reduktor stag ac r01 150

porzadny zestaw za przystepna cene, komplent od jednego producenta

3. wersja q box 2350zl

- sterownik q box plus ( z mozliwoscia podpiecia pod obd auta do odczytow korekt dlugo i krotko terminowych, nie mylic z q box basic )

- wtryski baracuda

- reduktor stag ac r01 150

zestaw ktory tak na prawde jest przyjazny dla auta. to znaczy: w zaleznosci od obciazen wprowadza zmiany na biezaco. zawsze bedzie prawidlowy sklad mieszanki.
to w takim wielkim skrocie."


Będę wdzięczny za podpowiedzi.

#99 OFFLINE   bula86

bula86
  • 487 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Piotrowice / Lublin

Napisany 06 maja 2015 - 06:45

Bierz zestaw nr 3.
Przy okazji jak masz silnik rozebrany to zawieź gazownikowi kolektor to nawiercenia, bo jak będzie na silniku to w tej cenie na pewno nie będzie go rozbierał.

#100 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2015 - 07:15

Bierz zestaw nr 2. Wtryski ac w01 są naprawdę trwałe i zestaw powinien w tym aucie dobrze chodzić przy poprawnym zamontowaniu.
Baracudy teraz są "modne" ale pewnie skończy się tak jak kiedyś z magicjet czy potem hana, że jakość spadła i nikt tego nie montuje teraz.