Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Trochę inny mod


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2016 - 08:52

Jako, że corsa mojej żony blacharsko umiera, tzn podłoga staje się sitem, a podłużnice zaczynają przypominać papier choć z zewnątrz nie ma grama rdzy, padła decyzja o zmianie auta.
Stwierdziliśmy, że najlepiej jakby to była corsa C. Problem leży gdzie indziej. Auto to musi, podkreślam musi być z automatem.
W 95% cors C występuje ta kiepska skrzynia zwana easytronic. A w 5% pełny automat - znalezienie takiego graniczy z cudem - jest to biały kruk - w ciągu 2 lat w PL widziałem 1 sztukę taką.
Gdzieś na niemieckich stronach kiedyś widziałem, że to niby ta sama skrzynia co w corsach B. I tak się zastanawiam czy byłby duży problem zrobić taki przeszczep?
Domyślam się, że nikt jeszcze nie szedł w tą stronę dlatego na razie interesują mnie kwestie czysto teoretyczne.
Dawca w postaci corsy B z automatem jest. Biorca - corsa C z manualem może być w każdej chwili.

Zdaję sobie sprawę, że nie podejdzie to p'n'p. Sterowanie skrzynią można wziąć z B, natomiast jak to by się miało do CANu w C? Napewno konieczna będzie zmiana wsadu w sterownikach - czy serwis (ASO) jest w stanie i podejmuje się to zrobić?

Czy po prostu lepiej dać sobie z tym spokój i poszukać czegoś innego z normalnym automatem (pozostaje tylko chyba coś z grupy VAG i to bez dsg bo wszędzie indziej albo cvt, albo podobne wynalazki zautomatyzowane)?


I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#2 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 27 grudnia 2016 - 10:08

Pierwszy rocznik corsa C powinien być na większości bebechach corsa B wiec jedynie tutaj by można pomyśleć. Osobiscie szukał bym cos z VAGa. Jakieś polo lub lupo ew. A3