Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Obroty falują na zimnym silniku. Szukam mechanika - Warszawa !

dolot wydech drżenie obroty

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kaszewczyk

kaszewczyk
  • 4 postów
  • Dołączył: 03-11-2016
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 15 listopada 2016 - 10:22

Witam ponownie !

Od pewnego czasu auto źle pracuje na zimnym silniku. Pali na dotyk, jednak po 10 sekundach obroty zaczynają delikatnie falować - słychać że silnik nie do końca równo pracuje i nie może wejść w odpowiedni rytm - a do tego buda drży. Kiedy dam gazu auto dusi się a czasem gaśnie w ogóle. Po odczekaniu 2 minut problem znika. Nie ma problemu z dalszą jazdą czy ponownym odpalaniem na już ciepłym motorze.

Dodam, że przez pierwsze dwie minuty na zimnym silniku słychać lekki "świst", mam wrażenie że jest jakaś dziurka - nieszczelność, mimo że auto było niedawno kompleksowo sprawdzane.

Poszukuje dobrego mechanika który zna temat i bolączki Omega i tego typu maszyn na terenie stolicy (najlepiej ochota, ale dojadę oczywiście gdzie trzeba), który nie naciągnie mnie na 600 zł za robotę wartą 150 ;)

Pozdrawiam !





#2 OFFLINE   Adasko12222

Adasko12222
  • 64 postów
  • Dołączył: 17-09-2016
  • Skąd: Ciechanow
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 grudnia 2016 - 05:05

Od strony kierowcy obok servo sa podcisnienia zobacz vzy ktores nie jest odpiete , ja tak mialem ze mi gasl i jak dawalem mocno gazu to tak jakby iskra przeslakiwala





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: dolot, wydech, drżenie, obroty