Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega Kombi - pomoc w wyborze


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Górski

Górski
  • 8 postów
  • Dołączył: 06-11-2016
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopada 2016 - 16:09

Cześć wszystkim.
Jestem nowy na forum, jeśli zakładam temat w złym miejscu czy coś, proszę o wyrozumiałość i łagodny wymiar kary :p

Do sedna.
Chcę kupić Omegę. Najchętniej kombi, benzyna. Im mocniej, tym lepiej. W jak najlepszym stanie i wersji wyposażeniowej.
Nie będę pisać, że znam się na tym wozie, bo nie wiem w sumie nic o Oplu jako tako nawet, tyle co z plotek :p
Osobiście, przeglądam od jakiegoś czasu allledrogo i inne, i na tym w sumie tyle. A, no i podczytuję forum.

W związku z powyższym, proszę o pomoc w znalezieniu tej jedynej.
Dziś rzuciło mi się w oczy takie ogłoszenie http://allegro.pl/op...21.html#thumb/1
Czy może ktoś napisać, czy fura w ogóle godna uwagi? Polecacie coś lepszego?

Sprawa nr.2
Chętnie rozważę propozycję od użytkowników forum, którzy akurat mają autko na sprzedaż.

Za wszelką chęć pomocy dziękuję.
Pozdro.



#2 OFFLINE   Daniel W-wa

Daniel W-wa
  • 64 postów
  • Dołączył: 03-09-2015
  • Skąd: Parysów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 listopada 2016 - 16:56

Wtrącę swoją największą obawę co do kratki z tyłu,takie auto kojarzy mi się z autem służbowym i braku poszanowania z racji wieku i prestiżu marki...ale to taka moja uwaga niekoniecznie pokrywająca się z rzeczywistością ale nawet po wnętrzu można wywnioskować że łatwo nie miała. Musisz brać pod uwagę że omegi w większości to trupy odpucowane pod handel. Co do V-ek i obsługi BFL-ki to Koledzy którzy takowymi podróżują udzielą odpowiednich wskazówek,ja pomykam Be z rzędem pod maską a to trochę inny świat ;)

#3 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 06 listopada 2016 - 17:28

co do kratki z tyłu

 

To nie krata, tylko siatka zabezpieczająca.  


Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#4 OFFLINE   Górski

Górski
  • 8 postów
  • Dołączył: 06-11-2016
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopada 2016 - 17:55

ale nawet po wnętrzu można wywnioskować że łatwo nie miała.

Możesz sprecyzować? Dzięki.

#5 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 listopada 2016 - 17:56

dokładnie

#6 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 06 listopada 2016 - 18:07

No nie wiem. Tez mam taką kratkę.  I co z tego? Specjalnie kupiłem do auta. :-)

Ja tam nie widzę niczego podejrzanego w tych zdjęciach. Ale jestem już stary i może nie dowidzę. Szkoda, że sprzedający nie pokazał jak wygląda pod maską. Może ma coś do ukrycia?



#7 OFFLINE   Górski

Górski
  • 8 postów
  • Dołączył: 06-11-2016
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopada 2016 - 18:20

Hmm... Mnie osobiście, w tym konkretnym modelu "razi"? przebieg, pewnie w większości po polskich drogach. Ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że autem się jeździ...i wolę takie 300 tyś niż "200 tyś". Z tymi zdjęciami pod maską - też zwróciłem na to uwagę. No i szkoda, że to nie 3.2 :p

#8 OFFLINE   Daniel W-wa

Daniel W-wa
  • 64 postów
  • Dołączył: 03-09-2015
  • Skąd: Parysów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 listopada 2016 - 18:26

Wydawało mi się że to ta od mniejszego VAT-u :p rzuciły mi się w oczy mega brudne boczki co przy jasnym wnętrzu raczej animuszu nie dodaje,i zasłonięta roleta co też nie pozwala na dogłębne obejrzenie tapicerki przynajmniej :) no i brak foty silnika jak czesiek zauważył. Sory Panowie ale na takie pierdoły w ogłoszeniach jakoś zwracam uwagę,wychodzę z prostego założenia-jak uczciwie auto chcesz opchnąć to w ogłoszeniu powinno być przejrzyściej prawda? A tu tak podjechało mi bardziej jak sprzedaż astry za 1200zl niż fury za dychę. No ale może się czepiam po prostu ;p przedstawiłem swój punkt myślenia i tyle :)
Co nie znaczy że jest zła oczywiście,przedstawiłem tylko swoje argumenty na "sprzeciw"

Edytowany przez Daniel W-wa, 06 listopada 2016 - 18:27.


#9 OFFLINE   Górski

Górski
  • 8 postów
  • Dołączył: 06-11-2016
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopada 2016 - 18:54

Zdjęcia a raczej stan boczków, rzeczywiście nie zauważyłem brudu, o którym wspominasz. Poprosiłem sprzedającego o więcej fot, także zobaczymy.

#10 OFFLINE   arklin

arklin
  • 188 postów
  • Dołączył: 09-05-2007
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 07 listopada 2016 - 09:42

Kratka to wyposażenie fabryczne,nie kratka VAT :-)Nie wiadomo co siedzi pod maską. Sama instalka LPG to wartość dodana bo koszt w v-ce to ok 3500 zeta lub lepiej. Oczywiście o ile instalka jest sensowna a nie jest źródłem problemów i powodem sprzedaży.

#11 OFFLINE   Górski

Górski
  • 8 postów
  • Dołączył: 06-11-2016
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2016 - 14:31

Dzień dobry.
Poszukiwań ciąg dalszy...
Gość się nie odezwał, w ogóle ciężko o jakikolwiek kontakt więc pal licho.

Dzisiaj przeglądałem aukcje i znalazłem trzy sztuki. Co prawda, tylko jedna w kombi ale chyba jeszcze trochę i będę musiał rozszerzyć swoje poszukiwania o sedana...albo uzbroję się w cierpliwość.

Czy mógłby ktoś popatrzeć tak z grubsza na te modelki? Wydaje mi się, że tylko ta za Szwajcarii jest dłużej w ogłoszeniu, reszta chyba świeża sprawa.
1) http://otomoto.pl/of...a-ID6yiUZn.html
2) http://otomoto.pl/of...r-ID6yBDqB.html
3) http://otomoto.pl/of...a-ID6yE2I3.html
Dziękuję.

Edytowany przez Górski, 13 listopada 2016 - 14:46.


#12 OFFLINE   slawetny7

slawetny7
  • 5 postów
  • Dołączył: 19-06-2012
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 8v X20SE

Napisany 13 listopada 2016 - 15:23

Witam omegę nr 3 widziałem na żywo. Lakier zadbany błyszczący praktycznie żadnych rys czy odprysków jedynie za lampa na nadkolu jest bąbel, ruda daje o sobie znać ;) . Listwa z prawej strony pod lampa jest nieco dalej niż listwa z lewej patrząc od końca maski, jest większa przerwa. Środek bardzo ładny aż podejrzanie ładny ;) Kontrolka położenia wybieraka biegu raz działa raz nie( nie świeci się). Silnik pracuje równo i bez żadnych podejrzanych stuków, jedynie na zimnym daje o sobie znacz któraś z rolek. Dymi trochę na biało, ale nie czuć w spalinach ze pali coś czego nie powinna :). Wilgotno było możne dlatego, chociaż pod korkiem delikatny majonezik. Auto nie jest gościa tylko jakiegoś Niemca umowa in blanco :/. Nie posiada żadnych dokumentów ( faktury za części, potwierdzenia przebiegu, Aso) kompletnie nic.



#13 OFFLINE   Górski

Górski
  • 8 postów
  • Dołączył: 06-11-2016
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2016 - 16:59

Fajnie, dzięki serdeczne kolego :)
Czyli - "...ładna była ale wpadła..." :p

Edytowany przez Górski, 13 listopada 2016 - 17:06.


#14 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 13 listopada 2016 - 17:01

Umowa na niemca a nie na tego gościa co sprzedaje auto? Ja bym odpuścił temat. Były już na forum hece jak ktoś kupił w ten sposób auto. A zaraz potem się wykrzaczyło. I dochodź teraz sprawiedliwości.



#15 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 13 listopada 2016 - 20:03

sprawiedliwości za to ze pełnoletni samochód się "wykrzaczył"?

#16 OFFLINE   slawetny7

slawetny7
  • 5 postów
  • Dołączył: 19-06-2012
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 8v X20SE

Napisany 13 listopada 2016 - 20:08

,, Podpisywanie się na umowie in blanco traktowane jest jak fałszerstwo dokumentów. Kodeks przewiduje, w takim wypadku, bezpłatny urlop w jednym z państwowych ośrodków penitencjarnych, na okres od 3 do 5 lat. Może się on wydłużyć o dodatkowe 3 lata jeśli spróbujemy pojazd z taką umową zarejestrować i wyjdzie na jaw, że chcieliśmy wprowadzić w błąd urzędnika państwowego, czyli panią z okienka w urzędzie komunikacji. A czasem pana. W opasłych księgach zwanych kodeksem postępowania karnego zwie się to dokładnie: „wyłudzenie poświadczenia nieprawdy poprzez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego”



#17 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 13 listopada 2016 - 21:51

@technix wykrzaczenie się auta to ostatnia rzecz o której pomyślałem. Kolega slawetny7 bardzo ładnie to wytłumaczył w czym jest problem.



#18 OFFLINE   slawetny7

slawetny7
  • 5 postów
  • Dołączył: 19-06-2012
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 8v X20SE

Napisany 13 listopada 2016 - 21:59

Dziękuję kolego czesiek :) Twoja wypowiedz tez ma sens mianowicie, handlowanie przy pomocy połówek jest bardzo wygodne. W przypadku wady mechanicznej lub prawnej pojazdu, handlarz, oficjalnie, za nic nie odpowiada i niczego nie gwarantuje. Jako osoba w ogóle nie związana ze sprawą, w razie sporu sądowego związanego z transakcją, nie jest w nim również żadną ze stron. W świetle prawa nie jest z faktem sprzedaży w ogóle związany.



#19 OFFLINE   zico

zico

    :)

  • 377 postów
  • Dołączył: 22-07-2010
  • Skąd: Poznań/Zielona Góra
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 13 listopada 2016 - 22:51

Kupujący takie auto, z taką umowa na "Niemca" ryzykuje pół na pół. Albo auto będzie ok albo mina. Decyzja kupującego.
Ps. A jak urzedas ma udowodnić pośrednictwo handlarza?

#20 OFFLINE   slawetny7

slawetny7
  • 5 postów
  • Dołączył: 19-06-2012
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 8v X20SE

Napisany 14 listopada 2016 - 17:13

Kupujący takie auto, z taką umowa na "Niemca" ryzykuje pół na pół. Albo auto będzie ok albo mina. Decyzja kupującego.
Ps. A jak urzedas ma udowodnić pośrednictwo handlarza?

,,Urzedas" może podważyć wiarygodność umowy przez błędy formalne zawarte na niej, a jeśli trafi się upierdliwy możne skierować sprawę do prokuratury. Takich spraw jest trochę wystarczy poszukać w Google ;)