Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Prosba o opinie...Opel Omega 3.2


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
23 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   przedi

przedi
  • 11 postów
  • Dołączył: 05-10-2011
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i 24v C30XEI wersja specjalna

Napisany 28 października 2016 - 23:13

Witam serdecznie.

Jakis czas temu bylem szczesliwym kilkuletnim posiadaczem omegi b.po czym przesiadlem sie do vectry c,ktora to pojedzilem rok i stwierdzilem ze teskno za tym komfortem i przestrzenia. Szukam"sensownej"omegi BFL ..2.6 albo 3.2..z naciskiem oczywiscie na 3.2.juz kilka miesiecy i jak to kazdy wie ciezko znalezc cos sensownego..Pokazalo sie cos takiego. Po zdjeciach i opisie odnosze wrazenie ze auto wyjechalo z salonu w zeszly weekend.Co sadzicie?Prosze o opinie.Jutro zadzwonie do szeryfa i zapytam czy ta cena ktora wystawil jest zaporowa,bo jakby nie patrzec 15 ty za 15-to letniego opla troszke duzo.

http://otomoto.pl/of...a-ID6yCYU5.html


Edytowany przez przedi, 28 października 2016 - 23:14.




#2 OFFLINE   Kreczman

Kreczman
  • 12 postów
  • Dołączył: 17-09-2016
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 29 października 2016 - 07:18

Wygląda fajnie ale trochę dziwne, że gościu wsadził w nią jakieś 5-6tyś (o ile to prawda. Ciekawe czy ma jakieś faktury) i po miesiącu sprzedaje...



#3 OFFLINE   Daniel W-wa

Daniel W-wa
  • 64 postów
  • Dołączył: 03-09-2015
  • Skąd: Parysów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 października 2016 - 10:12

Łee ładniutka :) może gościa kasa ciśnie,czasem i tak bywa. Jechać i oglądać moim zdaniem

#4 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 29 października 2016 - 10:35

sprawdź tył - moim zdaniem, czujniki parkowania są dokładane, do tego w złym miejscu. Powinny być niżej na wysokości tablicy rejestracyjnej...


Edytowany przez premier2, 29 października 2016 - 10:35.


#5 OFFLINE   przedi

przedi
  • 11 postów
  • Dołączył: 05-10-2011
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i 24v C30XEI wersja specjalna

Napisany 29 października 2016 - 18:46

No witam. Bylem,ogladalem..nie kupilem .

 

Wygląda fajnie ale trochę dziwne, że gościu wsadził w nią jakieś 5-6tyś (o ile to prawda. Ciekawe czy ma jakieś faktury) i po miesiącu sprzedaje...

Faktur brak..na ladne oczy..ale widac ze duzo rzeczy porobione..to trzeba przyznac. Sprzedaje bo ma na oku merca od kolegi.

 

Łee ładniutka :) może gościa kasa ciśnie,czasem i tak bywa. Jechać i oglądać moim zdaniem

Ładniutka..pare mankamentow jest..drzwi przerysowane..rysa dosyc spora..z jednej strony tak punktowo wgniecione na drzwiach,pekniety zderzak z przodu.W srodku ok..chociaz oczki na drzwiach tez porysowane i to dosyc sporo.Poza tym prezentuje sie dobrze jak na swoj wiek.Lakier niby fabryczny,ale wlasciciel nie meirzyl miernikiem,a ja sam nie zdazylem pozyczyc.

 

sprawdź tył - moim zdaniem, czujniki parkowania są dokładane, do tego w złym miejscu. Powinny być niżej na wysokości tablicy rejestracyjnej...

Czujniki dokladane.Dzialaja.

Ogolnie silinik umyty..Wlasciciel tlumaczyl sie tym,ze byly wycieki,dlatego myl zeby zlokalizowac itp.Odnioslem pozytywne wrazenie jezeli o czlowiek chodzi,bez jakiegos sciemniania..na wszytsko byla w miare logiczna odpowiedz.

No ale..nie wzialem..boooo wycieki byly niby robione,uszczelki zmnienane,oringi itp.aleeee jest tak okrutny wyciek z silinika..miedzy miska olejowa,a blokiem silnika,ze moza zbierac do szklanki..*"ostatni ktory zostal"ciezko powiedziec co to jest..Czy drobnostka,czy nie..balem sie troche,bo jechalem 300 km prawie i moglbym nie wrocic bez postoju i dolewki,a nie oszukujmy sie za takie pieniadze za 15-to letniego opla musi byc cacy.Mozna przymknac oko na to czy tamto,jakas ryse,odprysk itp..ale lejacy..nie kapiacy..lejacy olejem silink odpada.Auto jak na swoj wiek moze miec wady..wszystko sie zgadza...ale cena takiego auta wg mnie nie moze byc tak wysoka.

Sprzedajacy powiedzial,ze zrobi to na swoj koszt i bedzie dzwonil pod koniec przyszlego tygodnia.Jezeli okaze sie tak w porzadku,zrobi,zadzwoni to raczej wezme.



#6 OFFLINE   spawek

spawek

    Jest moc jest zabawa

  • 1 014 postów
  • Dołączył: 08-03-2014
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 października 2016 - 19:26

Tu masz rację za tą cenę to musi być igła. Oby to naprawił (tylko dobrze a nie pokleił czymś)
Najszybsza omega na mokrym na XIX zlocie
Najczystsza omega od XIX zlotu

#7 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 października 2016 - 23:13

No ale..nie wzialem..boooo wycieki byly niby robione,uszczelki zmnienane,oringi itp.aleeee jest tak okrutny wyciek z silinika..miedzy miska olejowa,a blokiem silnika,ze moza zbierac do szklanki..

 

Facet cię ma za tępego frajera. Uczciwy handlarz nie myje silnika.

Zażądaj podania numerów rejestracyjnych z Holandii , Vinu i daty pierwszej rejestracji autka wogóle..

Mocno się zdziwisz ile był licznik cofnięty.Ludzie się zaczynają przyzwyczajać do przebiegów 200-250 ts km , więc obstawiam , że facio cofnął licznik o jedyne 150 tysięcy km.

 

Ps.Sprawdź (jak masz blisko ) książkę autka , czy aby nie jest parę lat młodsza od  autka.....  :dog:



#8 OFFLINE   przedi

przedi
  • 11 postów
  • Dołączył: 05-10-2011
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i 24v C30XEI wersja specjalna

Napisany 29 października 2016 - 23:17

W to ze ma 240tys to uwierzyc nie uwierze..moge uwierzyc na ladne oczy w to ze np robil to czy tamto,tzn moze nie to ze uwierzyc,ale przyjac do wiaodmosci..ale przebieg,bez dokumentacji dla 15-to letniego 240tys... :) Narazie o nic nie pytam..jak zadzwoni,to bede gadal,chociaz watpie..pewnie trafi sie ktos kto kupi z tym wyciekiem,ja az takim ryzykantem nie jestem.Jakby chcial 9tys..albo 10 to z tym wyciekiem moglbym wziac i powalczyc..ale za 15 ,to ja chce miec spokoj,a nie rano wstac i umawiac sie po mechanikach,zamiast cieszyc jazda.



#9 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 października 2016 - 23:23

za tą cenę to musi być igła.

 

Jaka igła ?? Za tą cenę to mogę psu kości kupić , ale nie omegę......

Vectra C ( w tej samej pojemności i koniecznie kombi ) miażdży omegę wyposażeniem , a ceny już od 12 tysi..........

No i blacharka dużo lepsza.

Dlaczego kombi ? Bo w kombi rozstaw osi jest zbliżony do omy - sedes jest faktycznie za mały.


.pewnie trafi sie ktos kto kupi z tym wyciekiem,j

 

 

Litości ... W tej cenie to brachol szuka mercedesa C klase  z roku 2007-2009 ( lekko ryśnietego , żeby cenę zbić ).

Ja już się pogodziłem , z faktem ,że to jest zabytek.



#10 OFFLINE   przedi

przedi
  • 11 postów
  • Dołączył: 05-10-2011
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i 24v C30XEI wersja specjalna

Napisany 29 października 2016 - 23:24

Polowalem na taka vectre..w koncu kupilem 2.8. Za 12 tysi takeij vectry to nie jechalbym nawet ogladac. Ogladalem ze 3 po 15 i kazda jedna padlo. KWestia gustu..kto co chce..ale mnie komfort lepszy,wiecej miejsca w omedze.



#11 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 października 2016 - 03:25

w koncu kupilem 2.8. Za 12 tysi takeij vectry to nie jechalbym nawet ogladac

 

To jest Vectra OPC. Widziałeś sprawną Vectrę opc poniżej 20 tysi ?? - bo ja nie...  :smiech:  

Niedaleko ode mnie chłop ma fajną vectre 2,2 , ale chłop się uparł , że nie opuści poniżej 11 tysi . Buja się już tak 4-5 miesięcy , bo jest uczciwy i się przyznaje do przekładki silnika.- to odstrasza ludzi.

Jak większość Polaków , nie miał bladego pojęcia , że łańcuch rozrządu w tych silnikach trzeba wymieniać co 150-170 ts km.



#12 OFFLINE   przedi

przedi
  • 11 postów
  • Dołączył: 05-10-2011
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i 24v C30XEI wersja specjalna

Napisany 31 października 2016 - 12:38

To jest Vectra OPC. Widziałeś sprawną Vectrę opc poniżej 20 tysi ?? - bo ja nie...  :smiech:  

Niedaleko ode mnie chłop ma fajną vectre 2,2 , ale chłop się uparł , że nie opuści poniżej 11 tysi . Buja się już tak 4-5 miesięcy , bo jest uczciwy i się przyznaje do przekładki silnika.- to odstrasza ludzi.

Jak większość Polaków , nie miał bladego pojęcia , że łańcuch rozrządu w tych silnikach trzeba wymieniać co 150-170 ts km.

 

Ja nie mialem opc.Rozejrzyj sie najpierw,dowiedz czegos sensownego,bo narazie Twoje argumenty sa troche na poziomie gimnazjalisty.W sumie sie nie dziwie jak za15 tys szukacie merca C 2007-2010 rok .to w chyba w smyku,na pilota.Naucz sie czytac ze zrozumieniem..odpowiadac na temat...Szukam omegi jak sama nazwa forum wskazuje,a Ty tutaj caly czas Vectra i Vectra.Mialem 2.8v6 T w wersji cosmo,bez dokladek,kubelkow..230km.Kosztowala 20 i przez 30 tys km nic przy niej robilem,takze smiem twierdzic ze sprawna :) Z PL salonu,po konsulatacji  w serwisie,pelna historia 260 tys.lancuch nie wymieniany i nawet sie nie zanosi.Jak dbasz tak masz.



#13 OFFLINE   simurgh

simurgh
  • 30 postów
  • Dołączył: 07-04-2016
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 31 października 2016 - 19:34

Igła za 15tys?Znalazłeś usterki,ok.Wyciek to nie zatarty silnik ani zżarta rdza karoserja którą zwalczasz miesiącami.Cene akceptujesz ale po usunieciu usterek albo kładziesz na maske 10 i zabierasz.Krótka piłka.Wszystko zalezy od desperacji sprzedającego jak bardzo mu zależy sprzedac auto.To nie sklep i negocjacja to podstawa.A widok gotówki na masce rozmiekcza prawie kazdego.W ten sposób kupiłem swoją Omege za 60%wystawionej ceny.



#14 OFFLINE   galicjusz

galicjusz
  • 215 postów
  • Dołączył: 27-05-2012
  • Skąd: Płock
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 31 października 2016 - 22:07

W tym roczniku zbiorniczek płynu chłodniczego nie powinien być już biały?



#15 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 listopada 2016 - 23:01

Ja nie mialem opc

 

To zastanów się co piszesz

 

.w koncu kupilem 2.8

 

To jest tylko i wyłącznie OPC......

 

Mialem 2.8v6 T w wersji cosmo,

 

To w końcu miałeś tą vectrę opc czy nie ??? To są twoje cytaty i sam sobie przeczysz , albo za dużo piszesz po pijaku.....

 

.Rozejrzyj sie najpierw,dowiedz czegos sensownego,bo narazie Twoje argumenty sa troche na poziomie gimnazjalisty

 

Gimnazjum??? Rozejrzyj się po rynku zanim zaczniesz kogoś obrażać.

 

https://www.olx.pl/o...html#ce329f940d 

To ogłoszenie błąka się już chyba 3 miesiąc - jak na taxi podejrzanie mały przebieg

https://www.olx.pl/o...html#ce329f940d

Następny as - bedzie ze 3 miechy jak widzę to ogłoszenie. Wystarczy wymienić łożysko i autko poleci za ... może nawet 2,2 tysia.

 

Droższe obserwuję dopiero od ok 2-3 tygodni 

https://www.olx.pl/o...html#c6cd762c31

Nawet handlarz naciął się na niechodliwym towarze  . Pierwsza cena była 5300  zł. Za 2-3 tygodnie zejdzie na 4,5

https://www.olx.pl/o...html#d8c143bc7f

Następny ,który się wykiwał . Ceny z poprzedniej oferty nie pamiętam, ale już się trochę buja.

 

Wyższych cen nawet nie biorę pod uwagę , bo to rynek decyduje o tym czy towar jest atrakcyjny , a omegi przestały się sprzedawać.

 

nie dziwie jak za15 tys szukacie merca C 2007-2010 rok .to w chyba w smyku,na pilota

 

Ja należałem do hitlerjugend......  :dokuczacz: 

http://suchen.mobile...6&pageNumber=1 

Pierwszy z brzegu przykład



#16 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 03 listopada 2016 - 16:07

nie wiem jaki macie problem z myciem silnika, ja u siebie mylem juz ze 4 razy, bo bardzo mi się podoba porządek pod maską.
W sumie to dopiero po 3 razie udało mi się ładnie domyć, ale ja też całą komorę silnika myłem, pędzelkiem

#17 OFFLINE   NerwuS13

NerwuS13
  • 214 postów
  • Dołączył: 03-05-2016
  • Skąd: CSW
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 listopada 2016 - 17:25

przedi, on 29 Oct 2016 - 23:24, said:snapback.png

.w koncu kupilem 2.8

 

To jest tylko i wyłącznie OPC......

 

Vectra c z silnikiem 2.8 była też w wersji ''cywilnej'' o mocy 230hp o której pisał kolega przedi. Wersja opc miała 250hp w latach 2005-2006 i 280hp w latach 2006-2008


Edytowany przez NerwuS13, 03 listopada 2016 - 17:27.


#18 OFFLINE   przedi

przedi
  • 11 postów
  • Dołączył: 05-10-2011
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i 24v C30XEI wersja specjalna

Napisany 03 listopada 2016 - 19:42

 

przedi, on 29 Oct 2016 - 23:24, said:snapback.png

 

 

Vectra c z silnikiem 2.8 była też w wersji ''cywilnej'' o mocy 230hp o której pisał kolega przedi. Wersja opc miała 250hp w latach 2005-2006 i 280hp w latach 2006-2008

 

Dokladnie tak Panie vertix..2.8.v6T 230km(cosmo)

 

 

przedi, on 31 Oct 2016 - 12:38, said: Ja nie mialem opc To zastanów się co piszesz przedi, on 29 Oct 2016 - 23:24, said: .w koncu kupilem 2.8 To jest tylko i wyłącznie OPC......

 

http://www.autocentr...l/vectra/c/opc/

Wejdz i zobacz ile jest wersji silnika w wersji opc i jakie. Dziekuje.

Gimnazjum??? Rozejrzyj się po rynku zanim zaczniesz kogoś obrażać.

Nikogo nie obrazam..powiedzialem tylko co mysle na temat Twoich rad. Utwierdziles mnie w moim przekonaniu wklajac jakies linki,nie wiem skad,nie wiem po co..jakies omegi b 2-u litrowe.Nie wiem moze tematy Ci mieszaja.

 

 

Nawet handlarz naciął się na niechodliwym towarze . Pierwsza cena była 5300 zł. Za 2-3 tygodnie zejdzie na 4,5

Na szczescie jest tez pozytywny akspekt Twojej wypowiedzi.Gratuluje zdolnosci przewidywania przyszlosci (wrozbita Maciej sie chowa)

 

Pierwszy z brzegu przykład

Ten przyklad to merc od 2000 do 2007 W203 a Ty przeciez szukasz z bratem jak mowiles

 

Litości ... W tej cenie to brachol szuka mercedesa C klase z roku 2007-2009 ( lekko ryśnietego , żeby cenę zbić ).

takze wynika z tego ze W204...masz tutaj linka zerknij jak ceny sie maja..

http://allegro.pl/kl...4-50901?order=p

Takze naprawde pozdrawiam goraco i zycze szczescia.

 

 

 


 


Edytowany przez przedi, 03 listopada 2016 - 20:01.


#19 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 listopada 2016 - 07:23

Panowie, proszę bez napinek. Kolega chcę Omegę, nie Vectrę, więc skupmy się na doradzeniu mu w wyborze dobrego egzemplarza Omegi.



#20 OFFLINE   przedi

przedi
  • 11 postów
  • Dołączył: 05-10-2011
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i 24v C30XEI wersja specjalna

Napisany 04 listopada 2016 - 20:36

Panowie..kupilem juz..Mam nadzieje,ze dobrze..i ze bedzie sluzyc.Trzeba ja podniesc,troszke dopiescic i do slubu jechac..:)

http://allegro.pl/op...6583079934.html

Szukalem 3.2..ale coz..ciezko..ciezko :)