Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

widzi mi sie zmiana przy kresie istnienia 2.5td


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   zygmunt

zygmunt
  • 1 postów
  • Dołączył: 02-03-2012

Napisany 27 października 2016 - 19:48

Rok:2000
Silnik:2.5td

witam serdecznie. jestem posiadaczem wspaniałego samochodu jakim jest moja "babcia" a mianowicie opelek omega bfl z roku 2000 kombi automat silnik 2.5 td. będę miał babcie do jej lub mojego końca. przebiegu mam 587 tyś km i z racji tego zastanawiam się czy nie tchnąć w silnik trochę życia w te ostatnie lata babcinej egzystencji. tak na starość by poczuła się rześko. ale od początku. chce wywalić klimatyzację która nie działa już 6 lat i fabryczny ic. zamienię go na wydajniejszy który zamontuje z przodu. wymiarami pasuje mi od Iveco. 3.0 td. wyprostuje układ wydechowy zwiększając fi na 70 mm z rury Kwasówki "taka endoproteza układu wydechowego" . chciałbym również z Iveco założyć turbinę. w okolicach miejsca w którym  mieszkam znajduje się magiczny warsztat w którym czarodziej tam urzędujący zaproponował mi że 700 zeta zawirusuje mi babcie na 164 KM i będzie to bezpieczne dla silnika i skrzynia ar25 to wytrzyma. mam parę groszy na to widzimisię. liczyłem że w 2k zmieszczę się z ic turbo endoprotezą wirusem i moją robocizną. jestem spawaczem ślusarzem więc nie ma problemu z adaptacją ic turbo i układem wydechowym, ale czy to ma sens??





#2 OFFLINE   bsje27

bsje27

    3.0dti hybryda

  • 1 015 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Wola Zdakowska o/Mielca
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 30 października 2016 - 14:37

polecam temat pochipowani X25TD, 

zeby zrobić te 160KM wystarczy sam program zrobić, na forum bmw jest czlowiek który zrobi program za ok 300zl, sam jezdziłem na takim programie, co do skrzyni?

jesli zdrowa to poradzi sobie z silnikiem.