Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

LPG + benzyna problem z benzyną


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Daniel125

Daniel125
  • 7 postów
  • Dołączył: 08-10-2014
  • Skąd: Czajki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 25 października 2016 - 14:17

Rok:1998
Silnik:2.0 16v

 

Witam.

Na zimnym silniku auto ciężko pali ok 6-8 obrotów, potem odpala ładnie od strzała na mocno rozgrzanym podczas kręcenia auto jak załapie telepie całym silnikiem po lekkim dodaniu gazu gaśnie i nie ma mowy o odpaleniu z benzyny trzeba zapalać na gazie gdzie zapala od strzała. Wymienione zostało dosłownie wszystko cewka,świece,kable, sonda, przepływka, filtr paliwa (chociaż stary był czysty) wszystkie czujniki oprócz położenia wałków rozrz. 

 

Czy może to być problem z paliwem dokładnie z pompą? Zalałem cały bak wyjeździłem, bez zmian. Dodam, że na zimnym silniku prawie nie reaguje na dodanie gazu zaczyna "kangurzyć" a jak się rozgrzeje to przy przyspieszaniu czuć jakby go coś trzymało mocno zamula ale sie powoli wkręca do 6tys. Dodam,że na biegu jałowym (bez biegu) wchodzi na obroty idealnie i żwawo.


Edytowany przez Daniel125, 25 października 2016 - 14:19.




#2 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 25 października 2016 - 14:28

Mogą być rozjechane mapy pb, czujnik wałka rozrządu lub pompa. Chyba że ktoś ma coś więcej do powiedzenia? Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 25 października 2016 - 22:45

pewnie pompa pada, jak masz możliwość to zmierz ciśnienie

#4 OFFLINE   zico

zico

    :)

  • 377 postów
  • Dołączył: 22-07-2010
  • Skąd: Poznań/Zielona Góra
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 października 2016 - 08:06

Też obstawiam pompę, u mnie objawem padającej pompy było nie zawsze odpalał na benzynie, po kilku razach odpalal i tak coraz gorzej.

#5 OFFLINE   Daniel125

Daniel125
  • 7 postów
  • Dołączył: 08-10-2014
  • Skąd: Czajki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 28 października 2016 - 03:39

Nie mam niestety możliwości sprawdzenia tej pompy;/ Na dziś zamówiłem nową i wymienię zobaczę co i jak po wymianie.



#6 OFFLINE   Daniel125

Daniel125
  • 7 postów
  • Dołączył: 08-10-2014
  • Skąd: Czajki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 października 2016 - 14:46

Po 2h majstrowania trzeba było wyciągać bak przez to, że mam instalacje LPG udało się wymienić pompę. Po odkręceniu na starej pompie puścił zacisk na wężyku paliwowym który szedł od pompy (być może to było przyczyną i pompa miała słabe ciśnienie) ale ,że już kupiłem nową to wymieniłem. Wszystkie objawy z jakimi się borykałem od ponad roku wymieniając prawie wszystkie czujniki tak poprostu ustały:D Aż się smutno zrobiło, że nie będę miał co kręcić przy Omi.

 

Temat do zamknięcia dziękuję i pozdrawiam.