Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Oelstand Prufen pytanie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kukiz87

kukiz87
  • 239 postów
  • Dołączył: 04-12-2011
  • Skąd: Piotrków
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 października 2016 - 15:46

Rok:1998
Silnik:Xev 2.0

 

Witam mam pytanie czy powyższy komunikat Oelstand Prufen  mówi nam o małej ilości oleju ?  tłumacząc co znaczy sprawdź stan oleju , wyświeta mi się on bardzo często po 2 ,3 razy w tyg mim ze robie dolewki oleju , ale kontrolka od oleju nigdy mi sie nie zapaliła wskazując maly stan oleju. Auto mi broń boże nie kopci , natomiast nie wiem tak naprawde w jakim stopniu konsumuje olej. Wczesniej miałem vectre b która strasznie kopciła i olej ubywał strasznie i dolewałem po 2 razy na miesiac , tutaj nic nie kopci i wydaje się wszystko ok , a komunikat sie wyswietla co troche





#2 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 października 2016 - 15:51

Czerwona kontrolka nie informuje o stanie oleju tylko o ciśnieniu oleju.I jak się zapala to juz jest za późno na dolewkę ;)

Natomiast komunikat,który sie wyświetla u ciebie to jest informacja o ilości oleju.



#3 OFFLINE   kukiz87

kukiz87
  • 239 postów
  • Dołączył: 04-12-2011
  • Skąd: Piotrków
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 października 2016 - 15:57

Mam troche ciezko sytuację bo tak naprawde nie mam gdzie auta postawić aby był równo i żebym mógł sprawdzć na bagnecie , wszędzie mam pochyły , jak nie pod domem to na działce , będe musiał chyba jechać kilka ulic dalej znaleźć równe miejsce postawić go i iść do domu aż ostygnie i wtedy wrócić i sprawdzić.

 

Kurde noto faktycznie musi mi albo uciekać olej albo spalać  ale swoje miejsce parkingowe mam suchutkie zawsze , a  autko jadąc czy to spokojnie czy przy kręceniu go do 3 tys i wyżej obrotów nie puści nawet małego dymka niebieskiego , to już nie wiem sam.

Auto mam od czerwca początku i wlałem już 1,5 l oleju , mam 10w40  i dolewam w momencie gdy pojawiają sę komunikaty , średnio raz na tydzień góra półtora


Edytowany przez kukiz87, 24 października 2016 - 15:59.


#4 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 24 października 2016 - 15:58

Zapala się, kiedy stan oleju spada mniej więcej do połowy stanu na bagnecie. Przy kiepskim oleju potrafi zapalić się, kiedy odpalisz zimne auto i stoisz dłuższą chwilę w miejscu. Przynajmniej ja tak miałem na 10w40 Mobila. Na syntetyku Motula nie powtórzyło się ani razu...

#5 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 października 2016 - 17:39

Mam troche ciezko sytuację bo tak naprawde nie mam gdzie auta postawić aby był równo i żebym mógł sprawdzć na bagnecie , wszędzie mam pochyły , jak nie pod domem to na działce , będe musiał chyba jechać kilka ulic dalej znaleźć równe miejsce postawić go i iść do domu aż ostygnie i wtedy wrócić i sprawdzić.

kolego, ty dziwny chyba jesteś, olej to się bagnetem sprawdza, nawet po paru minutach jak wyłączysz silnik na ciepło, masz wtedy wiedzę ile go jest, a czujnik mógł się zepsuć i będziesz lał olej bez sensu 



#6 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 24 października 2016 - 18:24

albo lejesz za mało, co też przechodziłem na początku posiadania omy, do tego wyciek spod pokryw a ostatecznie jak wyczułem france to wciąga jakieś 0,5 litra na 10tys 

w Vce zapala się gdzieś przy 3/5 stanu, bagnet jest podzielony na 5 kratek


Edytowany przez barteklodz, 24 października 2016 - 18:26.