Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Opel Omega 2.0 16V Sedan '98 Wersja Sport


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   wojtasss75

wojtasss75
  • 21 postów
  • Dołączył: 18-07-2007
  • Skąd: Kętrzyn

Napisany 27 września 2007 - 18:53

Witam.Mam ome 2.0 16v carawan.Po przekręceniu stacyjki za kilka sekund coś zaczyna burczeć.Mówili mi że to jakaś sprężarka pompuje amortyzatory bo ponoć takie ą w wersji SPORT. Wogóle czym różni się ta wersja od innych iczemu sport?/? 2.0 carawan SPORT ?????


Hmmmmmmmmmm..............................

#2 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 września 2007 - 18:56

Sprezarka( niwomat ) wystepuje w carawanach ( nie lubie tej nazwy) choc nie we wszystkich i nie jest to zwiazane z wersja sport

#3 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 września 2007 - 19:45

Sprezarka( niwomat ) wystepuje w carawanach ( nie lubie tej nazwy) choc nie we wszystkich i nie jest to zwiazane z wersja sport


hmmmmm a w sedanach nie ma? gadalem ostatnio z Twarogiem i mowil ze tez ma nivomat :) w Omce 2.0 16v sport :)

#4 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 września 2007 - 08:23

choc nie we wszystkich

- nie występuje w tych w których juz ktoś amory zmienił na zwykłe w sedanach tez to jest ale zalezy od wyposażenia bo to była opcja dla sedesów

#5 OFFLINE   omegalomza

omegalomza
  • 32 postów
  • Dołączył: 02-10-2014
  • Skąd: Kosaki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 października 2016 - 10:32

Witam.
Od tygodnia jestem posiadaczem w/w omegi. Mam pytanie czy w wersji sport z takim silnikiem byly felgi 16 i opony 225/50. Bo ra takie posiada.
Pozdrawiam

#6 OFFLINE   Sivy86

Sivy86
  • 15 postów
  • Dołączył: 22-07-2016
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 października 2016 - 14:21

Opcjonalnie z salonu wychodziły 225/55 r16 w 3.0 V6 a tak byly 195/65 r15, 205/55 r15, 205/65 r15



#7 OFFLINE   omegalomza

omegalomza
  • 32 postów
  • Dołączył: 02-10-2014
  • Skąd: Kosaki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 18 października 2016 - 07:22

No ok ale ja mam silnik 2.0 a nie 3 litrowy. Po vin musze dojsc jakie powinny być bo oryginalne mam felgi opla takie 5 ramienne

#8 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 października 2016 - 16:49

 

Omega B "Edition Sport" ab Modelljahr 1997
 
Der Omega in "Sport"-Ausstattung bekam serienmäßige Sportsitze mit integrierten Seitenairbags, den ECOTEC-X20XEV-Motor (optional den X25XE), Leichtmetallräder im Format 7J x 16, Xenon-Scheinwerfer mit dynamischer Leuchtweitenregelung und Hochdruck-Scheinwerfer-Reinigungssystem mit auf den Weg. Dazu kamen eine Klimaautomatik, elektrische Fensterheber vorn und hinten, das Multi-Info-Display und das Blaupunkt-Autoradio CAR 400, wahlweise CDR 500 mit einer Lenkradfernbedienung.
 

 

Weiter waren schwarzes Holzdekor oder im Carbon-Design an Türen und in der Mittelkonsole, ein Lederlenkrad, Außenspiegel in Wagenfarbe und ein Beleuchtungspaket im Preis enthalten.
 
Zum Modelljahr 1998 wurde das seitherige Sondermodell zu einer regulären Ausstattungsvariante im Modellprogramm "befördert". Ab diesem Zeitpunkt war auch der X30XE-Motor in Verbindung mit Traktionskontrolle (TC) im "Omega Sport" lieferbar. Ab sofort waren auch die Nebelscheinwerfer und Check-Control serienmäßig enthalten.
 
Darüber hinaus war das Beleuchtungspaket serienmäßig, welches beleuchtete Make-up-Spiegel in den Sonnenblenden, beleuchtete Klimatisierungsdüsen hinten und beim Caravan eine Innenraumleuchte hinten umfaßte.
 
Das Polsterstoffdesign "Varsity" war dem Omega Sport exklusiv vorbehalten.
 
Omega B "Edition Sport II"
 
Bei diesem Sondermodell handelte es sich um den serienmäßigen Omega B "Edition Sport", der das "Edition Sport II"-Paket von Irmscher erhielt: ein um 30 mm tiefergelegtes Fahrwerk mit speziellen Federn und Dämpfern, 4 Leichtmetallfelgen 7 1/2J x 17 im Twin-Spoke-Design mit Bereifung 235/45 ZR 17, einen speziellen, in Wagenfarbe lackierten Kühlergrill, Aluminium-Einstiegsleisten vorn und hinten sowie Griffschalen, Türverkleidungen, Schaltknauf und Mittelteil der Armaturentafel im Aluminium-Design.
 
Die "Edition Sport II" konnte nicht in Verbindung mit dem Trail-Paket oder automatischer Niveauregelung geordert werden und ist mit dem Facelift zum Modelljahr 2000 entfallen.
 
Tu jeszcze kolega mUody pisze w tym temacie:
 
Ale generalnie powinieneś mieć na nich opony 225/55R16. Jeśli masz profil 50 to znaczy, że ktoś zmienił rozmiar i przekłamuje Cie troszkę licznik.