Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Urwany rygiel demontażu panelu climatronic omega b

climatronic wymiana żarówek: urwany rygielek: pomocy!:

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lisiasty10

lisiasty10
  • 8 postów
  • Dołączył: 02-10-2016
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 15 października 2016 - 14:54

Witam wszystkich. Mój problem polega na tym , że prawdopodobnie urwałem rygielek , który trzyma listwę climatronic w naszym panelu drewnopodobnym w celu wymiany żarówki na lewym wyświetlaczu . Niestety będąc już na ostatniej prostej dokonałem błędu (za mocne szarpnięcie rygielka do siebie zamiast w dół, który został mi w ręku). Ktoś już mierzył się z tym problemem ? Jak mam teraz ściągnąć ten panel ? Pozdrawiam.





#2 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 października 2016 - 16:35

wyrwałeś nie zamek klimatronika tylko drut,który steruje ciepłym powietrzem na kierowcę.Byli tacy co potrafili to naprawić bez zwalania deski.



#3 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 15 października 2016 - 16:40

E nie, kolega wyrwał chyba ten element na którym jest zaczepiony panel. Tak myślę. Jak ja urwałem go w mojej dwulitrówce  to po prostu przykleiłem go z powrotem na kropelkę. Działa do dziś.



#4 OFFLINE   lisiasty10

lisiasty10
  • 8 postów
  • Dołączył: 02-10-2016
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 15 października 2016 - 20:54

dobra Panowie żeby wszystko było jasne wstawiam foty, mam nadzieję , że mimo wszystko urwałem nie to co trzeba (patologiczne podejście; tak czy siak mam na myśli zdjęcie climatronica w celu wymiany żarówek). Czyli jednak ta urwana część to nie jest rygiel odpowiadający za ściągnięcie (niektórzy piszą wypchnięcie) climatronica ? Jest duża opcja , że pomyliłem rygiel z innym elementem ? Na zdjęciu nr 2 i 3 wystający element , który znajdował się za wiązką przewodów w panelu drewnopodobnym.


wyrwałeś nie zamek klimatronika tylko drut,który steruje ciepłym powietrzem na kierowcę.Byli tacy co potrafili to naprawić bez zwalania deski.

notabene przed urwaniem drucika , ogrzewanie miałem tylko w prawym kanale środkowym , reszta kanałów zapodaję normalne powietrze . Dodam , że zrobiłem całkowicie głowicę (remont generalny) etc , założyłem nową uszczelkę pod głowicę , mam nowy termostat , czujnik powietrza i temperatury wymieniony. Nagrzewnica również bez zastrzeżeń. Klimatyzacja natomiast pracuję jak należy czyli daję chłodzenie we wszystkich kanałach łącznie ze schowkiem. Czy problem należy szukać w silniczku sterowania nawiewem/klimatyzacją ? Who knows ?

Załączone pliki


Edytowany przez lisiasty10, 15 października 2016 - 20:56.


#5 OFFLINE   cool84

cool84
  • 57 postów
  • Dołączył: 25-11-2011
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 15 października 2016 - 22:23

wyrwałeś nie zamek klimatronika tylko drut,który steruje ciepłym powietrzem na kierowcę.Byli tacy co potrafili to naprawić bez zwalania deski.

 jestem podobnego zdania, przerabiałem :/

deski nie zwalałem, ale rozkręcenie schowka trochę pomogło :ph34r: trza dużo cierpliwości ;)



#6 OFFLINE   lisiasty10

lisiasty10
  • 8 postów
  • Dołączył: 02-10-2016
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 15 października 2016 - 22:54

Z cierpliwoscia to zaden problem , przerabialem rozebranie omegi do golej blachy wraz ze zlozeniem nie raz a taki śmieszny dywersant mnie zastopowal ;p

#7 OFFLINE   lisiasty10

lisiasty10
  • 8 postów
  • Dołączył: 02-10-2016
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 16 października 2016 - 09:35

Udało się  :D faktycznie pomyliłem rygielek z drutem sterującym ciepłe powietrze. Dla zakończenia tematu wrzucam zdjęcie dla następnych garażowiczów :p 

Załączone pliki

  • Załączony plik  vvv.JPG   45,64K   4 pobrań


#8 Guest_nicoz0_*

Guest_nicoz0_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 16 października 2016 - 11:51

No nie wiem, czy jest sie z czego cieszyć. Teraz to zamontuj z powrotem. :'(

#9 OFFLINE   lisiasty10

lisiasty10
  • 8 postów
  • Dołączył: 02-10-2016
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 16 października 2016 - 19:36

niestety drucik sterujący powietrzem na kierowcę nie wrócił na swoje miejsce , urwany zaczep i luźno się schodzi ; ( Machony zaproponował kropelkę i .... w zimę nie trzeba będzie zakładać kalesraków  :p







Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: climatronic, wymiana żarówek:, urwany rygielek:, pomocy!: