Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Szarpanie na wolnych obrotach i nagłe uzdrowienie po jeździe na A2


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mrozik44

mrozik44
  • 109 postów
  • Dołączył: 17-04-2008
  • Skąd: kosmos

Napisany 27 września 2016 - 11:33

Rok:1996
Silnik:3.0 MV6

 

Od kilku tygodni narastało szarpanie na wolnych obrotach. W ostatnim czasie nawet 2 razy mi zgasł silnik. Szarpanie i na gazie i na benzynie tak samo. Wczoraj poleciałem autostradą ponad 160km, wiadomo 130-160km/h ...3000 obroty ..i dziś wszystkie objawy ustąpiły. :) Znów równa praca. Co to może być??? Kiedyś miałem takie objawy z EGR i wymieniłem. Może znów się odzywa, bo wsadziłem uzywkę? Moze coś z wtryskami? Dolałem STP kilka dni temu, ale nie było widac żadnej poprawy. Dopiero autostrada podleczyła moja starą omkę?? A może coś z przepustnicą? Z silnikiem krokowym? Albo odma zapchana, EGR, przepływka? itp.. Używam samochodu na krótkich odcinkach 11km ramo, dojazd do pracy. Silnik ledwo co się zagrzeje już jestem na miejscu. Myslałem, nawet że uszczelka pod głowicą może siada, czarne mysli, a tu nagle poprawa po ostrej jeździe. Gdzie może byc przyczyna. Objawy bardzo nieprzyjemne, jakby silnik się dusił..

 

Które elementy mogły się poprawić po takiej jeżdzie?? Chyba jedynie sprawy wydechu?


Edytowany przez mrozik44, 27 września 2016 - 11:38.




#2 OFFLINE   Danielos82

Danielos82
  • 83 postów
  • Dołączył: 14-02-2013
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 28 września 2016 - 22:14

zaglądałeś w gniazda świec może? nie zalane olejem?



#3 OFFLINE   PiotrekGdynia

PiotrekGdynia
  • 18 postów
  • Dołączył: 15-09-2015
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 grudnia 2016 - 10:15

Udało Ci się znaleźć przyczynę problemów?

Zajrzyj w mój temat :) 

http://forum.omegakl...silnika/?hl=egr

U Ciebie obstawiam ten paskudny zawór - który ma wpływ na wariowanie całego systemu....



#4 OFFLINE   ploniu

ploniu

    Mocy nigdy zawiele

  • 210 postów
  • Dołączył: 30-06-2010
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 grudnia 2016 - 16:25

kolego w nocy otwórz maskę i sprawdź czy iskra gdzieś nie idzie, mi to wygląda na kablę albo cewkę, po " skatowaniu" omegi pewnie wilgoć wyszła i chwilę jest ok