Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Samochód nie rusza gdy używam dużej ilości gazu i gwałtownie popuszczam sprzęgło

#sprzęgło #palenie gumy

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Mateusz_PL

Mateusz_PL
  • 67 postów
  • Dołączył: 31-01-2016
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 14 września 2016 - 19:48

Panowie, jak wysoko łapie wam sprzęgło w waszych omegach? W połowie, pod samą górą czy powyżej połowy? Tak z ciekawości pytam, ciekaw jestem na ile mi jeszcze spczęngło wystarczy  :smiech:  :smiech: No i ogólnie czy jak się pali gumę to czy sprzęgło jakoś szybciej się zużywa i czy może wystąpić taka sytuacja, że nawet po pełnym puszczeniu sprzęgła zacznie ono ślizgać, gdy jest sprawne. Pozdrawiam


Edytowany przez Mateusz_PL, 14 września 2016 - 19:51.




#2 OFFLINE   krulik1

krulik1
  • 347 postów
  • Dołączył: 02-04-2013
  • Skąd: Wiązów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 17 września 2016 - 20:02

że nawet po pełnym puszczeniu sprzęgła zacznie ono ślizgać, gdy jest sprawne. Pozdrawiam

 

Jeżeli się ślizga to jak może być sprawne? albo nie umiesz palić :D moje sprzęgło przed wymianą na piątym biegu podczas rozpędzania zaczęło się ślizgać ale jeszcze jechał problem ze sprzęgłem w omedze 2.2 16v  jest taki że jest wielkości sprzęgła w astrze 1.6 8v