Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nieszczelność dachu/szyberdachu? Uszczelki?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   J4nosik

J4nosik
  • 6 postów
  • Dołączył: 28-04-2015

Napisany 05 sierpnia 2016 - 08:40

Rok: 2000
Silnik: 2.2

Rodzaj nadwozia: sedan 

 

Witam 

Otóż koledzy mam dość irytujący problem, mianowicie powyżej 60 km/h słyszę w okolicy szyberdachu szum powietrza. Wkurza to niemiłosiernie. Żadnych ruchów powietrza w okolicy/środku auta nie wyczuwam, co za tym idzie myślałem że to wypłowiała uszczelka w okolicy szyberdachu. Po oklejeniu taśmą tapicerską i lekko szczeliny normalną taśmą bez zmian, nadal słychać wyraźny szum w trakcie jazdy. Uszczelka od przedniej szyby wydaje się na oko OK. Ktoś mógłby coś poradzić? Którędy powietrze może się 'zaginać' i wpadać powodując ten szum? 

 

Dzięki za pomoc





#2 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 sierpnia 2016 - 21:16

Może szyberdach nie zamyka się prawidłowo? Zrób zdjęcie tylnej krawędzi szybra po zamknięciu

#3 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 sierpnia 2016 - 00:18

Uzupełnij profil ( województwo, miejscowość ) to być może ktoś podejdzie i pomoże zdiagnozować usterkę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.