Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Błędy klimatyzacji-jak sprawdzić?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Lary

Lary
  • 76 postów
  • Dołączył: 14-06-2014
  • Skąd: Świętochłowice

Napisany 27 lipca 2016 - 16:30

Chcę zapytać Was o te błędy bo w poradach link nie działa. Podobno jakieś mogą być i idzie to jakoś sprawdzić. Tylko jak? Bez kompa sprawdzę czy nie? Pytam bo aczkolwiek Klima działa to już powinna iść do przeglądu, czynnika mało bo w większe upały słabo chodzi. Problem w tym że czasami gdy ewidentnie powinna chłodzić, grzeje albo na odwrót.



#2 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 lipca 2016 - 19:08

Podobno jakieś mogą być i idzie to jakoś sprawdzić. Tylko jak? Bez kompa sprawdzę czy nie? Pytam bo aczkolwiek Klima działa to już powinna iść do przeglądu, czynnika mało bo w większe upały słabo chodzi.

 

Witam. W omedze  A możesz sprawdzić błędy klimy /abs/ i coś tam jeszcze przysłowiowym drutem ( stare gniazdo diagnostyczne) . W omie B , podobno tylko błędy silnika ( nie kombinowałem w tym temacie)

Jeśli masz klimatronik , to możesz się zorientować , czy są błędy przy gaszeniu silnika. Nie wyłączasz panelu , tylko wyłączasz zapłon . Jeśli po zgaszeniu autka  na wyświetlaczu kierowcy pojawią się 2 poziome kreski to masz błędy , jeśi nie to jest ok.

Jak masz manuala , to lipa

 

Ps Uzupełnij profil , bo nie wiadomo co za model autka masz


Edytowany przez vertix, 27 lipca 2016 - 19:09.


#3 OFFLINE   Lary

Lary
  • 76 postów
  • Dołączył: 14-06-2014
  • Skąd: Świętochłowice

Napisany 27 lipca 2016 - 19:15

Właśnie sprawdziłem, niestety z poziomu tapatalk nie zmienię nic. Auto to BFl 2.5td 2000 rok. Posiada klimatronik, ale nigdy żadnych kresek na wyświetlaczu nie zaobserwowałem nigdy. Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka