Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Trójnik przewodu paliwowego (przelew)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   leisman

leisman
  • 102 postów
  • Dołączył: 05-09-2008
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 czerwca 2016 - 17:27

Rok:2002
Silnik:2.5 DTI
Witam. Potrzebuję pomocy. Rozsypał mi się dzisiaj Trójnik na przewodzie paliwowym przelew. Trudno mi to opisać. Znajduje się pod egr-em taki mały plastikowy. Z jednej strony łączy cienki przewód z przelewki wtryskiwaczy z drogiej i trzeciej strony dwa grubsze. Jeden do pompy wtryskowej a drugi gdzieś w głąb komory silnika, chyba powrót do zbiornika. Silnik 2.5 DTI. Nie wiem gdzie szukać nawet jak się ten trójnik fachowo nazywa. Może da się to z czegoś zaadaptować.
Masakra znowu na A4 stanąłem i Kałuża ON pod kluchą.



#2 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 czerwca 2016 - 17:36

W oryginale ten trójnik występuje z przewodem powrotu z pompy CR. Nr. kat. GM 9266239.

Jesteś pewien, że to trójnik? Może sam powrót ze wtrysków pękł (miałem taki przypadek, tylko na S8)


Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#3 OFFLINE   leisman

leisman
  • 102 postów
  • Dołączył: 05-09-2008
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 czerwca 2016 - 18:11

Tak na 100% trójnik. Wymontowałem go jedna końcówka została na przewodzie pod opaską a druga rozsypała mi się w rekach. Dzieki za pomoc. Będę coś szukał. Acha na allegro znalazłem podobne trójniki tylko mosiężne. Jaki tam powinny być średnice? Czy 8x4x8 będzie dobre!

#4 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 czerwca 2016 - 19:16

Czy 8x4x8 będzie dobre!

 

Tak. 


Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#5 OFFLINE   leisman

leisman
  • 102 postów
  • Dołączył: 05-09-2008
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 czerwca 2016 - 21:37

Dzięki czeladnik. Myślę ze mosiężne będzie skuteczniejsze.
Nawiasem mówiąc juz mnie to zaczyna irytowac. W ciagu 3 miesiecy 3 razy awaria w tym 2 razy na A4. Dobrze że tym razem blisko domu. Czyżby to już ten pezebieg? 300tysi. Ciekawe czego się jeszcze spodziewać mogę! !!!

#6 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 czerwca 2016 - 21:52

Myślę ze mosiężne będzie skuteczniejsze.

 

Zamów w ASO kpl. przewód, wymień i na kolejne 8 lat będzie spokój. Wymienisz trójnik, to zaraz kolanko przy pompie "pierdnie" :p  

Ciekawe czego się jeszcze spodziewać mogę!

 

No cóż, ja większość samochodów po 12 roku "życia", zaliczam do kategorii "śmietnik", więc spodziewaj się wszystkiego ;)


Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#7 OFFLINE   Iwan

Iwan

    Design Edition

  • 147 postów
  • Dołączył: 08-12-2008
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 28 czerwca 2016 - 07:38

Zamów w ASO kpl. przewód, wymień i na kolejne 8 lat będzie spokój. Wymienisz trójnik, to zaraz kolanko przy pompie "pierdnie" :p  

 

 

 

No cóż, ja większość samochodów po 12 roku "życia", zaliczam do kategorii "śmietnik", więc spodziewaj się wszystkiego ;)

Kurcze dzwoniłem 5 minut temu do serwisu Opla w Gdańsku i powiedziano mi, że brak części (GM 9266239) na magazynie w Polsce i Niemczech.

Nie wiem czy oni źle sprawdzają czy co...



#8 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 28 czerwca 2016 - 08:46

Spróbuj u innego dilera, albo na innej zmianie, najlepiej osobiście. Trzeba brać pod uwagę, że Omega to "zabytek" od 13 lat nie produkowany, a jeszcze z "taakim" silnikiem, to biało-rudy kruk :p


Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#9 OFFLINE   leisman

leisman
  • 102 postów
  • Dołączył: 05-09-2008
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 01 lipca 2016 - 08:14

Dowiedziałem się u mojego sprzedawcy że faktycznie części o tym nr. katalogowym nie można dostać ale ów trójnik występuje też pod innym nr (niestety nie zapamiętałem) i kosztuje 37,-€

#10 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 13 lipca 2016 - 08:10

Niestety, przewodów paliwowych w oryginale nie ma i nie będzie. Nawet korek do zbiorniczka wyrównawczego jest n/d.

Pozostaje rzeźba w wielu przypadkach awarii :( .


Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#11 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 lipca 2016 - 04:42

Panowie a w BMW niema tego węża ?



#12 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 14 lipca 2016 - 06:52

W bawarce trochę inaczej przewody są ułożone, trzeba kombinować by zaadoptować je do Omegi. 


Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p