Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

2.5 V6 Nagle odcina moc silnika.

brak mocy odcina moc silnika x25xe v6 opel omega B mechanik

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   naeq

naeq
  • 1 postów
  • Dołączył: 15-06-2016
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 15 czerwca 2016 - 19:54

Witam,

Historia w skrócie: Kupiłem Omegę, walnął rozrząd, po wymianie wielu podzespołów silnika(w tym wału korbowego) i wydaniu kupy kasy odebrałem auto - jeżdżące, ale nadal zepsute.
Auto rano przez pierwsze 30 sekund jedzie normalnie, po czym nagle traci moc i praktycznie muszę trzymać gaz do dechy, by jakkolwiek się rozpędziło. Doczytałem, że najprawdopodobniej jest wina któregoś z czujników, ale którego i dlaczego tak się dzieje? Chciałbym to wiedzieć, bo być może sam będę w stanie to naprawić, a jak nie to przynajmniej żaden mechanik mnie nie zaskoczy, czy nie wykiwa ;)
 
Trochę napraw mi się zebrało, mam zamiar oddać ją teraz do serwisu, zna ktoś jakiegoś mechanika godnego polecenia w okolicach Katowic?
Który kompleksowo zajmuje się Omegami? :)
 
Pozdrawiam!

Omega B V6
Rok: 1994
Silnik: X25XE





#2 OFFLINE   se61

se61
  • 994 postów
  • Dołączył: 02-09-2010
  • Skąd: Skwierzyna
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 czerwca 2016 - 20:30

Mi to wygląda na sondę miałem też taki problem miałem kiedyś i okazało się że winna była sonda, a zerknij no jeszcze na czujnik obrotu wału korbowego Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 czerwca 2016 - 20:50

czujnik wałka, czujniki stukowe, czujnik temp, czujnik temp powietrza, przepływka, nie podpięte podciśnienia

czujnik wału jak siądzie to z reguły auto gaśnie i koniec jazdy, jest zapisany jako błąd nr 19



#4 OFFLINE   WOYSA

WOYSA
  • 347 postów
  • Dołączył: 01-02-2011
  • Skąd: Warszawa i okolice
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 18 czerwca 2016 - 18:42

Przede wszystkim sprawdz bledy.

Metoda na spinacz wystarczy w zupelnosci :)







Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: brak mocy, odcina moc silnika, x25xe, v6, opel omega B, mechanik