Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zgasła i nie odpala. Pali sie check i grzanie świec X25TD


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   MyCool

MyCool

    Nie lejesz - nie jedziesz

  • 125 postów
  • Dołączył: 11-04-2013
  • Skąd: Suwałki

Napisany 23 maja 2016 - 10:43

Jak w temacie. Podczas jazdy miejskiej nagle zgasła po wciśnięciu sprzęgła w celu redukcji biegu. Zgasło wszystko łącznie z radiem. Po przekręceniu kluczyka 2-> 0->2 wszystko wróciło ale auto nie odpala. Ciagle pali sie check i grzanie świec (nie gaśnie) mimo, że silnik ciepły. Wszystkie bezpieczniki pod kierownica i pod maska ok. Odpięcie akumulatora na chwile nie nic nie dało.
Ktoś coś jakiś pomysł?
Szukałem podobnego tematu ale nic nie znalazłem.

Rok:1996
Silnik: 2.5TD 131PS



#2 OFFLINE   Fahren

Fahren
  • 125 postów
  • Dołączył: 19-01-2016
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 maja 2016 - 15:14

Nie odpala, ale rozrusznik kreci?

To tak - u mnie (ale mam benzyniaka) śruba mocująca osłonę stacyjki, z dołu, najbliżej grodzi najpewniej coś masowała, bo tez mi kręcił, check mrugał, a po odkręceniu spokój

Jak nie - kody błędów. .



#3 OFFLINE   MyCool

MyCool

    Nie lejesz - nie jedziesz

  • 125 postów
  • Dołączył: 11-04-2013
  • Skąd: Suwałki

Napisany 23 maja 2016 - 15:18

Dzieki za odp ale u mnie check świeci sie cały czas. Nigdy nie miałem żadnych problemów z elektryką ani problemu z taka sytuacja jak teraz. Ale sprawdzę! Jak cos pomoże to oczywiście napiszę.

#4 OFFLINE   Mieczej

Mieczej
  • 6 postów
  • Dołączył: 14-06-2014
  • Skąd: Sokółka
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 25 maja 2016 - 16:19

Sprawdź czy grzeją świece.

Kolega w passacie miał podobną sytuację, świeciła się mu non stop kontrolka od świec (  wtedy nie grzały) i ciężko było go odpalić. Przyczyną był przekaźnik od świec.

 

Jak nie to, to nie wiem czy powinienem Cie smucić ale u mnie gdy pracowała na wolnych i nagle zgasła, to okazało się, że padła pompa :(

Tak jak wyżej sprawdź błędy. Sprawdź wtedy czy paliwo dochodzi do pompy (filtr paliwa i przewody). 



#5 OFFLINE   MyCool

MyCool

    Nie lejesz - nie jedziesz

  • 125 postów
  • Dołączył: 11-04-2013
  • Skąd: Suwałki

Napisany 25 maja 2016 - 16:55

Świece grzeją - niedawno jedna wymieniona. Grzały dobrze i palił normalnie. Najdziwniejsze ze póki silnik był ciepły to tez sie świeciły (tuz po awarii). Pompa wtryskowa po regeneracji 28kkm temu i dobrze chodziła wiec tez cieżko mi to podejrzewać. Ogolnie pod maska jest duuuuzo nowości w ciagu ostatnich 40kkm. Pompa, turbo, chłodzenie silnika itd itd... Narazie nie mam gdzie pod kompa podpiąć (jestem w Belgii) wiec od 3 dni auto wrasta w asfalt - az serce sie kraja. Jak dojdę co to to umieszczę wiadomość dla potomnych.

#6 OFFLINE   wlasciciel

wlasciciel
  • 138 postów
  • Dołączył: 10-03-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 25 maja 2016 - 17:49

Sprawdź sobie na spinacz bledy i komputer nie potrzebny :) gdzies tutaj jest opis jak to zrobić i opis błędów