Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Po wymianie kolektora , nierówna praca , trzęsie silnikiem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kukiz87

kukiz87
  • 239 postów
  • Dołączył: 04-12-2011
  • Skąd: Piotrków
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 18 maja 2016 - 17:55

Rok:1998
Silnik: XE

 

Witam mam kilka pytań odnośnie podciśnienia i wężyków.



1.W kolektorze ssącym na samym dole są 2 kosteczki z tego co kojarzę niebieska i biała i z jednej z kostek wychodzi cienki przewodzik od podciśnienia idzie on w górze pojazdu , orientuje się ktoś w które miejsce powinien być podłączony ?



2. Dokąd idzie ten wężyk ?

 

k1stlxak1t2h.jpg

 

3.Przepustnica - na zdjęciu widać 2 wężyki , z boku przepustnicy , czy ten górny wężyk GM wchodzi tak jak tutaj w to miejsce w przepustnicy ? druga koncówka wchodzi z przodu silnika. Jest to chyba cieńszy wężyk od odmy.

 

9zva09h9jxu7.jpg

 

4.Przewodzik nr 2 z boku przepustnicy ten dolny wchodzi gdzieś niżej chyba w blok silnika ?

 

ay76n01pblpn.jpg

 

Ogólnie chodzi o to że jestem po wymianie kolektora dolotowego, i niestety po odpaleniu auta teraz , autem trzęsie , pracuje bardzo nierówno . Jestem po wystrzale i dziurze w kolektorze dlatego byłem zmuszony zmienic kolektor , jednak teraz nie jestem pewien czy na 100 % wszystko dobrze poskładałem , chodzi mi tylko właśnie o te wężyki.



Proszę zerknąć i wspomóc mnie radą czy jest ok , a jeżeli nie to który gdzie powinien być





#2 OFFLINE   Administracja

Administracja

    Admin

  • 3 610 postów
  • Dołączył: 15-03-2015
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 maja 2016 - 21:38

Automatyczna wiadomość

 

Temat został przeniesiony z


"TechnikaSilnik, Osprzęt silnika, Układ Chłodzenia i Układ Paliwowy"


do


"Off TopicPogaduchy - Omega Caffe".