Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pierwsze auto


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Świerzak

Świerzak
  • 1 postów
  • Dołączył: 15-05-2016
  • Skąd: Praga południe
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 maja 2016 - 19:51

Dobry wieczór. Jestem nowy na forum, także proszę z góry o wyrozumiałość😉. Niedługo będę kupował sobie pierwszy samochód i mam upatrzone kilka modeli, w tym parę wersji Omegi. Miałbym pytanie o awaryjność, spalanie i ewentualnie koszty utrzymania Omegi B fl 2,5 DTI. Jestem zainteresowany zakupem auta z manualem, a jeśli automat to z silnikiem 3.0i V6 albo 3.2 V6 Ecotec (oba z podylenkiem LPG😉). Tutaj pojawia się kolejne zapytanie czy części do tych najmocniejszych Omeg są drogie i czy silnik dobrze znosi ,,zagazowanie"?



#2 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 maja 2016 - 19:54

Na dti cie nie stać, jak kupisz dobre 3.0 to tylko bieżące wymiany i nic więcej. Poszukaj ,poczytaj na forum i masz całą prawdę bez owijania. Szukasz to poszukaj i dasz radę

#3 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 15 maja 2016 - 20:04

Diesel musi pochodzić z dobrych rąk, zwłaszcza CR. Koszty napraw mogą boleć. A tak poza silnikiem, to części w większości są te same w benzynie i dieslu. Generalnie nie warto oszczędzać, mimo że Omega jest dosyć prostym autem, to lubi solidne części. Co i jak, to już sporo napisano na forum - konkrety  znajdziesz w poszczególnych działach



#4 OFFLINE   arklin

arklin
  • 188 postów
  • Dołączył: 09-05-2007
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 16 maja 2016 - 14:51

Niemal każdy silnik dobrze znosi LPG. To nie kwestia silnika tylko człowieka, który będzie montować instalacje. Powodzenia