Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Silnik nie pracuje na wszystkich cylindrach , przerywa:(


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
111 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   manieko58

manieko58
  • 83 postów
  • Dołączył: 16-01-2015
  • Skąd: okolice sieradza
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 stycznia 2017 - 16:18

Ok tylko ze ja do roboty sam nie jeżdze i autko 15km odemnie stoi bo dzisiaj kumpel jechal. Jak wroce z roboty to na cała noc odepne klemy. Po drugie to jechac nis powyzej 10km to juz katorga. Co do błedow to tylko przepływke odpiołem i kostke sterowania klapa w kolektorze ssacym. Rano ja odpale i na pb sie przejade i zobacze co pokaze. A macie moze rozpiske kodow do motronica 2.8.1 bo to chyba u mnie siedzi.

#42 OFFLINE   WOYSA

WOYSA
  • 347 postów
  • Dołączył: 01-02-2011
  • Skąd: Warszawa i okolice
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 stycznia 2017 - 16:50

Wiekszośc to wtryski , sondy i przepływka.

Zrób reset odpal i sprawdz.

Ja bym chyba jeszcze troche go "przegazował"  przez chwile ale w granicach rozsądku tak 3-4tys a nie do odcinki żeby Ci półek w tłokach nie uszkodzilo jak faktycznie masz problem z wtryskami ;)
Oczysci się komora spalania i sondy może troche.

Ale jak na LPG to samo to pewnie zaczelo się od LPG a teraz masz mapy rozjechane na maxa.

Sprawdz najpierw bledy po resecie.


Edytowany przez WOYSA, 23 stycznia 2017 - 16:51.


#43 OFFLINE   manieko58

manieko58
  • 83 postów
  • Dołączył: 16-01-2015
  • Skąd: okolice sieradza
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 stycznia 2017 - 17:56

Oki jutro dalsza walka . Ogólnie to kupiłem tego fl z urwaną korba i nie wiem jak było przedtem. Wymieniłem silnik przejechałem dopiero jakieś 700km a tak od około 450km zaczely sie problemy. Co najlepsze to po przekładce motorni zapaliła bez problemów i chodziła pieknie i wydaje mi sie ze do czasu podpiecia gazu (bo był wypiety) było ok. Dzieki wielkie za porady kolego WOYAS.;-)

#44 OFFLINE   WOYSA

WOYSA
  • 347 postów
  • Dołączył: 01-02-2011
  • Skąd: Warszawa i okolice
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 stycznia 2017 - 19:02

A to o tym nie pisałeś że przekładka była :D
Mozesz tez sprawdzić połączenie takiej duzej kostki za baranem bo ona idzie do wtryskow z tego co pamietam ?

Trudno ja zobaczyc ale na zimnym silniku powinienes ją na czuja zlokalizowac reka pod podszybiem, w sumie powinna byc po srodku.
Ps. WOYSA = WOY s.a. w wolnej chwili chyba poprosze o zmiane nicku :)
 



#45 OFFLINE   manieko58

manieko58
  • 83 postów
  • Dołączył: 16-01-2015
  • Skąd: okolice sieradza
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 stycznia 2017 - 19:48

Ok WOYs.a. No zapomniałem z tego wszystkiego o przekładce dodać. Ta kostka jest ok bo juz patrzyłem . Przypomnialo mi sie jeszcze ze jak upychalem gaz (bo poprzedni własciciel powycinał cała wiązke obcinaczkami) i niemogłem dojsc co od czego , ze źle podpiołem plus po stacyjce. Tzn wpiołem sie pod cewke do której szły dwa kable od gazu czerwony i brazowy. Ja sie wpiołem pod czerwony . Przekreciłem zapłon , centralka sie zaswieciła . Odpaliłem i zonk autko zaczeło kulec i spalił sie głowny bezpiecznik od gaz. Skapowałem sie ze cos nie tak z tym kablem i szybko go przeciołem o obroty sie wyrównały . Potem oczywiście znalazłem plus pi stacyjce w skrzynce przekaźnikow i do dzis tak zostalo. Moze wtedy pojeb...m mapy albo coś uszkodziłem?

#46 OFFLINE   WOYSA

WOYSA
  • 347 postów
  • Dołączył: 01-02-2011
  • Skąd: Warszawa i okolice
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 stycznia 2017 - 20:07

Podpięcie pod cewkę to chyba nie był dobry pomysł ;) ale ja tam do kabelkow wole sie nie dotykac bo to sie zawsze żle kończy wiec nie bede sie wypowiadal :D

Zrób reset kompa i po odpaleniu na samym Pb powinno byc lepiej , pozniej bledy.



#47 OFFLINE   manieko58

manieko58
  • 83 postów
  • Dołączył: 16-01-2015
  • Skąd: okolice sieradza
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 stycznia 2017 - 20:38

Przy r4 zazwyczaj wpinalem sie pod cewke z plusem i bylo git. A tu sie pogubiłem przez te powycinana kable no i sie stalo. No nic rano sie okaże:-(

#48 OFFLINE   manieko58

manieko58
  • 83 postów
  • Dołączył: 16-01-2015
  • Skąd: okolice sieradza
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 stycznia 2017 - 08:53

Odpaliłem i odrazu kuleje a po 5 sekundach zapaliła sie kontrolka i dalej dymi ( juz cały benzyna smierdze) . Kontrolka zapala sie i gasnie jak dodam gazu gasnie jak puszcze po chwili sie zapala . Na wolnych to raz swieci a raz nie. Błedy84 89 86 13 25 82 81 59 . To samo oprucz przepływki.
Brak mi pomysłów.
Czyżby sterownik gazu walnoł? I zakłuca wtryski pb . Niskie napiecie świadczy o przerwie w obwodzie lub styku tak?
A dodam ze egr wisi na kablu . Jest odłaczony od kolektora ssacego , no i te ekologiczne nawiewy sa wywalone .
Mam drugi egr sprubuje go podmienic.

#49 OFFLINE   WOYSA

WOYSA
  • 347 postów
  • Dołączył: 01-02-2011
  • Skąd: Warszawa i okolice
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 24 stycznia 2017 - 09:49

W takim wypadku to ściągnąłbym barana i najpierw szukał problemu na stykach wtryskiwaczy Pb i tej kostki co Ci już pisałem.

Jak wszystko tam ok to LPG out i najpierw zrobić żeby na Pb śmigało.

Sondy możliwe że zgasną jak wtryski zaczną działać.

Musiałeś coś namotać z tym gazem ;)



#50 OFFLINE   manieko58

manieko58
  • 83 postów
  • Dołączył: 16-01-2015
  • Skąd: okolice sieradza
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 stycznia 2017 - 10:18

Przełożyłem egra i o dziwo autko zaczeło równo chodzić. Przejechałem ze 3km i dopiero wypaliło benzyne z tłumników. Kontrolka sie nie zapaliła. Teraz znowu odpiołem kleme i czekam na reset i zobacze czy wywali jakieś błedy. Egr mógł robić jakieś zwarcie?

#51 OFFLINE   WOYSA

WOYSA
  • 347 postów
  • Dołączył: 01-02-2011
  • Skąd: Warszawa i okolice
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 24 stycznia 2017 - 10:45

Nie miałeś błędu EGR a i nie wiadomo w jakim stanie to tam było :D
Raz tylko miałem problem z EGRem ale autko jechało jak trzeba tylko check się zapalał na wolniejszych obrotach a jak już dodawałem gazu było ok ale w żadnym razie nie miało to związku z wtryskiwaczami ;)
Oczywiście po przeczyszczeniu wszystko wróciło do normy i check już się nie pojawiał.


Edytowany przez WOYSA, 24 stycznia 2017 - 10:47.


#52 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 stycznia 2017 - 11:32

że tak zapytam, a masę do listwy wtryskowej masz dobrą?



#53 OFFLINE   manieko58

manieko58
  • 83 postów
  • Dołączył: 16-01-2015
  • Skąd: okolice sieradza
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 stycznia 2017 - 11:48

Jednak przełożenie egra pomogło jak reka odjoł. Odpaliłem chodzi równiótko. Zagrzałem na wolnych potem przejechałem z 5km na pb i jest ok . Kontrolka sie nie zaświeca ładnie cyka. Po przerzuceniu na gaz tez ok. Szcxytalem błedy i pokazało to samo co wczesniej. Ale wydaje mi sie ze za krotko aku był odpiety bo nie spojrzałem na zegarek. Po robocie jade do kumpla na kompa i skasujemy błedy a jak wruce do domu to zczytam na nowo i sie okaze czy jest juz dobrze.

#54 OFFLINE   dudek840

dudek840
  • 161 postów
  • Dołączył: 17-11-2008
  • Skąd: częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 stycznia 2017 - 12:04

Bledy nie skasuja sie po odlaczeniu aku nawet jak tydzien nie bedzie podlaczony. Bledy skasuja sie tylko wtedy same jesli nastapi 30 kolejnych rozruchow bez powtarzajacych sie wczesniej bledaow. Inna metoda to "pomoc" kompem

#55 OFFLINE   WOYSA

WOYSA
  • 347 postów
  • Dołączył: 01-02-2011
  • Skąd: Warszawa i okolice
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 24 stycznia 2017 - 12:15

Dziwne bo u mnie się kasowały :)
Tu jak widać też błąd przepływki poszedł w niepamięć ;)



#56 OFFLINE   manieko58

manieko58
  • 83 postów
  • Dołączył: 16-01-2015
  • Skąd: okolice sieradza
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 stycznia 2017 - 12:31

Dokładnie . Po nocnym odłaczeniu bład przepływki spowodowany jego chwilowym odłaczeniem zniknoł. Zobaczymy co na reszte powie komp. Dzieki koledzy za wszelkie porady.

#57 OFFLINE   WOYSA

WOYSA
  • 347 postów
  • Dołączył: 01-02-2011
  • Skąd: Warszawa i okolice
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 24 stycznia 2017 - 13:11

Dzieki koledzy za wszelkie porady

Jakbyś wcześniej opisał kilka spraw które wyszły to może i szybciej dałoby się coś wydumać ;)

#58 OFFLINE   manieko58

manieko58
  • 83 postów
  • Dołączył: 16-01-2015
  • Skąd: okolice sieradza
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 stycznia 2017 - 14:00

Hehe . Pochwaliłem dzień przed zachodem słońca:-( . Wyjechałem do roboty i po przejechaniu około 8km kontrolka sie zaßwieciła ale nie szarpała ani takie tam. Po przejsciu na gaz i przyspieszaniu znowu jakby jej cisnienie na listwie uciekało i sie dlawiła. Jak równałem obroty to przechodziło. Ale to chyba wina wtrysków gazowych że tak sie robi dopuki sie nie rozgrzeje.
Jutro barana zrzucam i te kable od wtrysków przepatrze . Mam druga listwe pb to może podmienie. Wieczorem komp moze coś wiecej powie.

#59 OFFLINE   WOYSA

WOYSA
  • 347 postów
  • Dołączył: 01-02-2011
  • Skąd: Warszawa i okolice
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 24 stycznia 2017 - 15:03

Po pierwsze to trzeba było zrobić 50-100km żeby się mapy Pb ustawiły, najlepiej pod różnymi obciążeniami.
Po 2 jakbyś się wstrzymał z tym gazem to miałbyś przyczynę pojawiania się checka na Pb co musisz wyeliminować zanim zaczniesz szukać błędu w gazowni.
Zrób sobie kolejny reset pod robotą i wracając jedz na Pb i odłącz LPG na razie.

#60 OFFLINE   manieko58

manieko58
  • 83 postów
  • Dołączył: 16-01-2015
  • Skąd: okolice sieradza
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 stycznia 2017 - 15:23

Tak myślałem ze za wczesnie na ten gaz przezuciłem . No nic jutro od nowa walka