Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

czujnik połozenia fotela z pamięcią - programowanie?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   masteriusz

masteriusz
  • 137 postów
  • Dołączył: 12-07-2015
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 kwietnia 2016 - 16:49

Rok:2000
Silnik:X30XE

 

Jestem świerzo po zmianie foteli z weluru na skórkę:) jednak były to z anglika foteliki i musiałem poprzekładać masę rzeczy w tym silniki szyny i czujniki położenia. Problem polega na tym iż, najwygodniejsza do montażu pozycja to fotel max do góry i do tyłu, w takiej tez to poskładałem.

Teraz fotem nie chce zjechać na dół. Przesuwa się  1cm i staje - obrócenie samym czujnikiem powoduje dalszy ruch - czyli są źle ustawione/zaprogramowane. Cala magia w tym jak to zrobic?

Op-com z pamięci fotela może tylko błędy odczytać nie mam opcji programowania. Dzwoniłem do ASO to nie wiedzą ale nie kojarzą aby techem programowali fotele o omedze - jednak na wizytę zaprosili 150zł....

Wole być pewny zanim tam pojadę.

Ktos z was ma jakieś doświadczenie?





#2 OFFLINE   ploniu

ploniu

    Mocy nigdy zawiele

  • 210 postów
  • Dołączył: 30-06-2010
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 19 kwietnia 2016 - 21:38

Kolego a dobrze wszystko złożyłeś, bo skoro idzie nawet cm to powinno iśc dalej chyba że coś blokuje 



#3 OFFLINE   masteriusz

masteriusz
  • 137 postów
  • Dołączył: 12-07-2015
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 kwietnia 2016 - 08:39

wszystko OK, a nie idzie bo czujnik informuje, że jest w skrajnym położeniu - chociaż nie jest. Jak pisałem - obróciłem czujnikiem o jakies 90* przez co sterownik "myślał" ze fotel nie jest w skrajnym położeniu i fotel ruszał się dalej aż do punktu, w którym czujnik znów podał info o skrajnym położeniu...



#4 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 05 maja 2016 - 12:38

Czyli źle przełożyłeś.