Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Halo Tczew... ktoś coś?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 kwietnia 2016 - 15:28

Zapis bardzo dziwnego zachowania kierowcy Opla Omegi na autostradzie A1.

W sieci można znaleźć wiele nagrań z pokładowych kamerek, na których widzimy dziwne, albo niebezpieczne zachowanie kierowców. Zwykle jednak okazuje się, że zajeżdżanie sobie drogi, albo obraźliwe gesty, są wynikiem tego, że ktoś popełnił drobne przewinienie, a ktoś inny postanowił dać mu "nauczkę". Co z kolei poirytowało tego pierwszego, który nie zamierzał pozostać dłużny.

Dlatego też z dużą rezerwą podchodzimy do wszelkich nagrań, zamieszczonych przez ich oburzonych autorów, którzy chcą napiętnować zachowanie jakiegoś innego kierowcy. Zwykle bowiem jest tak, że sami nie są bez winy.

Nieco inaczej sprawa ma się jednak w przypadku poniższego wideo. Widzimy na nim Opla Omegę, który wyprzedza kierującego autem z kamerą, a następnie zwalnia i blokuje mu drogę uniemożliwiając wyprzedzenie. Cały czas przy tym zmniejsza prędkość.

Natychmiast pojawia się pytanie: co było wcześniej? Kto tu jest agresorem, a kto ofiarą? Podobne wątpliwości miało wielu innych internautów i w odpowiedzi na ich komentarze autor nagrania zamieścił dłuższą wersję wideo, na której przy okazji widać, przy jakich prędkościach odbywało się całe zajście. Obydwie znajdziecie poniżej - obejrzyjcie je i sami oceńcie kto ma rację.

YT: https://youtu.be/6B1K0C3a95Y
YT: https://youtu.be/xzmg1V10eJs

źródło: http://www.poboczem....dzi,nId,2181176

Ktoś, coś, od nas?





#2 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 kwietnia 2016 - 16:31

Widziałem na interii, chłop z opla dostanie po majtach jak nic. Zagrożenie w ruchu lądowym, prawko zabiorą na 100%. 



#3 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 kwietnia 2016 - 17:16

W tłumaczeniu tego kierowcy nie będzie argumentem to że tamten go wcześniej wkurzył!Jeżeli w taki sam sposób został powiedzmy wcześniej zaatakowany, winien poinformować o takim bandyckim zachowaniu Organy ścigania nie stosując wobec niego przemocy czy zdarzenia nagranego na materiale dowodowy. Nie ma tutaj chemiczek żadnej "rezerwy" z podjęciem słusznej decyzji jaka będzie czapa dla debila. Dziękuję za uwagę oraz kieruje po info do najbliższej komendy Policji. Over To mówiłem ja digi

#4 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 kwietnia 2016 - 18:12

nagrywający może też niech nie fika bo widać w prawym dolnym rogu że jedzie ponad 200kmh :) niby urządzenie nie licencjonowane no ale...


Edytowany przez Dawido89, 07 kwietnia 2016 - 18:17.

 


 


 


#5 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 07 kwietnia 2016 - 20:19

No i najwyżej dostanie mandat i kilka pkt karnych. Chyba, że zezna, że Omega go goniła i próbował uciec :)

#6 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 kwietnia 2016 - 20:40

I tutaj masz rację premier2, bo jak już sam zauważyłeś jest to droga obrony :F

#7 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 kwietnia 2016 - 22:45

Obejrzałem cały film..... który podobno całym nie jest. W komentarzach "Polskie drogi" twierdzi, że widział cały film i było coś wcześniej, ale tak czy siak koles z Omegi jest delikatnie mówiąc popieprzony.

 

Poza tym co z tego, że autor nagrania jechał szybciej? Bardzo ładnie to robił... lewego pasa używał tylko do wyprzedzania, normalnie jechał prawym, pogoda dobra, ruch bardzo mały. Dla mnie na tym 3min fragmencie który widać to bardzo ładnie jechał :)

 

ale jestem ciekaw co było jeszcze wcześniej :p

 

zresztą tak czy siak autostrada to nie jest miejsce dla takich ludzi jak ten z Omegi ;)



#8 OFFLINE   zico

zico

    :)

  • 377 postów
  • Dołączył: 22-07-2010
  • Skąd: Poznań/Zielona Góra
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 07 kwietnia 2016 - 22:53

Takich DEBILI nalezy eleminowac z dròg!, koniec kropka. Jakby dostal z rok zakaz jazdy i powiedzmy z 5tys. grzywny to drugi raz by sie zastanowil co odpier.... na Autostradzie. Tepić DEBILI.

#9 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 kwietnia 2016 - 21:00

Takich DEBILI nalezy eleminowac z dròg!, koniec kropka. Jakby dostal z rok zakaz jazdy i powiedzmy z 5tys. grzywny to drugi raz by sie zastanowil co odpier.... na Autostradzie. Tepić DEBILI.

 Ostro pojechałeś, ale zgadzam się w całej rozciągłości.



#10 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 kwietnia 2016 - 22:00

A tak przy okazji - koleś chyba zdał sobie sprawę, że sam nie jest kryształowy i usunął filmiki.



#11 OFFLINE   zico

zico

    :)

  • 377 postów
  • Dołączył: 22-07-2010
  • Skąd: Poznań/Zielona Góra
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 kwietnia 2016 - 23:16

Moja wypowiedz dotyczy kierowcy omy, a co wczesniej robil nagrywajacy mozemy zgadywac.. prawda jest taka ze wiekszosc polskich kierowcow nie umie jezdzic po autostradach, a jak widze gamoni jezdzacych lewym pasem gdy prawy pusty...

Edytowany przez zico, 08 kwietnia 2016 - 23:19.


#12 OFFLINE   jarqo1981

jarqo1981
  • 163 postów
  • Dołączył: 06-02-2010
  • Skąd: Słupsk/Tamworth
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 09 kwietnia 2016 - 05:10

Moja wypowiedz dotyczy kierowcy omy, a co wczesniej robil nagrywajacy mozemy zgadywac.. prawda jest taka ze wiekszosc polskich kierowcow nie umie jezdzic po autostradach, a jak widze gamoni jezdzacych lewym pasem gdy prawy pusty...

No ale tak jest wszędzie! Np. w Uk, 3 pasy w jednym kierunku a jakiś debil jedzie 70m/h pasem do wyprzedzania kiedy środkowy wolny...i tak jest non stop! Lecisz sobie spokojnie 80m/h środkowym...zmiana na prawy, wyprzedzasz...dochodzisz jakiegoś durnia i hamowanie...zamrugam z kulturą, czasem nerwowo :D raz, drugi...a on Ci jeszcze fakolca pokaże...i wykrzyczy coś tam :) chciałbym mieć taką moc aby móc mandaty za to wpier... :) jazda przepisowa? Ok...ale lewym!



#13 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 09 kwietnia 2016 - 16:46

Ma ktoś jakiś mirror? Już filmiki usunięte... :(