Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Błąd 1555, nic nie pomaga ECU lub przepustnica OBFL Y22XE


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lubcjusz

lubcjusz
  • 5 postów
  • Dołączył: 16-03-2014
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 22 marca 2016 - 17:39

Rok:2000
Silnik:Y22XE

Witam szanownych kolegów! To moja pierwsza prośba o pomoc,ponieważ do tej pory dawałem radę z wszystkimi usterkami, także dzięki temu forum. Teraz ręce mi opadły. Nagle samochód zaczął przerywać, telepać się i ogólnie nie chce jechać. Kontrolka od błędów nie świeciła, odczytany błąd 1555. Po czyszczeniu przepustnicy dalej ten sam błąd + zaczęła świecić kontrolka błędów. Wymieniłem przepustnicę ze szrotu i dalej to samo (chyba że mam takiego pecha że trafiłem na takie samo uszkodzenie). Podmieniałem już prawie wszystko oprócz ECU, bo nie znalazłem. Problem w tym że awaria dopadła mnie za granicą i boję się wracać żeby nie uszkodzić silnika. Któryś z doświadczonych kolegów z forum pisał że trzeba aktualizować soft  w ASO. Opcom pokazuje dziwne wskazania, na początku awarii sondy chodziły ładnie teraz praktycznie wiszą przy minimum, do tego wyprzedzenie zapłonu około 40??? Zastanawiam się czy ECU próbuje korygować przepustnicę czy sam ECU "zwariował". Proszę o pomoc.





#2 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 marca 2016 - 22:12

Wygląda że dla wszystkich y22xe minął termin przydatności do spożycia, bo to jakaś plaga.

 

 

Jest kilka podobnych tematów i możliwe porady ale pewnie większość skończy się naprawą ecu.


Edytowany przez manro, 22 marca 2016 - 22:19.


#3 OFFLINE   lubcjusz

lubcjusz
  • 5 postów
  • Dołączył: 16-03-2014
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 22 marca 2016 - 23:05

Chyba tak! Tylko gorzej będzie jak zmienię ECU i okaże się że dalej lipa.

No i stało się! Po wymianie sterownika silnika dalej to samo, poddaję się, miłość mojego życia pójdzie na szrot? Pomóżcie, szukać jeszcze innej przepustnicy?


Edytowany przez lubcjusz, 31 marca 2016 - 16:27.


#4 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 24 lipca 2016 - 04:10

a robiłeś adaptację przepustnicy po czyszczeniu? ja miałem identyczne objawy i adaptacja rozwiązała problem.
dodam że przepustnice czyściłem kilka razy ale tylko tym razem wymagała adaptacji :/

#5 OFFLINE   Mateusz_PL

Mateusz_PL
  • 67 postów
  • Dołączył: 31-01-2016
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 28 lipca 2016 - 14:57

Ktoś na forum pisał, że podobne objawy mogą być z powodu zatkanego wydechu, jak nic nie pomoże, to może warto i to sprawdzić ;)