Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Y22XE falowanie obrotów na biegu jałowym i szarpanie podczas jazdy

y22xe falowanie obrotów szarpanie podczas omega b fl

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 marca 2016 - 15:31

Przepustnica w tym silniku robi za krokowy więc jest dość precyzyjnym elementem i musi być sprawna.Poza tym masz cztery możliwe rozwiązania.

1) Wymieniasz przepustnicę na sprawną i robisz adaptacje przepustnicy z kasowaniem wyuczonych adaptacji.

2) Sprawdzasz katalizator bo prawdopodobnie jest zapchany.

3) Oddajesz ecu do sprawdzenia pod kontem uszkodzeń

4) Sprawdzasz ciśnienia na cylindrach pod kontem uszkodzeń zaworów.



#42 OFFLINE   MoFE Technology

MoFE Technology
  • 53 postów
  • Dołączył: 12-10-2015
  • Skąd: Chełmża
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 26 marca 2016 - 19:55

Przepustnica w tym silniku robi za krokowy więc jest dość precyzyjnym elementem i musi być sprawna.Poza tym masz cztery możliwe rozwiązania.

1) Wymieniasz przepustnicę na sprawną i robisz adaptacje przepustnicy z kasowaniem wyuczonych adaptacji.

2) Sprawdzasz katalizator bo prawdopodobnie jest zapchany.

3) Oddajesz ecu do sprawdzenia pod kontem uszkodzeń

4) Sprawdzasz ciśnienia na cylindrach pod kontem uszkodzeń zaworów.

 

Ok to w takim razie ściągam elektromechanika i niech zacznie od adaptacji przepustnicy. Zobaczymy co się stanie ;p

Jak sprawdzić katalizator ? Z tego co wiem to chyba są dwa katalizatory w omedze ? oba mogą być do d*py ? i czy mogę je usunąć ? 

Nie wiem gdzie oddać ECU do sprawdzenia... nie znam nikogo kto się na tym zna ani nie znam żadnej firmy w okolicy która czymś takim się zajmuje :) 

Ale jak sprawdzić uszkodzenie zaworów ? Bo jeśli ciśnienie będzie za niskie to może równie dobrze to oznaczać że poszły pierścienie na tłokach ? Albo coś z uszczelką prawda ? :p 



#43 OFFLINE   romanr87

romanr87
  • 36 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 marca 2016 - 07:01

ja bym jeszcze sprawdził pompe paliwa, gdyz ja mialem podobnie i wymiana pompy zazegnala prolem


Edytowany przez romanr87, 28 marca 2016 - 07:01.


#44 OFFLINE   MoFE Technology

MoFE Technology
  • 53 postów
  • Dołączył: 12-10-2015
  • Skąd: Chełmża
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 30 marca 2016 - 13:22

Dobrze Panowie koniec końców nadszedł i kluska naprawiona :) Okazała się uszkodzona elektronika w Przepustnicy. Nie dało się jej zaadaptować. Tak się szczęśliwie złożyło że nie daleko miałem szrot i kupiłem tam przepustnice. Założyliśmy zrobiliśmy adaptacje i auto ani nie faluje i nie pokazuje żadnych błędów :) wiem też że są firmy zajmujące się regeneracją przepustnic, więc może tą moją oddam na regeneracje :) Auto od razu nie do poznania i ma moc i nie szarpie podczas jazdy i elegancko znowu chodzi :D Także nie potrzebnie wymieniałem sondy ;p Błąd przepustnicy był związany z położeniem przepustnicy ;p czyszczenie nic już nie dawało :) a  bywało że przepustnica się zawieszała w pozycji na maksa otwartej i nawet ręką ją nie można było ruszyć ;p 

 

 

Temat w końcu do zamknięcia ! może komuś się przyda w przyszłości ;p 



#45 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 marca 2016 - 13:58

Fajnie, że rozwiązałeś problem i napisałeś co było jego powodem :thumbsup: Powodzenia!







Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: y22xe, falowanie obrotów, szarpanie podczas, omega b fl