Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Doposazenie omegi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
194 odpowiedzi na ten temat

#161 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 marca 2013 - 18:41

trzeba bylo nas posluchac ;) wyszloby taniej
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#162 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 marca 2013 - 18:56

trzeba bylo nas posluchac

No właśnie :tak:

#163 OFFLINE   mai

mai
  • 87 postów
  • Dołączył: 27-08-2011
  • Skąd: Staroźreby
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 11 maja 2013 - 10:16

Panowie potrzebuje jakiejś rady jak podpiąć tylne szyby pod domykanie. Omcia maiła elektrykę tylko przód bez wiązek na tył zrobiłem jak tu http://forum.omegakl...ead.php?t=25555
tam jest mowa który kabelek jest do domykania ale gdzie go podłączyć??? próbowałem metodą prób i błędów ale się nie udało. może ktoś doposażał omcie w elektrykę tył i jakoś ogarnął też domykanie??

#164 OFFLINE   maly2sa8210

maly2sa8210
  • 23 postów
  • Dołączył: 26-04-2010
  • Skąd: Łomianki
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 maja 2013 - 08:53

panowie doczytalem sie miłego dla mnie watku:)
ale niestety został on przerwany i nie dokonczony
a mianowicie zmiana wyswietlaca z bfl do b oczywiscie kolorowy
czy to duzo zachodu?
i czy wszystkie wiazki beda pasowac?
i oczywiscie czy kazdy parametr bedzie chodzic?
jak ktos cos wie to prosze o info

#165 OFFLINE   maestro

maestro

    modyfikator

  • 285 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Łask

Napisany 14 maja 2013 - 12:13

To ja tak troche pobocznie ale podobnie jak wyżej.

Mam Bose, radio z telefonem o takie:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
(od razu pytanie - pod wyswietlaczem nie powinienem miec kontroli automatu i ksenonów jak to mówi instrukcja? bo na zdjeciu widac ze ani tam nic nie przeswituje ani nic, normalny lity plastik)

I nad (chyba) wzmacniaczem mam takie wolne złącza, jedno to oczywiście od anteny GPS, drugie do napedu? Czy mając wolne te kostki dyndające, kupujac (dostepność?) kolorowy wyswietlacz i odpowiednie radio bedzie to hasac? Kolejna sprawa to w B widziałem że czytnik płyt jest Philips Carin (popularnie Carminat), co jest po lifcie? Bo czytam że po lifcie nie działa bo nie ma map, natomiast do tego czytnika przed liftem mapy wychodzą do dnia dzisiejszego.
Dodany obrazek

#166 OFFLINE   Arthuros

Arthuros
  • 423 postów
  • Dołączył: 13-11-2010
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 maja 2013 - 21:05

panowie doczytalem sie miłego dla mnie watku:)
ale niestety został on przerwany i nie dokonczony
a mianowicie zmiana wyswietlaca z bfl do b oczywiscie kolorowy
czy to duzo zachodu?
i czy wszystkie wiazki beda pasowac?
i oczywiscie czy kazdy parametr bedzie chodzic?
jak ktos cos wie to prosze o info


Nic nie pasuje. Musisz mieć komplet - wyświetlacz + radio i sporo kabelków

To ja tak troche pobocznie ale podobnie jak wyżej.

Mam Bose, radio z telefonem o takie:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
(od razu pytanie - pod wyswietlaczem nie powinienem miec kontroli automatu i ksenonów jak to mówi instrukcja? bo na zdjeciu widac ze ani tam nic nie przeswituje ani nic, normalny lity plastik)


A czy szanowny kolega ma instrukcje od swojego modelu?
To jest tzw. GID i info powinno byś na wyświetlaczu a nie na dolnym pasku!!

#167 OFFLINE   maestro

maestro

    modyfikator

  • 285 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Łask

Napisany 14 maja 2013 - 21:23

No własnie według instrukcji którą w internecie pobrałem - wyszło iż powinienem mieć jeszcze dwie kontrolki pod tym :)
Czyli mam GIDa, coś już wiem bo wasze operowanie CIDami TIDami i innymi XIDami jest nie zrozumiałe dla wielu :)

Dobra. Thanks! :)

#168 OFFLINE   driftboy

driftboy
  • 572 postów
  • Dołączył: 16-08-2009
  • Skąd: hiszpania
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 14 maja 2013 - 23:31

Czyli mam GIDa

nie masz GID-a,bo to wyswietlacz graficzny.to co masz to jest ccrt display

#169 OFFLINE   maestro

maestro

    modyfikator

  • 285 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Łask

Napisany 15 maja 2013 - 08:37

No to sie zdecydujcie :p

#170 OFFLINE   driftboy

driftboy
  • 572 postów
  • Dołączył: 16-08-2009
  • Skąd: hiszpania
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 15 maja 2013 - 10:17

No to sie zdecydujcie :p

ccrt display

#171 OFFLINE   Markz

Markz
  • 27 postów
  • Dołączył: 17-12-2011
  • Skąd: Zdzieszowice

Napisany 10 lutego 2014 - 20:08

Bardzo przyjemnie mi sie jezdzi omegą i że blacharka jest w fajnym stanie to myśle troche zainwestowac. Chciałbym dołozyć tempomat oraz grzane fotele. Zastanawiam sie czy pod to wszystko jest wiązka juz gotowa? w ktorych miejscach znajde kostki jeśli są i jakies foto jak one wyglądają?

#172 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 10 lutego 2014 - 20:34

tempomat

Osłona kierownicy i prawy kielich amortyzatora.

grzane fotele

Z boku fotela obok progu.
Przeszukaj forum jest o tym bardzo dużo.

jest wiązka juz gotowa?

Może być,ale nie musi.

#173 OFFLINE   VeRay

VeRay

    Polar Sea Blue

  • 670 postów
  • Dołączył: 26-07-2009
  • Skąd: KaLIfornia

Napisany 10 lutego 2014 - 23:08

Ja mam takie pytanie. Na ile prawdopodobne jest, że wiązka nadwozia z Omegi B MV6 1998r z fotelami Recaro skóra jest przystosowana pod montaż lusterek i foteli pod pamięć ustawień? Czy raczej można o tym zapomnieć?

#174 OFFLINE   Kornell

Kornell
  • 214 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Zgorzelec

Napisany 11 lutego 2014 - 01:03

oraz grzane fotele.

sprawdź w krańcowych zaślepkach na panelu czy tam są piny bo tam sąwkładane przyciski do podgrzewania, jeżeli są to połowa sukcesu.

#175 OFFLINE   BRABUS

BRABUS
  • 222 postów
  • Dołączył: 29-03-2010
  • Skąd: Mwek k. Wawy
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 lutego 2014 - 07:52

wiele zalezy od wyposazenia. Ja mialem mv6 praktycznie w full opcji - brakowalo pamieci, navi i webasto, ale z tego co sie dowiedzialem, pamiec doszla dopiero w 96 tak jak i navi, a co do webasto nie otrzymalem info.
Wiazki pod pamiec nie mialem, tak samo pod navi.
Mam tez 98 rok i tutaj wiazka do podgrzewanych stolkow jest na przod jak i na tyl, pomimo ze Omega jest z Polski ;) Do navi wiazki nie ma, ale kupilem komplet z cala wiazka ;)
Do tempomatu - akurat w obydwu tempomat mam seryjnie - ale mialem wczesniej total golas 2,5 v6(bez klimy, kompa) i tam nawet wiazki pod tempomat nie bylo jak i pod podgrzewane fotele. Wymienilem tam fotele na elektr. i podgrzewane. z elektryka problemu nie bylo - ale juz z grzaniem tak.

Podsumowujac - wydaje mi sie ze objetosc wiazki w duzym stopniu zalezala od rocznika, jak i od wyposazenia ktore seryjnie bylo na pokladzie.

#176 OFFLINE   manta19

manta19
  • 9 postów
  • Dołączył: 17-12-2013

Napisany 26 lutego 2014 - 21:04

A ja mam omcie z 95 roku brak u mnie wiązki tempo ale założyłem i śmiga,teraz idzie lusterko wewnętrzne fotochrom i myśle czy da sie założyć sterowanie z kiery jeżeli nie mam go-stara kierownica??Czytałem że potrzebna nowszego typu fajera,pierścień,poducha,wtyczka no i właśnie czy to jest w miare proste??Radio bym nabył oryginalne chciałbym żeby wyświetlało mi na kompie rds oraz aby sie podświetlały klawisze w kierze może cdr 500??Proszę o info pozdro

#177 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 lutego 2014 - 21:34

czy to jest w miare proste

Prostsze niż tempomat.

może cdr 500

Może być.

#178 OFFLINE   jupi1987

jupi1987

    Albo bokiem albo wcale

  • 18 postów
  • Dołączył: 19-01-2014
  • Skąd: Kiełbasin

Napisany 03 marca 2014 - 17:00

A ja mam omcie z 95 roku brak u mnie wiązki tempo ale założyłem i śmiga,teraz idzie lusterko wewnętrzne fotochrom i myśle czy da sie założyć sterowanie z kiery jeżeli nie mam go-stara kierownica??Czytałem że potrzebna nowszego typu fajera,pierścień,poducha,wtyczka no i właśnie czy to jest w miare proste??Radio bym nabył oryginalne chciałbym żeby wyświetlało mi na kompie rds oraz aby sie podświetlały klawisze w kierze może cdr 500??Proszę o info pozdro


Siema ja ostatnio zakładałem kiere ze sterem :)
Potrzebna ci bedzie kiera z przyciskami poducha z wycieciem na przeciski i taśma poduchy
U mnie się okazało ze mam wiazke do radia i musiałem tylko nowe klamoty założyć sprawdz czy nie masz poprowadzonej wiazki do taśmy
Po zmontowaniu wszystko działa i przyciski świecą

#179 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be
  • 9 postów
  • Dołączył: 06-12-2016
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 DTI 16v X20DTH

Napisany 11 lutego 2017 - 18:52

Cześć. Mój pierwszy post na forum a więc witam szanowne grono :-)

 

Posiadam FL-a w wersji Edition 2000 nadwozie sedan. Chciałem dokonać kilku przeróbek, min:

 

- fotochromatyczne lusterko wsteczne,

- navi z innym radiem,

- elektryczna roleta tył.

 

Stąd moje pytanie, czy OPEL stosował rozwiązanie podobne do Volvo, czyli obecna instalacja elektryczna pod dodatkowe opcjonalne wysposażenie ale bez końcowych mechanizmów i przycisków sterujących? Nie rozbierałem jeszcze tapicerki czy deski bo nie miałem takiej potrzeby i nie robiłem rozeznania.

 

 

Co do NAVI często bywam za granicą i byłaby przydatna aczkolwiek LCD wprowadza trochę "nowoczesności" wnętrzu. Musiałbym szukać:

 

- antena do GPS,

- Radio Philips 2015,

- wyświetlacz LCD,

- wiązka do stacji CD od nawigacji i sam czytnik płyt,

- dodatkowa wiązka radio - LCD.

 

Czy coś jeszcze?

 

Mam też wiązkę do szybra, którego nie mam. Z tego mogę wziąć 12V na lusterko, bo nie zależy mi na pamięci ustawień. Lusterko pasuje w mocowanie zwykłego lusterka?

 

Czy roleta jest zintegrowana z całą tylną półką i co musiałbym do niej jeszcze zorganizować?

 

Proszę o poradę. Z dorabianiem elektryki nie ma problemu, więc jak trzeba to i wiązkę sam zrobię.

 

Pozdrawiam Kamil



#180 OFFLINE   adiwoj24

adiwoj24

    Zachodzi przy skręcie

  • 341 postów
  • Dołączył: 26-12-2010
  • Skąd: Mońki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 11 lutego 2017 - 19:46

Witaj nowa duszo:)

Co do lusterka fotochromatycznego to zasilanie możesz wziąć z instalacji szybra tylko że jeszcze do pełni sprawności tego lusterka wypadałoby podciągnąć sygnał ze świateł cofania bo włączając wsteczny fotochrom musi się rozjaśnić mimo padającego światła z tyłu.Jeżeli dobrze pamiętam sygnał świateł cofania jest kabelkiem koloru białego z czarnym paskiem idącym w progu po stronie kierowcy.Wieszak powinien pasować bez problemu.Roleta elektryczna ma już inną przystosowaną półkę.Kostka zasilająca jeżeli jest wyprowadzona znajduje się w przejściu wiązki w przedziału pasażerskiego do bagażnika po stronie kierowcy tuż pod półką.Pomyśl nad taką półką tyle że może nie w tej cenie..Ja kupiłem zwykłą półkę z roletą i dokupiłem maskownice Bose które bez większego problemu zamocowałem w odpowiednie miejsce.Dzięki temu mogłem zamontować dodatkowe głośniki z tyłu.Wyszło jak oryginał bo kształty półki i maskownic się pokrywają i nie ma szpar :) Półkę z roletą i maskownicami możesz mieć śmiało za połowę ceny tych 400zł trochę cierpliwości i kreatywności :)

 

http://allegro.pl/om...31.html#thumb/1

 

Akurat moja oma nie posiadała tych wypasów to dokładałem to i kilka innych rzeczy m.in tempomat,oryginalną nawi.Tyle że ja mam inny typ nawi bo Ty masz B po lifcie to Ci nie podpowiem.