Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Odrestaurowanie Omegi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
39 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 marca 2016 - 12:44

Zmieniałem co sezon koła w Omedze i wiem ile co kosztuje.

Za komplet 19" z oponami zapłaciłem 5 tyś.

17" to koszt ok.3.5 tyś.

Teraz kompletowałem zimówki 18" do C5 to wyniosło mnie 4.5 tyś.

Wszystko zależy od marki opon.Na azjatyckich można to taniej zrobić.Używek nigdy nie brałem pod uwagę.

Wyceniałem też wymianę drzwi tylnych i lakierowanie Omegi do okoła ale bez dachu to kolejne 4 tyś.


Edytowany przez machony79, 02 marca 2016 - 12:49.


#22 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 02 marca 2016 - 12:52

Zmieniałem co sezon koła w Omedze i wiem ile co kosztuje.

Za komplet 19" z oponami zapłaciłem 5 tyś.

17" to koszt ok.3.5 tyś.

Teraz kompletowałem zimówki 18" do C5 to wyniosło mnie 4.5 tyś.

Wszystko zależy od marki opon.Na azjatyckich można to taniej zrobić.Używek nigdy nie brałem pod uwagę.

Wyceniałem też wymianę drzwi tylnych i lakierowanie Omegi do okoła ale bez dachu to kolejne 4 tyś.

skoro tak to dam Ci 10 kompletów 17" ori omegowe felgi z nowymi oponami Dunlopa z roku 15/16 za 2,5tyś komplet. Będziesz sobie sprzedawał po 3,5 tyś (powodzenia życzę) zarobisz 10tyś na tych kompletach.

Zobaczysz różnice między mieć i cenić a sprzedać
)

 

wierzcie mi anglików najechało tyle do PL że seryjne felgi 16" 17" to żaden rarytas. OK za 18" i 19" jeszcze parę złotych się wyrwie. Ale do 17" to zwykle jest złom. Jeszcze niedawno gdy złom miał jakąś cenę to dużo osób nie patrzyło nawet czy proste czy ładne tylko odrazu w kontener. Poważny handlarz nie będzie bawił się w sprzedaż krzywych felg (może poza jakimiś rarytasami) bo będzie wolał wywalić je na złom. Jak są proste 17" opla to są warte 400zł jak są do tego nieporysowane to 600zł. W zasadzie 15" i 16" podobnie, może nieco (kosmetycznie) taniej


Edytowany przez smokebite, 02 marca 2016 - 12:56.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#23 OFFLINE   sapkrzys

sapkrzys
  • 14 postów
  • Dołączył: 28-07-2012

Napisany 04 marca 2016 - 23:47

Panowie proszę bez uniesień, koła 17 z OFL mogę kupić za góra 50 funtów, a jeżeli poszukam to w tej cenie z oponami co mają 5-6mm do auta które miało by i tak większość czasu stać to w sam raz lub zakup zwykłych opon budżetowych- nie mam jakiejś ciężkiej nogi, w zakręty nie wchodzę przy 120km tylko jak jest 50 to jadę 50 jak jest 90 to 90. a co do reszty to myślę że jednak będę Ome robił, wyłożę może i więcej kasy ale jednak fajnie popatrzyć na fajne auto. sprawdzałem ceny części tylko że na stronie Euro car parts i w pełną wymiane zawieszenia (wszystkie gumy,drążki łączniki wahacze itp.), wymiane płynów, hamulców  rozrządu, termostatu, czujnika temp, przewodów zapł i nowego zawiasu ale to u sprzedawcy z ebay to koszt w przeliczeniu na zł 3170zł. do tego trzeba by było doliczyć nowy wydech zapewne jak już bawiąc się w taką naprawę ale to raczej kupił bym w pl. Więc myśle że mogę sobie pozwolić na to oczywiście dokładając do tego jeszcze te 2tys zł. A wszystklego na raz nie muszę kupować tym bardziej że to dopiero plan a najpierw muszę postawić garaż na działce i zrobić podjazd do niego. 

Co do lakiernika to trudno powiedzieć a tym bardziej aby wycenił lakiernik taką pracę bo sam póki co nie wiem co dokładnie było by do ogarnięcia. 


Edytowany przez sapkrzys, 04 marca 2016 - 23:49.


#24 OFFLINE   tomeczekg

tomeczekg
  • 199 postów
  • Dołączył: 11-01-2012
  • Skąd: Opatów

Napisany 05 marca 2016 - 22:10

3.0 full wyposażone  naprawiać to rozumiem, ale 2.0 to nie bardzo bym sie bawił. Co do opon to ja zawsze używane, nie myślę nigdy dawać 5 stów za opone. Ostatnio kupiłem continental conti sport contact 5 205 50 17 6,5mm 2013 rok za 350 z przesyłką i lux oponki, wiem ze ponad 200 moge jezdzic a to mi sie bardzo czesto zdarza


Dwie za tyle oczywiscie



#25 OFFLINE   sapkrzys

sapkrzys
  • 14 postów
  • Dołączył: 28-07-2012

Napisany 05 marca 2016 - 22:32

kupując ją kilka lat temu właśnie kierowałem się tym aby szukać 8zaworowego gdzie było mnóstwo 16 i tych V jak dla mnie to był i jest niezawodny i całkowicie prosty w obsłudze silnik. Do tego jak pisałem wyżej w postach jeżdzę raczej zgodnie z przepisami. Co do wypasu to w zasadzie byłem zadowolony z wyposażenia wiec jakieś cuda mi nie potrzebne. Obecnie na codzień jeżdzę laguną prawdopodobnie w full wypasie i myśle że wyposażenie auta wykorzystuje w może 15% tego co posiada auto.

Ale wracając do tematu dziś ojciec został wysłany do jego znajomego lakiernika w celu obeznania się i umówili się że tamten wpadnie w poniedziałek, wtorek i oceni co i w jakim stopniu jest, jakie koszta blacharskie będą i wtedy zdecydujemy co i jak. Na razie pozdrawiam wszystkich  i życzę miłego weekendu



#26 OFFLINE   MobilZasada

MobilZasada
  • 39 postów
  • Dołączył: 06-01-2014
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 marca 2016 - 22:55

Kazdy ma swoje przekonania i nie jestesmy w stanie go przekonać do swoich. Ja osobiście popieram odrestaurowanie twojej 2.0.
Ja tez lubię duże i mocne silniki, ale dla wielu osób na tym forum jak omega nie ma 3 litrowego motoru w benzynie i Full wypasu w środku, obniżonego zawiasu i kol 18 cali to nie omega.
Troche dziwne myślenie. Ja nie mowie ze 2.0 to torpeda, ale do zwyklej jazdy miejskiej jak i na trasy to juz i tak jest dobry silnik. Mimo masy auta. (w moim przypadku 16v).
Jest na tym forum kilka stereotypów, ale ja Ci kibicuje i zrob z tego co masz przyjemne auto. A omega niewątpliwie takim jest. Czyli wygodna limuzyna, idealna do podróżowania dla rodziny.
Nie mniej jednak dalej jest problem użytkowania auta bardzo rzadko. Kazdy wie ze nie ma to za wiele plusów. Wiec postaraj się zeby auto bylo przepalane i jezdzone chociaz co miesiąc. To i tak malo...

#27 OFFLINE   sapkrzys

sapkrzys
  • 14 postów
  • Dołączył: 28-07-2012

Napisany 06 marca 2016 - 16:43

Dziś na Car boot kupiłem felgi nie wiem czy mi się przydadzą ale wziełem za 35funtów pochodzą z astry ale powinny być dobre. Co do auta to tak jak wyżej czekam na ocene lakiernik.  

Załączone pliki



#28 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 marca 2016 - 16:46

Potrzebne będą dystanse do tych felg



#29 OFFLINE   Chorwat

Chorwat
  • 242 postów
  • Dołączył: 08-12-2015
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 marca 2016 - 17:33

Dokładnie, one mają bodajże ET49, więc mocno do wewnątrz auta będą wchodzić. 35 łabędzi... Wow! Szkoda, że u nas nie ma takich cen ;)



#30 OFFLINE   jarqo1981

jarqo1981
  • 163 postów
  • Dołączył: 06-02-2010
  • Skąd: Słupsk/Tamworth
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 marca 2016 - 20:05

...taniocha :) sam chyba zacznę te car booty odwiedzać :p



#31 OFFLINE   galicjusz

galicjusz
  • 215 postów
  • Dołączył: 27-05-2012
  • Skąd: Płock
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 marca 2016 - 20:56

Powiem tak... 5k to zdecydowanie za mało, tak żeby zrobić to dobrze. Podwojenie budżetu da jakieś możliwości...



#32 OFFLINE   Daniel W-wa

Daniel W-wa
  • 64 postów
  • Dołączył: 03-09-2015
  • Skąd: Parysów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 marca 2016 - 12:27

A co kupi za 5 tyś?? Taką samą Łamagę? Czy może wieśvaga? Ja bede teraz kupowal felgi od vauxala 16' od znajomego wulkanizatora za 400zl proste do lekkiej renowacji tak dla przykładu podaję :) nie ma co zniechęcać kolegi bo w tym budżecie co by nie kupił to jak ma się sypać to będzie. Moim zdaniem fajny ambitny pomysł z tym że faktycznie całe pomalowanie pochłonie budżet może lepiej stanąć przy reperaturkach zabezpieczeniu podłogi profili zamkniętych i dobrej polerce? Też miałem korozję na rantach drzwi,spolerowałem pomalowałem i na razie zimę wytrzymało,fakt że pół zimy nie jeździła po soli. Moim zdaniem jakbyś robił mechanicznie na dobrych gratach,ale bez szału z obniżaniem czy pierdzeniem z wydechu (to nie V-ka ;) ) to mogłoby Ci się to udać

ale dla wielu osób na tym forum jak omega nie ma 3 litrowego motoru w benzynie i Full wypasu w środku, obniżonego zawiasu i kol 18 cali to nie omega.

.

Też nie mogę tego zrozumieć :)

Edytowany przez Daniel W-wa, 10 marca 2016 - 12:12.


#33 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 marca 2016 - 16:01

Też nie mogę tego zrozumieć

 

Bo nie masz

 

 

3 litrowego motoru w benzynie i Full wypasu w środku, obniżonego zawiasu i kol 18 cali

 

:smiech:


Edytowany przez sypus, 10 marca 2016 - 16:01.


#34 OFFLINE   Bolo94

Bolo94

    Kandydat na klubowicza

  • 419 postów
  • Dołączył: 09-05-2014
  • Skąd: Brodnica - Gołkowo
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 11 marca 2016 - 10:01

@sypus w pełni się z Tobą zgadzam:

 

Też nie mogę tego zrozumieć

 

Bo nie masz

 

 

3 litrowego motoru w benzynie i Full wypasu w środku, obniżonego zawiasu i kol 18 cali

 

:smiech:

ale wiem też, że nie wszystkich to rajcuje. Ja to czuję, kręci mnie robienie gleby, alu 18 i full opcje, ale nie wszyscy tak mają. Ostatni przykład. Mój kolega ze studiów kazał sobie ściągnąć golfa 5 i gość mu przytargał w fajnej cenie na alu 18' w naciągu, 9,5 J tył, gwincie itp. I wiesz co zrobił po pierwszym tysiącu KM? Wywalił zawias, felgi i wystawił na olx za śmieszne pieniądze. Bo było mu niewygodnie i woli alu 16 ori. Nie rozumiem, ale szanuję.



#35 OFFLINE   Daniel W-wa

Daniel W-wa
  • 64 postów
  • Dołączył: 03-09-2015
  • Skąd: Parysów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 marca 2016 - 10:44

Nie rozumiem, ale szanuję.


I to jest odpowiednia puenta :) Pamiętajmy że to może działać w obie strony ;) mnie tez kiedys to mocno kręciło,ale zmieniłem priorytety na wygodę,i Oma w serii świetnie póki co się z tego wywiązuje.

#36 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 marca 2016 - 11:24

mnie tez kiedys to mocno kręciło,ale zmieniłem priorytety

Ja jestem stały w "uczuciach" i kręci mnie to już od 30 lat xd



#37 OFFLINE   Klery

Klery
  • 4 postów
  • Dołączył: 19-04-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 kwietnia 2016 - 11:20

No nie wiem czy bym się zdecydował na tak duży wydatek. To już lepiej poszukać auta w lepszej kondycji :) Tak przynajmniej ja uważam.



#38 OFFLINE   galewskijurek

galewskijurek
  • 5 postów
  • Dołączył: 27-04-2012
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 22 kwietnia 2016 - 15:44

:puke: Ludzie dajcie sobie na wstrzymanie.. człowiek chce uchronić opla od żyletek ,pisze o tym na odpowiednim forum i co słyszy od "fanów "omegi ... na złom nie rób bo po co 3.0 sobie kup i będziesz bogiem.. Kur...a banda i nic więcej tacy fani bo mają gówniane 3.0 i co myślą że zaraz latać będą.. Widziałem nie raz te wasze super 'bolidy' 3.0 z pogniłymi nadkolami i zajechanymi i śmierdzącymi środkami, zawsze macie takie głupie gadanie że tylko 3.0 jest za***iste a reszta to złom..ja wole osobiście mieć za***iście utrzymane 2.0 niż zgnite 3.0. bo w oczach człowieka który jezdzi inną marką np audi to te 3.0 to i tak tylko OPEL i weźcie sobie to zakodujcie w te główki bo chyba pomylili co niektórzy forum..NIE WAŻNE ŻE TO 2.0 ,WAŻNE ŻE KTOŚ TO CHCE URATOWAĆ.A czy to opłacalne czy nie to właściciel decyduje nie wy!! Mam nadzieje że teraz rozpętałem wojnę bo co niektórym to sie już od dawna należało,właśnie przez takich cwaniaczków ludzie olewają te forum bo jak widzą takich gbórów na spotach czy zlotach którzy obgadują za plecami i uznają tylko 'kolesiostwo' to nie dziwić sie dlaczego nikt nowy na zloty czy spoty nie jeżdzi. AMEN WAM :masakra: Co do właściciela to mówię Ci jeżeli chcesz i możesz to zrób to a nie pytaj się o zdanie innych ludzi bo oni prędzej czy później cie skrytykują..


Edytowany przez galewskijurek, 22 kwietnia 2016 - 15:49.


#39 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 22 kwietnia 2016 - 18:15

Co do właściciela to mówię Ci jeżeli chcesz i możesz to zrób to a nie pytaj się o zdanie innych ludzi bo oni prędzej czy później cie skrytykują..

 

Racja :thumbsup:



#40 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 22 kwietnia 2016 - 18:49

ja wole osobiście mieć za***iście utrzymane 2.0 niż zgnite 3.0

 

Dokładnie :)

 

 

 

Co do właściciela to mówię Ci jeżeli chcesz i możesz to zrób to a nie pytaj się o zdanie innych ludzi bo oni prędzej czy później cie skrytykują..

 

 

Bo tak jest nie tylko na naszym forum :/

 

Ale ogólnie masz rację i zgadzam się z tym co napisałeś :)


Róbmy screeny swoich postów :( tak szybko z pomocą administracji, a z przykazu zarządu znikają :(

NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest Forum - masz problem? Napisz na Forum !

Nic nie robienie zabiera większość mojego czasu i wcale mnie to nie męczy :)