Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ramka montażowa radia 1din Omega B FL


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   siemko

siemko
  • 2 postów
  • Dołączył: 18-01-2014
  • Skąd: Szamocin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 14 lutego 2016 - 18:43

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Niedawno stałem się posiadaczem omegi B FL. Jako że oryginalne radio na kasety kompletnie mnie nie satysfakcjonuje i jestem przywiązany do mojego pioneera to postanowiłem wyrzucić oryginał. Przeglądając forum i internet znalazłem odpowiedzi na prawie wszystkie pytania. A mianowicie sterowanie z kierownicy działa, data i godzina na TIDzie nie gaśnie, zaślepkę na front zamówiłem i jutro powinna do mnie dotrzeć. Mam tylko problem z ramką montażową, Otóż ramka od radia 1 din kompletnie nie pasuje natomiast ramka od oryginalnego radia również się nie nadaje gdyż oryginalne radio ma zatrzaski w innym miejscu i radio 1 din jest w niej luźne. 

 

Jak wy załatwiliście ten problem ? Są dostępne jakieś ramki umożliwiające montaż radia 1 din w miejscu przygotowanym na 2 din ? Czy trzeba rzeźbić po swojemu i dopasować tam ramkę 1 din ? Prosiłbym o podpowiedź lub linka do takiej ramki. 

 

Jeżeli temat był już na forum to przepraszam że ponawiam pytanie jednak przejrzałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

 

Pozdrawiam :)





#2 OFFLINE   pers58

pers58
  • 419 postów
  • Dołączył: 04-04-2009
  • Skąd: TYCHY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 lutego 2016 - 19:51

http://allegro.pl/ra...5102301396.html



#3 OFFLINE   paszeko

paszeko
  • 307 postów
  • Dołączył: 03-04-2009
  • Skąd: ruda slaska Wirek
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 14 lutego 2016 - 19:55

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Niedawno stałem się posiadaczem omegi B FL. Jako że oryginalne radio na kasety kompletnie mnie nie satysfakcjonuje i jestem przywiązany do mojego pioneera to postanowiłem wyrzucić oryginał. Przeglądając forum i internet znalazłem odpowiedzi na prawie wszystkie pytania. A mianowicie sterowanie z kierownicy działa, data i godzina na TIDzie nie gaśnie, zaślepkę na front zamówiłem i jutro powinna do mnie dotrzeć. Mam tylko problem z ramką montażową, Otóż ramka od radia 1 din kompletnie nie pasuje natomiast ramka od oryginalnego radia również się nie nadaje gdyż oryginalne radio ma zatrzaski w innym miejscu i radio 1 din jest w niej luźne. 

 

Jak wy załatwiliście ten problem ? Są dostępne jakieś ramki umożliwiające montaż radia 1 din w miejscu przygotowanym na 2 din ? Czy trzeba rzeźbić po swojemu i dopasować tam ramkę 1 din ? Prosiłbym o podpowiedź lub linka do takiej ramki. 

 

Jeżeli temat był już na forum to przepraszam że ponawiam pytanie jednak przejrzałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

 

Pozdrawiam :)

http://allegro.pl/li...qm-ele-1-2-0205takie cos?



#4 OFFLINE   siemko

siemko
  • 2 postów
  • Dołączył: 18-01-2014
  • Skąd: Szamocin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 16 lutego 2016 - 13:31

Właśnie taką ramkę zamówiłem na front. Pytanie dotyczyło bardziej metalowej ramki montażowej w którą wsuwa się radio.



#5 OFFLINE   jarqo1981

jarqo1981
  • 163 postów
  • Dołączył: 06-02-2010
  • Skąd: Słupsk/Tamworth
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 03 marca 2016 - 08:58

Siemka. Rozumiem że ory kieszeń od Pioneera zgubiłeś, czy coś tam, tak? I teraz chcesz dopasować czy jak? Bo samo radio 1din z ory ,,metalową'' kieszenią siedzi dość ciasno w tej plastikowej obudowie/ramce, z żadnym radiem nie miałem problemów.