Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

za niskie napięcie-przepływomierz i sonda lambda


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   omega369

omega369
  • 37 postów
  • Dołączył: 23-11-2010

Napisany 10 lutego 2016 - 12:19

jak w temacie
według tego opisu:
http://www.archiwum....18xe_x20xev.htm
nie zgadzają mi się wartości na pinie 4 wtyczki przepływomierza-powinno być 4,5-5,2v u mnie jest 0,1v (reszta ok)
napięcia podczas pracy silnika mierzone na pinie 2 są w zależności od obrotów również zaniżone w stosunku to prawidłowych wartości podanych w linku powyżej np. na wolnych oscylują u mnie w granicach 0,4v a powinno być 0,7v, ( na wyższych obrotach również są trochę za nisko ale w granicach normy)
czego winą może być tak niskie napięcie na pinie 4 i czy napięcia na pinie drugim mogą być właśnie konsekwencją zaniżonego napięcia na pinie 4
sprawdziłem podłączenie do ecu i jest przejście z 4go pinu do pinu 8 w ecu
największym problemem jest to, że czasami auto przestaje jechać(wywala błąd sondy i czasami błąd przepływomierza)- zaczyna się dławić i nie wchodzi na obroty, dzieje się tak przeważnie na LPG, po przełączeniu na PB wszystko wraca do normy
najbardziej irytujące jest to, że są dni podczas których auto jeździ normalnie, co dodatkowo utrudnia znalezienie usterki

 





#2 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 lutego 2016 - 23:15

To przecież normalne że szwankujący układ  przepływomierza pociągnie za sobą awarie sondy ale jest jeszcze jedno dno to takie że otwarta pętla czyli bledy w ecu uruchamiają system bezpieczeństwa i samoobrony w ecu które tnie wiele sygnałów zastępując je zaszytymi w pamięci .Tak więc gazownia może tutaj wiele mieszać zwłaszcza ta starszej generacji.



#3 OFFLINE   omega369

omega369
  • 37 postów
  • Dołączył: 23-11-2010

Napisany 13 lutego 2016 - 17:33

LPG-sekwencja

co znaczy otwarta pętla, że niby wpięty LPG w układ?

i skąd tak małe napięcie na 4 pinie wtyczki przepływomierza?