Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zanik przekaźnika?

przekaźnik lpg butla

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Fahren

Fahren
  • 125 postów
  • Dołączył: 19-01-2016
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 stycznia 2016 - 15:52

Stało mi się coś dziwnego. Normalnie, LPG załącza mi się automatycznie, z echem w butli od przekaźnika, domyślacie się, o co chodzi. Jednocześnie wskaźnik poziomu gazu ciągle wskazywał 4/4, nawet, jeśli się gaz kończył.

Ale rozładował mi się akumulator. Wyjąłem, pod prostownik na dobę, podpinam, i... nie słyszę tego "tyknięcia" w butli. Wskaźnik zaczął pokazywać 1/4 butli (co w zasadzie może się pokrywać ze stanem faktycznym, na oko). Czy powinienem uznać, że samochód sam się naprawił? Czy raczej coś się rozregulowało?

Po podpięciu akumulatora było słychać jakby pompę paliwa, ale przy gazie. Też gdzieś z sekundę, może półtorej.





#2 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 stycznia 2016 - 19:58

To echo to elektrozawory ,,,sprawdz kabelki a zwłaszcza mase.



#3 OFFLINE   Fahren

Fahren
  • 125 postów
  • Dołączył: 19-01-2016
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 stycznia 2016 - 21:55

Na odpalonym silniku?



#4 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 stycznia 2016 - 22:04

Może lepiej nie.



#5 OFFLINE   Fahren

Fahren
  • 125 postów
  • Dołączył: 19-01-2016
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 stycznia 2016 - 22:13

Jak wspomniałem, gaz załącza automat. Tj po odpaleniu idzie na benzynie, na gaz się przełącza przy większej ilości obrotów.



#6 OFFLINE   Konrad Latkowski

Konrad Latkowski
  • 82 postów
  • Dołączył: 16-01-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 stycznia 2016 - 22:25

Po podpięciu akumulatora było słychać jakby pompę paliwa, ale przy gazie. Też gdzieś z sekundę, może półtorej.

Czyli mam rozumieć że pompa przy gazie działa Ci tylko półtorej sekundy i się wyłącza a Ty nie masz przekaźnika założonego na odcięcie pompy? Czy masz odcięcie pompy i za długo pompa jeszcze działa? Czy co? A i jeżeli nie masz odcięcia pompy to pompę będzie słychać w momencie gdy dobija ciśnienie do układu żeby ciśnienie stałe utrzymać. Więc po podłączeniu na gaz dobije ciśnienie i się wyłączy.

Edytowany przez Konrad Latkowski, 29 stycznia 2016 - 22:32.


#7 OFFLINE   Fahren

Fahren
  • 125 postów
  • Dołączył: 19-01-2016
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 stycznia 2016 - 22:30

Myślałem, że to może być istotna informacja. Na gazie znam się tyle, że się na nim jeździ, jak jest w butli.



#8 OFFLINE   Konrad Latkowski

Konrad Latkowski
  • 82 postów
  • Dołączył: 16-01-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 stycznia 2016 - 22:36

Jeżeli rozładował się aku to pewnie w te mrozy było. Czy w czasie jak pokazywał cały czas cztery kreski próbowałeś tankować. Bo już od kilku osób słyszałem że tak jakby zamarzał wielozawór i problem z gazem i tankowaniem był.

#9 OFFLINE   Fahren

Fahren
  • 125 postów
  • Dołączył: 19-01-2016
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 stycznia 2016 - 22:53

Kawałek historii - Ciechanów, północ, termometr pokładowy pokazuje -4. Z trudem, ale zapalił na pierwszym kręceniu. Kawałek na benzynie, dopóki się silnik nie rozgrzał i przełączyło na gaz. Jadę z kilometr, półtorej na stację, tankuję gazu do pełna. Wyjeżdżam, przerzuca na gaz praktycznie od razu, słychać echo w butli, jadę. Dojeżdżam do Wrocławia, tankuję gazu brakujące 40 litrów, dolewam benzyny, robię przerwę na kawę. Po jakichś 15-20 minutach odpalam bez problemu, jadę w stronę granicy. Kilka odpaleń w Dreźnie, przed Frankfurtem gaz się skończył i co stacja poszukiwanie LPG. Bez powodzenia. Dojeżdżam do Bexbach na benzynie, o 23.00. Na drugi dzień odpalam, nie idzie, brak paliwa. Dolewam z kanistra, ciągnę do poziomu na rozruszniku, odpalił. Przepaliłem go nieco, żeby benzyny dobrze zaciągnął. Kilka h później robiłem za taksówkę - na benzynie, wjazd na stację, dolewka gazu, przełączam na gaz i nadal jest echo. Kilka kolejnych dni - odpalanie, coby grzanie naprawić, radio wyjęte, do tego zabawa ze sterownikiem CZ. Za każdym razem echo w butli, kiedy przechodził na gaz. Cztery dni temu, rano, wsiadam, a tam puste ako. I w tym momencie wyjąłem do ładowania na dobę, brak echa po przejściu na gaz, możliwe, że wskaźnik sprawny. I ako przestał trzymać prąd, najpewniej coś go wpierdziela.

I owszem, do czasu rozładowania wskaźnik pokazywał pełną butle bez względu na poziom, czy tankowanie.

PS - Jak padł ako, temperatura była nieznacznie na plusie


Edytowany przez Fahren, 29 stycznia 2016 - 22:54.


#10 OFFLINE   Konrad Latkowski

Konrad Latkowski
  • 82 postów
  • Dołączył: 16-01-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 30 stycznia 2016 - 08:27

A teraz jeździ na gazie czy tylko Pb? Nie miałem nigdy takiej sytuacji ale ostatnio kumplowi zawiesił się wielozawór i musiał go opukać młotkiem gumowym i odpuścił ale on do tego nie mógł nic gazu zatankować.

#11 OFFLINE   Fahren

Fahren
  • 125 postów
  • Dołączył: 19-01-2016
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 30 stycznia 2016 - 10:05

Szczerze mówiąc, nie wiem. Pojęcia nie mam, po czym poznać, jedyne co, to po odpięciu gazu, żeby przeszedł na pb przygasa na wolnych obrotach, tak, jak miało to miejsce wcześniej.



#12 OFFLINE   Konrad Latkowski

Konrad Latkowski
  • 82 postów
  • Dołączył: 16-01-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 30 stycznia 2016 - 12:01

A ubywa Ci pb czy nie? Jeżeli jeździsz to widzisz chyba ubytek? Spróbuj zatankować gaz.

#13 OFFLINE   Fahren

Fahren
  • 125 postów
  • Dołączył: 19-01-2016
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 30 stycznia 2016 - 16:39

Mam za krótkie trasy, żeby widzieć (lub nie) ubytek, ot z 3-4 km dla samej jazdy.

Minus sprawdzony. Plus w sumie też. 0.00 V przy przekręconej stacyjce na obu kablach. Nie sprawdzałem na odpalonym


Edytowany przez Fahren, 30 stycznia 2016 - 16:39.


#14 OFFLINE   Fahren

Fahren
  • 125 postów
  • Dołączył: 19-01-2016
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 04 lutego 2016 - 10:23

Zrobiłem parę km, PB nie ubywa, a auto jedzie, znaczy przełącza na gaz.



#15 OFFLINE   Konrad Latkowski

Konrad Latkowski
  • 82 postów
  • Dołączył: 16-01-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 04 lutego 2016 - 13:53

Sprawdź czy przypadkiem na zacisku plusa przy wyłącznej stacyjce nie ma prądu. W sensie plus i do karoserii gdzieś dotknij. Przeczytałem jeszcze raz i dotarło do mnie że chodzi Ci o dźwięk pompy przy butli z gazem. Czy tak? Masz instalację drugiej generacji? Mógł zaciąć się elektrozawór w pozycji otwartej i dlatego nie słychać tyknięcia. Najłatwiej by było poluzować przewód przy parowniku i sprawdzić czy gaz będzie cały czas uciekał czy tylko z przewodu i koniec. Ewentualnie przy wielozaworze go popuść i patrz na wskaźnik oczkowy czy na nim też pokaże ubytek gazu. Tylko rób to z głową pamiętając że gaz może odmrozić Ci palce.





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: przekaźnik, lpg, butla